Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Szczęść Boże Górniczej Braci
~mdm niezalogowany
4 grudnia 2014r. o 16:15
Nie chodzi o dobrostanu górników tylko o to że przez państwo traktowani są ponad stan i to jest chore.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 grudnia 2014r. o 16:35
Pytajnik aby sie dostać do kopalni trzeba mieć niezłe dojście.Sorry takie mamy czasy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Pracodawca niezalogowany
4 grudnia 2014r. o 16:47
"Pamiętam pierwsze zebranie gwareckie, które miało tajny charakter. Było ukrywane z pewnych względów przed pracodawcą. To była Tajna Karczma Piwna organizowana prywatnie przez gwarków, aby kultywować polskie tradycje górnicy, zamierające u niektórych przedsiębiorców wydobywających i wzbogacających surowce mineralne."

Też pamiętam. Wszystko było tak tajne jak czarnoskóry amerykański szpieg w ZSRR.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~JAN niezalogowany
4 grudnia 2014r. o 19:40
Wbrew wszystkim złym opiniom mam dobre zdanie o górnikach, nie zazdroszczę pracy w kopalni gdzie tlenu mniej, pył, woda, wszędzie mokro, duszno i tak przez 25 lat .Ci którzy krytykują górnika w życiu łopaty w ręku nie mieli i sami ślizgają się na dorobku dziadka górnika.


Szacunek dla was górnicy. :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
4 grudnia 2014r. o 19:47
~ napisał(a): Pytajnik aby sie dostać do kopalni trzeba mieć niezłe dojście.Sorry takie mamy czasy.


ci z Wałbrzycha je znalezli... ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Jaco niezalogowany
4 grudnia 2014r. o 20:04
Słuchaj kolego, :) każdy mógł isc pracowac na dół, wiec nie marudż że górnicy mieli lepiej, prawdopodobnie nalężysz do tych cwaniaków co do puki do windy nie wejdzie to kozak wielki. Kazdy mógł isc pracowac na kopalnie , ale nie każdy miał J....A na kopalni jest ciężko, zwłaszcza węglowej, wiem bo pracowałem 1000 metrów pod ziemią. 25 lat, miałem 2 wypadki , a kilku kolegów straciłem. A wiec mieli prawo do lepszego życia niz DYGORY na powierzchni .Tyle w temacie. Nie pracowałem to nic nie wiesz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5183
magnum44
4 grudnia 2014r. o 20:59
Jaco, masz rację.
Mój Tata zjeżdżał przez 30 lat ponad 800m pod ziemię, a wypadków miał pięć i też stracił kolegów :(
Ci, którzy tego nie znają, nie mają zielonego pojęcia, jak tam jest!

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć. M.S.C.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 grudnia 2014r. o 22:39
Górniczy stan chce żyć ponad stan.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza