Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

kopcący diesel

~~~~ niezalogowany
10 czerwca 2015r. o 8:41
~ napisał(a):
~~~ napisał(a):
~ napisał(a): Ja autorce polecam nie wciskania nosa w nie swoje sprawy, by chyba szanowna autorka nie jest właścicielem stacji diagnostycznej i nic jej do tego, aby oceniać samochody innych.


no wiesz, to że mnie trujesz i muszę wdychać te twoje (mówię ogólnie - nie że konkretnie Ty), to tak się zdaje że jest moja sprawa, bo to moje zdrowie, ty sobie siedzisz w środku i na to uwagi nie zwracasz.

I w tym temacie to z autorką tego postu się zgadza. Nie raz szedłem rano do pracy ulicą Chobrego i koło biedronki nie ma czym oddychać. Musiałem zmienić drogę.


Ta, tylko że nie rozumiem tego czepiania się diesli, jakby malo benzynek po mieście w złym stanie jeździło :/ Tak samo jak nie rozumiem hejtu na kierowców diesla. Bo życie za krótkie na jazdę dieslem? Śmiech na sali...


Czemu czepianie się diesli? Bo jest ich teraz starsznie dużo, bardzo często są już mocno wyeksploatowane, a nic przy nich nie robione. Bez problemu da się zaobserwować, że dużo więcej jest kopcących diesli niż śmierdzących benzyniaków. Benzyna by śmierdziała, tzn. puszczała niebieski dymek musi być uszkodzona, natomiast diesel ma to do siebie, zwłaszcza turbo, że dymi nawet jak jest sprawny. Dlatego też zakładają DPFy, ale by było taniej to są przez polaków wycinane. A że ogólnie naprawa diesla jest droższa, to niechętnie się to robi.
Owszem diesel jest ok, ale trzeba o niego dbać. I nie tyczy się to tylko osobówek.

Ostatnie widziałem dość nowego Mesia C-klasę, który na postaju puszczał chmurkę czarnego dymu. Pytam więc, na merca cię stać, ale na naprawę to już nie?

A co z autobusami PKS? TO już inny temat, bo jak się samemu sobie przedlądy robi to tak to jest.
Ogólnie popieram pomysł włądz Paryża,
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11459
#RoksanaM nieaktywny
10 czerwca 2015r. o 10:51
~~~~ napisał(a):

A co z autobusami PKS? TO już inny temat, bo jak się samemu sobie przedlądy robi to tak to jest.
Ogólnie popieram pomysł włądz Paryża,


Hej, a możesz napisać coś więcej o tym pomyśle władz Paryża? Bo chyba nic nie słyszałam :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~~ niezalogowany
10 czerwca 2015r. o 11:08
zamknąć miasto dla starych diesli, to tak ogólnie. Zresztą do berlina też do pewnych stref się nie wjedzie bez naklejki z oznaczającą normę euro4.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~~~ niezalogowany
10 czerwca 2015r. o 11:16
https://www.pzmtravel.com.pl/umweltzone-niemcy.html - dla zainteresowanych
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11459
#RoksanaM nieaktywny
10 czerwca 2015r. o 11:22
~~~~ napisał(a): https://www.pzmtravel.com.pl/umweltzone-niemcy.html - dla zainteresowanych


Dzięki za szybką odpowiedź :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~grresiek niezalogowany
10 czerwca 2015r. o 19:33
stoje na skrzyżowaniu z otwartym oknem ciesząc sie słońcem, ładną pogodą. Koło mnie dwa auta z prawej strony cisza, spokój... dopóki nie podjechał jakiś diesel, zaczął klekotać że radia nie słychać nie mówiąc o duszącym smrodzie !! diesle do 2005r powinny mieć zakaz poruszania sie, no chyba że po swojej posesji.. Nie dość że to klekocze na pół miasta, kopci to jeszcze śmierdzi ;(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 czerwca 2015r. o 19:45
Czyli traktory, tiry, czołgi, kutry też mają zniknąć?! Pomyśl trochę!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Alojzy niezalogowany
10 czerwca 2015r. o 21:25
Fakt,ropa zanieczyszcza środowisko ale na szczęście powstają coraz lepszej jakości auta elektryczne (polecam tesla) którymi można już pokonywać odległości rzędu 700km bez ładowania.Ładowanie jest bezpłatne (niestety jest mało dystrybutorów na razie) i trwa około godzinki do 80% . Baterie są największą bolączką ,zwiększają masę auta do około 1700kg jednak silnik chodzi sprawnie i zaskakująco szybko jeździ a maksymalne osiągi sięgają 200km/h .W sprzedaży już są baterie na mocz,technologia posuwa się wielkimi krokami do przodu.Już w tej chwili chcąc niskim kosztem być ekologicznym wystarczy instalacja gazowa.Nie wiem po co ta zadyma.Wystarczy trochę poczytać,uruchomić myślenie i jest po kłopocie. :]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza