Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Villaro zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Jak płacić niższe rachunki za prąd
2820
#k1p nieaktywny
16 marca 2015r. o 7:30
Też jakiś czas temu wymieniłam na LEDówki, ale myślę, że nie będzie to miało ogromnego wpływu na wysokość rachunku. Żarówki zużywają jakiś procent energii w domu. Pralka, lodówka, odkurzacz, komputer, TV itp. - myślę, że tego typu sprzęty mają większy wpływ na wysokość rachunku.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13054
#kajtek68 nieaktywny
16 marca 2015r. o 11:35
~cccc napisał(a): wymiana żarówek? ALe takich co podziałają kilka lat a one kosztuja z 50 zł bo te za 10 zaraz padną więc lepiej kupowac te za 2 zł.


Oczywiście.
I summa summarum lepiej na nich wyjdziemy.
Pomimo tego euro kitu o "ledowych" kilowatogodzinach oszczędności ;)

A "sponsorowi" proponuję nie pisać "a żeby" :)
Kala język polski, a przy okazji siebie :P
No chyba, że epower.pl jest już w obcych rękach :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
16 marca 2015r. o 14:28
k1p napisał(a): Pralka, lodówka, odkurzacz, komputer, TV itp. - myślę, że tego typu sprzęty mają większy wpływ na wysokość rachunku.

Wszystko ma wpływ. Moje rachunki spadły o 50% bez zmiany dostawcy.
- wszystkie żarówki na LED-ach
- TV też wymienione na LED oszczędność 3-4x
- lodówka nowa pobiera 2x mniej prądu niż stara
- pralka - poprzednia ciągnęła prąd jak smok
- PC - tu największe oszczędności. Laptop potrafi brać 10x mniej prądu od skrzynki.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~majętny Stef niezalogowany
16 marca 2015r. o 15:32
~ napisał(a):
k1p napisał(a): Pralka, lodówka, odkurzacz, komputer, TV itp. - myślę, że tego typu sprzęty mają większy wpływ na wysokość rachunku.

Wszystko ma wpływ. Moje rachunki spadły o 50% bez zmiany dostawcy.
- wszystkie żarówki na LED-ach
- TV też wymienione na LED oszczędność 3-4x
- lodówka nowa pobiera 2x mniej prądu niż stara
- pralka - poprzednia ciągnęła prąd jak smok
- PC - tu największe oszczędności. Laptop potrafi brać 10x mniej prądu od skrzynki.


Można wiedzieć ile to w złotówkach ten twój nowy rachunek?
Mówisz że kupiłeś nową pralkę, lodówkę ,laptopa, telewizor, nowe żarówki.
Ile wydałeś, ile oszczędzasz ,ile to ma gwarancji i kiedy wymienisz nowe na nowe?



Jak zaoszczędzić? Zlikwidować liczniki w garażu i altance bo zużycie prądu w tych miejscach jest o wiele niższe niż opłaty przesyłowe.
Zastanowić się nad oświetleniem tych miejsc bez licznika i bezpośredniego podłączenia do sieci energetycznej.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
16 marca 2015r. o 17:25
opłaca sie wogóle zmieniac dostawce ??? jaka jest róznica w cenie???
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10630
#CNC nieaktywny
16 marca 2015r. o 17:38
~ napisał(a): opłaca sie wogóle zmieniac dostawce ??? jaka jest róznica w cenie???


dostawcę nie ale urządzenia oczywiście
stary --tv pobór 170w nowy 70
komp 200w laptop 65
żarówki 15x 35w nowe led 15x4.5
czas na wymianę lodówki :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~m niezalogowany
16 marca 2015r. o 17:48
~ napisał(a):
- PC - tu największe oszczędności. Laptop potrafi brać 10x mniej prądu od skrzynki.


laptop ma z kolei inne koszty. jak mi poszedl kabelek w 3-latku od ekranu to musialem badziewie ściagać z niemiec i to używane za prawie 200 zł, kabelek pociagnal za sobą matryce, kolejne 400 ... technicznie jest droższy w utrzymaniu, i niestety nie ma takiego zakresu działania [choćby gry] co blaszak. dla mnie PC to tylko blaszak. laptop to slabsze urzadzenie przenosne. pradu tez szarpie, w koncu na nogach juz ciezko to trzymac
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~- niezalogowany
17 marca 2015r. o 0:19
Cenne rady, każdy powinien mieć to na uwadze.

:)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.