Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
REKLAMA SINMAG zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Gliniady w tym roku nie będzie
11445
PanM
2 maja 2015r. o 9:57
~Glinokominiarz napisał(a): Gliniada to nie taśma za 2 zyla, nie baner z logo sponsora, gliniada to ludzie którzy za darmo malują się gliną i ruszają w marsz przez miasto.
Olać system i kto żyw, dalej malować się gliną i sami zrobimy gliniadę bez pieniędzy.
Gliny można z Kaolinu beczkami przywieźć, wystarczy dobra wola i chęć do zabawy.
Ta godzina na zablokowanie ulicy to pikuś, myślę że miasto da zgodę.
Gliniada to inicjatywa społeczna, za darmo ludzie się przebierają i malują.
To My jesteśmy Gliniadą, to My jesteśmy Glinoludami.


To bardzo miłe że są ludzie z prawdziwym entuzjazmem i otwartym sercem na świat i ludzi.
Jednak muszę ze smutkiem Pana/Panią ostudzić.
Taka impreza jest niemożliwa bez sporych wydatków i bez poważnej logistyki.
" GLINA Z KAOLINU " jak Pan/Pani nazwał/a niestety nie jest za darmo.
Prowizorycznie policzyłem i wyszło mi ta taką gliniadę jak w roku 2014 około 10 tysięcy za samą glinę.
A stroje , zezwolenia , wolontariusze i wiele zdawało by się drobnych spraw nie pozwoli na zrobienie parady na SAMYM SPONTANIE.
Owszem kilks kilkanaście a moźże nawet kilkadziesiąt osób da się ogarnąć ale ATRYBUTEM TEGO HAPPENINGU JEST WŁAŚNIE SKALA.

Dla tych którzy dalej nie pojmują o co tu w Bolesławcu chodzi niech poczytają program obchodów tych majowych trzech dni.
Nawet ślepy zauważy gdzie władze / prezydent/ ma ludzi pracy.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2346
#gustaw nieaktywny
2 maja 2015r. o 12:13
wreszcie koniec z tym idiotyzmem !!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ja a kto niezalogowany
2 maja 2015r. o 13:15

masz rację
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2798
#inetwlan nieaktywny
2 maja 2015r. o 13:31
~jestem w szoku napisał(a): Jeśli to prawda, że życzył Pan sobie za ten przemarsz ludzi umazanych gliną 45.000 złotych, to ja się zapytam co stanowi, że ta godzina happeningu tyle kosztuje??? Nawet te zaproponowane 15.000 przez drugą stronę, to w mojej ocenie dużo za dużo... Informacja o kwotach wzięta jest z artykułu z pokrewnego portalu.


oszt takiej imprezy to nie tylko glina, kostiumy, logistyka, materiały itp, to także koszty osób współpracujących i koszty reklamowe, w ub roku te koszty wyniosły ponad 37 tys. i brakło gliny dla spóźnialskich.
Na ile można wycenić pracę 10 osób przez minimum 20 dni?
Jeśli można wydać na nie związany w żaden sposób z Bolesławcem, lub ceramiką występ grupy 5 zagranicznych artystów 10 tys euro, które w żaden sposób nie wrócą do miasta, jeśli można wydać dziesiątki tys na kwiaty dekorujące uroczystości urzędowe.
To nie można się dorzucić do imprezy promującej Bolesławiec na Świecie,
Ile kosztuje reklama w TV - 30s 45-90 tys zł.
Glinoludy kilkukrotnie zapraszały w TVP "Kawa czy Herbata" do miasta Bolesławca i nikt nam za to nie płacił, za 15 minutowy "SPOT REKLAMOWY" ile by musiało miasto(podatnicy) wydać na taką reklamę?
do Warszawy też za swoje po nocach jechaliśmy, po to by teraz takie podziękowania przeczytać.
Nie umiecie uszanować tego co macie, unikatową na cały Świat imprezy, na którą nawet ze Stanów, Australii i Japonii przyjeżdżają.
Mnie już nie stać by się dokładać do imprezy, Bogdan Nowak też pewnie ma dość finansowania,.
Blues nad Bobrem, jest w Kruszynie bez rzeki.
Może Gliniada przeniesie się do Görlitz? ;)


[img=1430566285_aes1qy0.jpg]

<b>**** www.gabelek.eu **** www.inet-wlan.pl **** bądź co bądź nie bądź łabądź **** ====== SPRAWNY MONITORING w zasięgu Twojej ręki ====== ALARMY ======
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 maja 2015r. o 14:31
~Glinokominiarz napisał(a): Gliniada to nie taśma za 2 zyla, nie baner z logo sponsora, gliniada to ludzie którzy za darmo malują się gliną i ruszają w marsz przez miasto.
Olać system i kto żyw, dalej malować się gliną i sami zrobimy gliniadę bez pieniędzy.
Gliny można z Kaolinu beczkami przywieźć, wystarczy dobra wola i chęć do zabawy.
Ta godzina na zablokowanie ulicy to pikuś, myślę że miasto da zgodę.
Gliniada to inicjatywa społeczna, za darmo ludzie się przebierają i malują.
To My jesteśmy Gliniadą, to My jesteśmy Glinoludami.[/c

Cos Ci sie troche pomyliło. Gliniada projekt autorski Nowaka. Opatentowana więc nikt nie może sobie jej przywłaszczyc :).
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~WOJTI niezalogowany
2 maja 2015r. o 16:00
Jak zwykle malkontenci narzekają . Przecież jak komuś nie odpowiada gliniada to może nie przychodzić . Ostatnio było tak dużo ludzi ,że jak nie przyjdzie kilka marud to nic się nie stanie . Dlaczego rodacy nie potrafią zrozumieć ,że wszystko człowiekowi nie musi się podobać i smakować . Jeżeli przychodzi na imprezę kilka tysięcy ludzi to znaczy ,że impreza jest udana . Dziękuję Panie Bogdanie . Mam nadzieję ,ze nasz prezydent przemyśli sprawę i dojdzie do porozumienia z p Nowakiem .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~john niezalogowany
2 maja 2015r. o 20:16
....albo róbta referendum czy gliniada ma być czy nie???? albo wykopajta Tego Nowaka i sami róbta GLINIADE, te mcc`caki niech to robio albo mosir`y......a teraz idźta spać !!!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~face niezalogowany
2 maja 2015r. o 20:46
W końcu koniec tej głupoty ....................jak by nie było mądrzejszych rewelacji.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Praca dla Ciebie
REKLAMA Dni otwarte w Ultima