Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Pracownik okradał swojego pracodawcę
4570
#rafix0016 nieaktywny
30 grudnia 2014r. o 11:36
Przestań obracać kota ogonem. To ja napisałem ,że skoro ukradł i złapała go policja to poniesie karę i koniec dyskusji. Ten artykuł to informacja na temat dokonanego przestępstwa a nie zaproszenie do sondy na temat CZY SPRAWCA ZASŁUGUJE NA KARĘ .
I jeszcze jedno na temat proponowanych przez ciebie kar.
Jakie masz wykształcenie? Jesteś jakimś pieprzonym karnistą , specjalistą od tworzenia prawa czy jak? Nie tacy mądrale jak ty wymyślili taki rodzaj kar jaki dziś obowiązuje i twoje dekadenckie pomysły na przywrócenie kar z epoki średniowiecza są po prostu śmieszne.
Może jako niedoszłego twórce prawa karnego zainteresuje cie kilka rodzajów kar przydatnych ci w jego tworzeniu :

Wybijanie palców, przekłuwanie oczu, wyrywanie paznokci, spalenie na stosie, żelazna dziewica, rozrywanie końmi, rozciąganie kołem,
wybijania zębów za niezachowywanie postów (Chrobry)Za czasów Bolesława Chrobrego tym co chędożyli cudze żony przybijano członka z worami do pala i dawano kozika.
Mógł wybierać albo sobie odetnie pryrodzenie albo odbierze sobie życie.
oślepianie, wyrywanie języka (krzywoprzysięstwo), przybijanie gwoźdzmi worka mosznowego do poręczy mostu miejskiego za rozpustę,kastracja (np. Mieszko II przez księcia czeskiego), pręgież, wbijanie na pal, włóczenie końmi, wypalanie znamion, obcinanie rąk (złodzieje), konfiskata mienia.
W irlandzkich klasztorach do przesady przestrzegano liturgii. Podczas śpiewania psalmów, jeśli któryś z braci zakonnych fałszował, zdażały się przypadki, że takiego nieszczęśnka zamykano w trumnie razem z nieboszczykiem. Leżał on tam tak długo aż wreszcie nauczył się psalmu .
We Francji gościa zakuwano w dyby i polewano nogi sola, później przyprowadzali kozę , która "uroczyście" oblizywała nogi skazanemu.



Zmoderowano 30.12.2014 godz.20:51 - powód: złośliwości (moderator)

Na dwie rzeczy nie ma lekarstwa: na śmierć i na bezczelność
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
30 grudnia 2014r. o 12:37
Popieram!!!!!!!!!!!!!
Popieram!!!!!!!!!!!!!
I rozumie forumowicza. Kary są zbyt łagodne. Najlepszą karą byłoby naprawienie krzywd. Taki gwałciciel powinien być płatnikiem wszystkich wizyt u terapeutów. Pokrzywdzony powinien mieć na to środki i czas. Kary ciągnące się przez pozostałe życie sprawcy może by odstraszyły następnych sprawców.

Zmoderowano 30.12.2014 godz.13:38 - powód: usunięte zbędne cytowanie (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~abc niezalogowany
30 grudnia 2014r. o 13:37
Nie uwazacie ze odeszliscie od tematu? Te klutnie nie maja sensu. Każdy ma swoje zdanie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
30 grudnia 2014r. o 18:35
Ale lament ,już lechu namawiał żeby sprawy brać w swoje ręce. ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~andrzej niezalogowany
31 grudnia 2014r. o 10:12
taka jest prawda-ludzie nie okradali by pracodawców jakby zarabiali normalne pieniądze!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
31 grudnia 2014r. o 10:35
~andrzej napisał(a): taka jest prawda-ludzie nie okradali by pracodawców jakby zarabiali normalne pieniądze!!!

Prowadzę mały zakład mechaniczny przed kilku laty zatrudniłem pracownika na rękę brał 2 tysiące ,tyle sam zaproponował ,oszukiwał mnie na każdym kroku a to umawiał się z klientami po godzinach a to skubnął coś z warsztatu,powiedziałem dość ,rozstaliśmy się w zgodzie ale już nigdy nie zatrudnię oszusta.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~TED niezalogowany
31 grudnia 2014r. o 11:51
no nie wydaje mi się mentalność ludzi jest taka ze maja dużo chcą jeszcze więcej i bez względu na to ile zarabiają milionerzy tez kradna politycy tez mało nie zarabiają i kradna wiec takie stwierdzenia mysle ze nie sa trafne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~klucz-nick niezalogowany
31 grudnia 2014r. o 11:52
~ napisał(a):
~andrzej napisał(a): taka jest prawda-ludzie nie okradali by pracodawców jakby zarabiali normalne pieniądze!!!

Prowadzę mały zakład mechaniczny przed kilku laty zatrudniłem pracownika na rękę brał 2 tysiące ,tyle sam zaproponował ,oszukiwał mnie na każdym kroku a to umawiał się z klientami po godzinach a to skubnął coś z warsztatu,powiedziałem dość ,rozstaliśmy się w zgodzie ale już nigdy nie zatrudnię oszusta.
73 zł za dzień 8,11 gr na godzinę to super płaciłeś .żenada :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego