Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Obgryzanie paznokci

~Mama niezalogowany
30 stycznia 2015r. o 10:05
Witam. Moje dziecko obgryza paznokcie. Pragnę,aby przestało to robić,ale nic nie pomaga. Może udało się komuś zwalczyć ten problem. Proszę o porady.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~psycholog niezalogowany
30 stycznia 2015r. o 12:24
Obgryzanie paznokci ma źródło w nadwrażliwości dziecka , często na skutek strachu (sytuacja domowa, ktoś krzyczy, także na dziecko, strach przed rodzicem, dziecko rzadko chwalone ). Proszę zacząć od analizy sytuacji domowej. Można dziecku powiedzieć, że za paznokciami znajdują się różne zarazki itd. Nie wolno smarować paznokci jakimś kolorem, to tylko pogorszy sytuację.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
30 stycznia 2015r. o 14:05
"gorzki paluszek" do kupienia w aptece i kara za każdy obgryziony paznokieć (np. wywalenie jakiejś zabawki)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
30 stycznia 2015r. o 14:28
~ napisał(a): "gorzki paluszek" do kupienia w aptece i kara za każdy obgryziony paznokieć (np. wywalenie jakiejś zabawki)
"gorzki paluszek" jak najbardziej sama tak oduczylam obgryzania paznokci mojego syna(lecz za każdym razem gdy chcial obgryzać to wymiotowal)Ale nie zgadzam się z karaniem dziecka za obgryzanie!!!to nie jest metoda!

Zmoderowano 31.01.2015 godz.10:52 - powód: cytowanie (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mimi niezalogowany
30 stycznia 2015r. o 14:45
mi mama obiecała kilogram krówek za kontrole nad obgryzaniem ;) to było 19 lat temu i do tej pory nie obgryzam. Nagroda było też weekendowe pomalowanie mi pazurków na kolor taki, jak ma mama:). To była największa nagroda. I wcale nie zostałam strojnisią, tipsiarką ze szponami czy inna damunią. A chłopzyk- no cóż:( nie wiem jakiego użyc argumentu

p.s. dla złośliwców- nadwagi tez nie mam ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11205
#Papuga nieaktywny
30 stycznia 2015r. o 14:50
Post "psychologa" to jest właściwa odpowiedź !! Onychofagia jest zaburzeniem obsesyjno-kompiusywnym i należy szukać źródeł, dlaczego tak się dzieje, pomóc dziecku, a nie karać !!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
30 stycznia 2015r. o 17:25
~ napisał(a): gorzki paluszek" jak najbardziej sama tak oduczylam obgryzania paznokci mojego syna(lecz za każdym razem gdy chcial obgryzać to wymiotowal)Ale nie zgadzam się z karaniem dziecka za obgryzanie!!!to nie jest metoda!

Ale pierniczysz ,nie zgadzasz się na karanie dziecka a te wymioty to nie kara tylko co?!!! Makabra jakaś ,ludzie ,was chyba coś pog,,ło!! :| :| :|

Zmoderowano 31.01.2015 godz.10:53 - powód: cytowanie (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
30 stycznia 2015r. o 18:27
Papuga napisał(a): Post "psychologa" to jest właściwa odpowiedź !! Onychofagia jest zaburzeniem obsesyjno-kompiusywnym i należy szukać źródeł, dlaczego tak się dzieje, pomóc dziecku, a nie karać !!
Bywa, że dziecko w przedszkolu zobaczy, że kolega tak robi i też chce spróbować. Myśli, że tak trzeba.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.