Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Villaro zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Praca na umowę

11445
PanM
23 stycznia 2015r. o 10:44
Umowa o pracę na czas nieokreślony.
Czy wszyscy młodzi ludzie / szczególnie ci skromniej wykształceni / wiedzą co to takiego ?
Czy władza zdaje sobie sprawę z faktu że pozwalając na takie formy zatrudnienia / JAK UMOWA ZLECENIE/za kilkadziesiąt lat będzie miała miliony starszych bez żadnego zabezpieczenia FINANSOWEGO ? Kto im da utrzymanie ?

A może bogobojni dzisiaj włodarze ustalą wiek emerytalny na 100 lat a składki na ZUS obowiązkowe 80 % płacy ?

Kwota wolna / 2000/i minimalna stawka godzinowa/ 12 PLN/ powinna być konstytucyjnym prawem każdego obywatela.
[img=1422006264_ph891xj.jpg]

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
23 stycznia 2015r. o 11:04
Mało tego. Pracujący na mocy umów cywilnoprawnych są zdziwieni, że nie mają prawa do urlopu, renty, emerytury...to już jest tragiczne.
A nasze kochane państwo niech nadal przyzwala na stosowanie tych badziewnych umów tam gdzie charakter zatrudnienia wskazuje na stosunek pracy i powinna być tym samym umowa o pracę.
Oczywiście umowy o pracę na czas określony niewiele różnią się od umów cywilnoprawnych z tym, że na ich podstawie mamy i staż i świadczenia wynikające z kodeksu pracy. Poza tym nie gwarantują one i tak żadnej ochrony pracownika jak umowa o pracę na czas nieokreślony.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~pracy jest pełno niezalogowany
23 stycznia 2015r. o 11:36
w bolcu roboty jest pełno.Nie ma co narzekać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~klucz-nick niezalogowany
23 stycznia 2015r. o 11:53
~pracy jest pełno napisał(a): w bolcu roboty jest pełno.Nie ma co narzekać.
tak masz racje roboty jest pełno tylko normalnej pracy brakuje,wczoraj miałem przyjemność zobaczyć jak mieszka biedny pracodawca który płaci swoim pracownikom 1680 brutto: dom + ziemia ogrodzenie sad około 2 500 000 do tego auto 450 000 dalej nie wiem ale pewnie na bogato
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
23 stycznia 2015r. o 12:09
Pracy zawsze jest od "zarypania" ,tylko coraz mniej na szczęście durniów ,co za głodowe grosze chcą zasuwać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~pracy jest pełno niezalogowany
23 stycznia 2015r. o 12:10
Nie narzekaj.Słyszałam że jest sporo firm dobrze i w terminie płacących .Ale nie ma normalnych pracowników.Nawet tu pisali o Pani Basi z Raf-Bud 2 .
Bardzo solidna pracodawczyni .Tam ponoć wszyscy zatrudnieni są na umowę o pracę.Więc o co ci chodzi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Przemek niezalogowany
23 stycznia 2015r. o 12:10
A ja pracuje na podstawie umowy o pracę ale wysokość wynagrodzenia to nadal najniższa krajowa. Wobec tego jakoś pewnie sie nie czuję, ponieważ nie pokrywa moich zobowiązań a poszukiwanie innej pracy jest utrudnione. Jakoś ciągle fakt zatrudnienia dyskwalifikuje mnie jako pracownika w innej firmie. Chcą zatrudniać prawie od zaraz i pewnie chodzi także o zniżki dla bezrobotnych. POZDRAWIAM
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Przemek niezalogowany
23 stycznia 2015r. o 12:13
A ja pracuje na podstawie umowy o pracę ale wysokość wynagrodzenia to nadal najniższa krajowa. Wobec tego jakoś pewnie sie nie czuję, ponieważ nie pokrywa moich zobowiązań a poszukiwanie innej pracy jest utrudnione. Jakoś ciągle fakt zatrudnienia dyskwalifikuje mnie jako pracownika w innej firmie. Chcą zatrudniać prawie od zaraz i pewnie chodzi także o zniżki dla bezrobotnych. POZDRAWIAM
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza