Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

PIOTR ROMAN która partiapolityczna?

~qwerty niezalogowany
19 maja 2015r. o 9:22
Witam ,mam pytanie do Szanownych forumowiczów , orientuje się ktoś z którą partią lub ruchem politycznym Pan R. będzie teraz się afiszował. Czytam info na INTERII i oczom nie wierzę(http://fakty.interia.pl/polska/news-pawel-kukiz-przedstawil-swoje-plany-polityczne,nId,1735622). Kolejny bezpartyjny dolnośląski samorządowiec Piotr R. ???? Wczesniejsze partie się nie licza ,pojawił się nowy ruch który może mieć coś do powiedzenia i jego uniwersalna twarzą będzie Jaśniepanujący??? Gdzie są granice politycznego ku....stwa? Oświećcie mnie..
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~t.katowski niezalogowany
19 maja 2015r. o 14:10
Znalazłem taką samą informację także na innym portalu. Dla Kukiza mam takie ostrzeżenie: trzymaj się chłopie z dala od takich "sprzymierzeńców"! Ktoś kto otrzymał stanowisko będąc pionkiem partyjnym a potem cudownie "oświecony" zostaje bezpartyjny albo szuka nowego pana jest dwulicowy i zawsze taki będzie. Żeby zbudować nową Polskę wolną od zgnilizny sfer upolitycznionych, trzeba pozbyć się wszystkich związanych z "systemem". Tylko wtedy będzie szansa na zbudowanie nowego ładu a nie brnięcie w stary. Partie będą się zmieniać ale tworzący je ludzie zawsze są ci sami. Polityczni won!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3688
#Pynchoon nieaktywny
19 maja 2015r. o 16:51
~t.katowski napisał(a): Znalazłem taką samą informację także na innym portalu. Dla Kukiza mam takie ostrzeżenie: trzymaj się chłopie z dala od takich "sprzymierzeńców"!


Na to już za późno, ponieważ Kukiz z prezydentem BC oraz Lubina współpracuje od dawna, rok temu kandydowali przecież razem do sejmiku i z ich list Kukiz się dostał.

Zresztą bez wsparcia profesjonalnych polityków Pan Kukiz nic by nie zdziałał, potrzebuje zaplecza (konwencja i spotkania Kukiza mają miejsce w Lubinie nie bez powodu), w tym finansowego oraz osób, które będą w stanie się odnaleźć w Sejmie. Jeśli pozbiera kandydatów z pospolitego ruszenia czy głosowania na FB, wszystko mu się rozsypie po kilku miesiącach.

Prosty wybór - albo Kukiz chce zdobyć realną władzę, wchodząc we współpracę z politykami, dzięki czemu może swoje cele realizować albo chce pozostać całkowicie antysystemowy (bez polityków) i wszystko mu się rozsypie jak domek z kart (patrz losy partii Palikota).
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~t.katowski niezalogowany
19 maja 2015r. o 17:33
Nie dzięki politykom Kukiz dostał wysokie poparcie ale ludziom którzy zobaczyli realną szansę na zmiany. Jeśli będzie próbował "układać" się z taką czy inną formacją, bardziej lub mniej zakamuflowaną jako tzw. bezpartyjni z partyjną przeszłością, straci wiarygodność. Nie zmienia to faktu, że jest coraz więcej ludzi, dla których tzw. system musi się rozpaść żeby można było choćby myśleć o zmianach na lepsze. Inteligentni ludzie nie potrzebują "polityków" żeby wiedzieć co jest dla nich dobre, nie mówiąc już o płaceniu im za to, żeby mówili im jak żyć. Jak dla mnie polityk to pasożyt żerujący na żywym organizmie społeczeństwa.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
29
Bernard
19 maja 2015r. o 18:01
Te wybory parlamentarne to prawdziwa trzecia szansa na posła z Bolesławca:

http://bobrzanie.pl/2015/05/19/zaglosuje-na-piotra-romana/

bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3688
#Pynchoon nieaktywny
19 maja 2015r. o 18:10
~t.katowski napisał(a): Nie dzięki politykom Kukiz dostał wysokie poparcie ale ludziom którzy zobaczyli realną szansę na zmiany.


Pan Kukiz, tak jak wszyscy politycy, jest produktem, który należy "sprzedać" wyborcom. Sprzedażą zajmują się sztaby wyborcze, złożone oczywiście z polityków (tylko oni umieją taki produkt sprzedać).

Sprzedaż produktu to rzucenie kilku lotnych haseł, polityk nie potrzebuje jakiegokolwiek programu, bo wyborcy już tego od niego nie oczekują (spróbuj znaleźć kompleksowy program któregokolwiek kandydata, życzę powodzenia). Również z takimi hasłami głosy wyborców zyskał Kukiz - znane nazwisko, fajne piosenki, obycie na scenie (skoro na koncercie przekona ludzi do skakania, to samo zrobi na wiecu wyborczym), to na początek, dorzucamy oczyszczenie polityki, zmianę oraz JOW i mamy gotowy produkt.

Zauważ, że Pan Kukiz jest radnym w sejmiku dolnośląskim, czy zauważyłeś, aby cokolwiek zmieniło się w pracy sejmiku odkąd działa w nim Pan Kukiz, czym się w tym sejmiku Pan Kukiz zajmował, co zrobił? Raczej nie sądzę.

To co Pan Kukiz teraz może zrobić, to walczyć o jak najlepszy wynik wyborczy w parlamencie, utworzyć koalicję z PIS (plus ewentualnie PSL, ponieważ to koalicjant idealny) i dogadywać realizację swojego programu. A do tego będzie potrzebował w sejmie nie obywateli (oczywiście z całym szacunkiem) ale polityków. I akurat odnośnie naszego prezydenta, można mu wiele zarzucać, lubić lub nie, jednak na pewno nie brak skuteczności i doświadczenia, zatem byłby dobrym kandydatem do Sejmu (choć nie wiem czy będzie chciał w tym wieku zaryzykować i stracić miasto).
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~t.katowski niezalogowany
19 maja 2015r. o 18:38
Świetny żart Bernard. Rozumiem, że chciałbyś pozbyć się Romana z miasta ale w jaki sposób? Nagradzając go? Niech udowodni ludziom, że swoją (zaznaczam wyłącznie swoją) pracą może się społeczeństwu na coś przydać. Jak na razie funkcjonowanie politycznych pasożytów ogranicza się do zasady: dajcie mi ludzi a zrobię wszystko!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
19 maja 2015r. o 18:49
Pynchoon napisał(a): akurat odnośnie naszego prezydenta, można mu wiele zarzucać, lubić lub nie, jednak na pewno nie brak skuteczności i doświadczenia, zatem byłby dobrym kandydatem do Sejmu (choć nie wiem czy będzie chciał w tym wieku zaryzykować i stracić miasto).
Tam by kilka razy więcej zarobił i w razie czego do emerytury spokojnie dotrwa.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.