Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Czyn jest Islam - zobaczcie i poznajcie !

4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
13 stycznia 2015r. o 8:16
falco napisał(a): mimo wszelkiego islamskiego ''zła'' o jakim to wszelkie media się rozpisują nikt nie zauważa jednego w nim pozytywu... ;)
a było by o czym pisać...


Słuszna uwaga Papugo ... było by :)

Ja skoncentruję się tylko na jednym aspekcie : szariat uważa lichwę za grzech.

Ja też.

Czy jestem Muzułmaninem , co to z kałachem Ludzi morduje ?

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3688
#Pynchoon nieaktywny
13 stycznia 2015r. o 10:03
Glaucopsyche napisał(a): Pynchoon dziękuję za odpowiedź. przyznaję że tego dokumentu nie znałem.
Mam w takim razie pytanie. Skoro plan zbawienia obejmuje muzułmanów, którzy bez własnej winy nie znając ewangelii szczerym sercem szukają boga to czy oznacza każdy muzułmanin nieznający ewangelii i szczerze poszukujący boga pójdzie do raju, nieba bez chrztu (przyjmując że nie wiedział o takiej konieczności)?
Im więcej dowiaduję się ciekawych co prawda rzeczy o KK to tym mniej on ma wspólnego z wykładnią prawa bożego na którą tak często się powołuje...


Ja ten fragment traktuję, jako mówiący o różnych kategoriach ludzi:

1. Ci wreszcie, którzy jeszcze nie przyjęli Ewangelii, w rozmaity sposób przyporządkowani są do Ludu Bożego. Przede wszystkim więc naród, który pierwszy otrzymał przymierze i obietnice i z którego narodził się Chrystus wedle ciała (...)
2. Ale plan zbawienia obejmuje także i tych, którzy uznają Stworzyciela, wśród nich zaś w pierwszym rzędzie muzułmanów, (...).
3. Także od innych, którzy szukają nieznanego Boga po omacku i wśród cielesnych wyobrażeń, Bóg sam również nie jest daleko, skoro wszystkim daje życie, tchnienie i wszystko (...)
4. Nie odmawia też Opatrzność Boża koniecznej do zbawienia pomocy takim, którzy bez własnej winy w ogóle nie doszli jeszcze do wyraźnego poznania Boga, a usiłują nie bez łaski Bożej, wieść uczciwe życie.

Przy czym dla mnie są to niejako warunki wstępne, tak naprawdę decydujący jest czynnik uczciwego życia, a nie sama przynależność do danej grupy.

Nie jestem jednak teologiem, zatem polecam poszperanie w necie na temat Lumen Gentium, jej artykuł 16 zapewne był wielokrotnie interpretowany.


Dopisane 13.01.2015r. o godz. 10:03:

Pannazdzieckiem napisał(a):
A wracając do sprawy Pynnchon :) Nadal twierdzisz , że szczepienia to dobro ?



Witaj Panna, szczęśliwego w nowym roku, wiesz już w końcu ile komu jesteśmy dłużni? :-)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
13 stycznia 2015r. o 10:43
Pynchoon napisał(a): tak naprawdę decydujący jest czynnik uczciwego życia, a nie sama przynależność do danej grupy.


Tutaj jest znakomity przykład tej tezy :)

http://swiat.newsweek.pl/kim-sa-bohaterowie-francji-lassana-bathily-i-ahmed-marabet-,artykuly,355017,1.html#utm_source=rasp&utm_medium=click&utm_campaign=otwarcieSG

Należy jednak dodać, że są grupy społeczne szerzej otwarte na propagandę radykałów.

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
13 stycznia 2015r. o 10:49



"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Islam jest lepszy niezalogowany
13 stycznia 2015r. o 14:36
Skoro islam zagraża chrześcijanom to znaczy że jest lepszy.
Ludzie przyjmują wiarę lepszą dla siebie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
13 stycznia 2015r. o 19:34
http://wiadomosci.wp.pl/kat,59154,title,Masakra-w-Badze-ataki-we-Francji-przycmily-te-zbrodnie,wid,17175270,wiadomosc.html

podniecacie się kilkoma ofiarami -''na życzenie''bo jak to inaczej nazwać? a to co wkleiłem to co?
dzisiaj gazeta nadal prowokuje ... :>

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~gaba niezalogowany
13 stycznia 2015r. o 22:17
Wklejam dwa artykuły, bardzo jasne i po ludzku napisane.

Pierwszy jest o normalnym islamie i muzułmanach żyjących, uczących się i w ogóle przebywających w Polsce:
http://www.vice.com/pl/read/muzulmanie-w-polsce-o-ataku-na-charlie-hebdo

a drugi bardziej polityczny, też więc ciekawy:
http://www.vice.com/pl/read/czy-bac-sie-gosci-od-kebabow
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
14 stycznia 2015r. o 7:41


zanim zaczniecie kogokolwiek odsądzać od ''czci i wiary''- obejrzyjcie :)
zanim własne religie wywyższycie nad inne -obejrzyjcie :)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.