Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Szykanowanie, bicie w szkole

~ niezalogowany
7 marca 2015r. o 14:58
Proponuje sprawę zacząć od psychologa i podpowiedzi jego, co dalej. Samememu nie ma co wymierzać sprawiedliwości, bo można wyrządzić bardziej krzywdę swojemu dziecku . Jak ktoś wyżej spomniał, złożyć skargę do szkoły na piśmie , z potwierdzeniem przyjęcia skargi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
7878
#ojciec nieaktywny
7 marca 2015r. o 16:00
~ napisał(a): czy składałaś skargę do wychowawcy i dyrekcji na piśmie ( z potwierdzeniem przyjęcia?) jak rowniez do szkolnego pedagoga?- bez tego nie masz dowodów na swoją interwencję.
jeśli tak to wowczas to co możesz zrobić to pisemna skarga do rzecznika praw dziecka i do kuratorium z wnioskiem aby przyjrzeli się sprawie jako ze szkola nie podejmuje żadnych kroków w tym kierunku. Kopie wysłanych pism przedłuz dyrekcji . to powinno ich obudzić , Jeśli chodzi o policję owszem możesz złożyc jak najbardziej zawiadomienie o szykanowaniu i mobbingu psychicznym ,jeśli chodzi o pobicie powinnać zgłosić sie na obdukcje nawet z jednym siniakiem. dowody dowody i jeszcze raz dowody . bez tego każdej sprawie mozna leb ukręcić

Tak, to jest jedyna droga , aby zakończyć ten proceder. Samemu wymieżając sprawiedliwość zostaniesz posądzona o to z czym walczysz. Tacy rodzice wiedzą jak postępować z Tobą, dlatego nie reagują, dopóki nie masz nic na piśmie. Ten i tylko ten sposób doradziła mi nauczycielka w podobnej sprawie z moim synem -POSKUTKOWAŁO! P. dyrektor i wychowawca nagle potrafili rozwiązać ten problem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ta niezalogowany
7 marca 2015r. o 19:58
Pitu, pitu.... Dzięki licznym reformom MEN szkoła została pozbawiona jakichkolwiek narzędzi. Aby móc coś zrobić, szkoła musi mieć zgodę od rodziców trudnego dziecka. Dziś nawet w kl. 1-3 bez zgody rodziców dziecko nie może powtarzać klasy. Marzy mi się powrót do tego stanu, by nauczyciel mógł przyłożyć dziecku linijką po łapach. Jakoś to skutkowało... Ale teraz mamy bezstresowo wychowywane dzieci i bezstresowych rodziców.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
7 marca 2015r. o 20:08
~ta napisał(a): Pitu, pitu....... Ale teraz mamy bezstresowo wychowywane dzieci i bezstresowych rodziców.

... za to mamy rozkapryszone i zestresowane dzieciaki, z którymi ani rodzice, ani nauczyciele nie mogą sobie poradzić.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13051
#Virgo nieaktywny
7 marca 2015r. o 20:32
~~~ napisał(a): ~WITAM MAM PYTANIE GDZIE SZUKAĆ POMOCY I W JAKI SPOSÓB JEŻELI MOJE DZIECKO JEST CIĄGLE SZYKANOWANE,ZASTRASZANE,BITE W SZKOLE PODSTAWOWEJ .


Nie przestrzegaj żadnych procedur. Tu chodzi o TWOJE DZIECKO. Od razu napisz pismo do Kuratorium , podaj oczywiście wszystkie dane - szkoła , nazwisko dyrektora i wychowawcy. Nazwisko prześladowcy. Wyślij listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.Drugie pismo - może byc ta sama treść - do Prezydenta Bolesławca.

Znam taką sytuację - reakca nastapi bardzo szybko. Będzie "bolesna" dla tych , którzy nie dostrzegają problemu w szkole.

Nie POZWALAJ BY TWOJE DZIECKO ZOSTAŁO ZASZCZUTE !!

Są ludzie, którzy swym charakterem niszczą to co zbudowali rozumem, więc niech nie ranią tych ,których nie mogą zabić
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13021
eto
7 marca 2015r. o 21:51
~~~ napisał(a): witam mam pytanie gdzie szukać pomocy i w jaki sposób jeżeli moje dziecko jest ciągle szykanowane zastraszane, bite w szkole podstawowej .wiele razy interweniowałam do rodziców danych dzieci ale nic sobie z tego nie robią tak samo jak pani wychowawczyni czy pani dyrektor danej placówki. tracę siły by przekonywać dziecko do chodzenia do szkołyZmoderowano 07.03.2015 godz.21:25 - powód: caps lock (moderator)


W jakiej miejscowości jest ta szkoła?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
7 marca 2015r. o 22:06
eto napisał(a):
~~~ napisał(a): witam mam pytanie gdzie szukać pomocy i w jaki sposób jeżeli moje dziecko jest ciągle szykanowane zastraszane, bite w szkole podstawowej .wiele razy interweniowałam do rodziców danych dzieci ale nic sobie z tego nie robią tak samo jak pani wychowawczyni czy pani dyrektor danej placówki. tracę siły by przekonywać dziecko do chodzenia do szkołyZmoderowano 07.03.2015 godz.21:25 - powód: caps lock (moderator)


W jakiej miejscowości jest ta szkoła?


Gdzieś na wsi, napisane było w poście przed interwencją moderatora.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Cristopher niezalogowany
7 marca 2015r. o 22:15
Jak żeście wychowali mameję to teraz macie, proste i logiczne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza