Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Ceny paliw – informowanie się poprzez Bolec.info

569
#Demonides nieaktywny
10 lutego 2015r. o 21:47
Co sądzicie o tym by zaoszczędzić kilka złotych na paliwie, wzajemnie się informować o cenach paliw na poszczególnych stacjach w Bolesławcu?
Wśród internautów jest mnóstwo kierowców, więc tankując można cyknąć fotkę na stacji paliw i ją z opisem jaka stacja i data zdjęcia np. wrzucić do tego tematu. Można by też po prostu napisać informację tekstową o cenie danego paliwa, dacie, nazwie i lokalizacji stacji.
Zwróćcie proszę uwagę, iż przy zakupie 60 litrów paliwa możemy zaoszczędzić w przedstawionym przeze mnie przykładzie 34,20zł.[img=1423600309_tznl0bb.jpg]



Dopisane 10.02.2015r. o godz. 21:38:

Co więcej, gdyby np. Bolec.Info lub inna osoba, która zna się na programowaniu sama aktualizowałaby ceny, to byłbym gotów zapłacić za taką informację.
Przykład:
Wysyłam SMS o treści: ON, 59-700
koszt SMS ok. 1zł
i otrzymuję ceny paliw z danego dnia.

To pomysł dla kogoś na świetny biznes kto ma dużo czasu.


Dopisane 10.02.2015r. o godz. 21:47:

Koryguję moją poprzednią wypowiedź, gdyż pomieszałem lepsze i gorsze paliwo. Teraz w załączonym przeze mnie obrazku to droższe jest na górze (jako pierwsze) i tańsze na dole.
Wynika z tego, iż maksymalnie można zaoszczędzić 27zł na droższym (lepszym?) i 21zł na tańszym (gorszym?) paliwie.
[img=1423601239_9ifbadf.jpg]

<b style="color: #003DDF;">http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:<U>Demonides</U></b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4623
#anilia nieaktywny
10 lutego 2015r. o 21:52
Do tego cena benzyny jeszcze było by super nie każdy jeździ na dieslu
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
569
#Demonides nieaktywny
10 lutego 2015r. o 22:02
Nie tylko benzyny i diesla, lecz też LPG.
Ceny diesla przedstawiłem jako przykład.
Chodzi o to by każdy dopisywał poniższą informację:
Data, która stacja, jakie paliwo i jego cena.


Dopisane 10.02.2015r. o godz. 22:02:

Średnio tankuję ok. 60 litrów raz na miesiąc * 12 m-cy = od 252zł do 324zł oszczędności w ciągu roku.
Za te pieniądze wolę kupić coś mojemu dziecku, niż zostawiać ją w czyjejś kieszeni.

<b style="color: #003DDF;">http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:<U>Demonides</U></b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mir.ko niezalogowany
10 lutego 2015r. o 22:15
obecnie blyskawicznie sie zmieniają. przewaznie tankuje na orle 1000-lecia. ceny nie są raz dziennie aktualizowane. gdy dojdziemy od dystrybutora do kasy okazuje się ze juz sie cena zmienila :)

teraz zdrozala 20 gr w dwa dni, nie ogarniam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mir.ko niezalogowany
10 lutego 2015r. o 22:19
a Łąka, Okmiany zawsze bedzie miec drogo przez autostrade, tiry. stacja koło kauflandu przez to czesto ma drozej niz jej filie na miescie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Krzysztof niezalogowany
10 lutego 2015r. o 22:45
No dobra, załóżmy, że tankuję zwykle po 40 litrów.

Załóżmy, że znajdę w najbliższej okolicy taniej aż o 20groszy, co mi daje 8zł na tankowaniu.

Załóżmy że ta stacja to 10 minut jazdy samochodem (na drugim końcu Bolca), więc upraszczajac 10km w jedną stronę. Czyli do przejechania 20km.

Załóżmy że mój czołg pali po mieście 10/100km (bo to stary T-34), czyli jestem dwa litry w plecy.

Paliwo po... 4,50? Więc... jakieś 9zł. Oszczędność żadna, a tracę 20 minut czasu :-D

Ludzie, matematyka się przydaje w życiu :-)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
569
#Demonides nieaktywny
10 lutego 2015r. o 22:55
Owszem Krzysztofie, matematyka przydaje się w życiu.
Ja na przykład staram się kumulować wyjazdy autem, tak by za jednym wyjazdem załatwić jak największą ilość spraw. Planuję też w zależności od lokalizacji i godz. otwarcia trasę przejazdu.
Nikt nikomu nie każe jechać do stacji oferującej najtańsze paliwo. Lecz mając do wyboru dwie pobliskie stacje – zawsze wybiorę tą tańszą, o ile to nie jest no name.

<b style="color: #003DDF;">http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:<U>Demonides</U></b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 lutego 2015r. o 22:56
Załóżmy, że wypowiedział się powyżej gość niemający w ogóle samochodu i nieorientujący się w aktualnych cenach paliw na stacjach benzynowych.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza