Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Podrobią Gliniadę?
3688
#Pynchoon nieaktywny
19 czerwca 2015r. o 13:03
~ napisał(a): Pan Nowak opatentowal nazwy. To cp innego niz prawo wlasnosci intelektualnej i prawa autorskie. Te tez sa w Kancelarii zastrzezone, np. malowanie sie glina na imprezie masowej. To, co Ty cytujesz to tylko patent. A nie wziałes pod uwage innych czynnikow a przede wszystkim prawa autorskiego. Powielajcie impreze. Zobaczymy jaki wrok bedzie : D


1. W Polsce w żadnej Kancelarii się niczego nie zastrzega.
2. Prawo autorskie chroni utwór i wyraźnie wskazuje, że nie podlegają ochronie idee, procedury, metody. Sama idea zgromadzenia pewnej ilości ludzi oraz pokrycia ich jakąś materią, nie jest nowa i na pewno nie jest pomysłem Pana Nowaka. Modyfikacja tej idei poprzez zaproponowanie wykorzystania określonej substancji czy materiału, nie podlega ochronie.
3. Ochronie może jednak podlegać wykorzystywanie przez inne osoby już konkretnej formy wyrażenia idei malowania gliną. To co Pan Nowak stworzył wraz z paradą to bardzo interesujące konstrukcje, które stały się konkretnym sposobem wyrażenia i te są chronione.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
19 czerwca 2015r. o 16:02
Otóż to. Będzie mi tu pisał jeden z drugim, że jeśli się wysmaruję gliną na jakiejś publicznej imprezie, to złamię prawo.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
19 czerwca 2015r. o 16:10
Pynchoon napisał(a):
~ napisał(a): Pan Nowak opatentowal nazwy. To cp innego niz prawo wlasnosci intelektualnej i prawa autorskie. Te tez sa w Kancelarii zastrzezone, np. malowanie sie glina na imprezie masowej. To, co Ty cytujesz to tylko patent. A nie wziałes pod uwage innych czynnikow a przede wszystkim prawa autorskiego. Powielajcie impreze. Zobaczymy jaki wrok bedzie : D


1. W Polsce w żadnej Kancelarii się niczego nie zastrzega.
2. Prawo autorskie chroni utwór i wyraźnie wskazuje, że nie podlegają ochronie idee, procedury, metody. Sama idea zgromadzenia pewnej ilości ludzi oraz pokrycia ich jakąś materią, nie jest nowa i na pewno nie jest pomysłem Pana Nowaka. Modyfikacja tej idei poprzez zaproponowanie wykorzystania określonej substancji czy materiału, nie podlega ochronie.
3. Ochronie może jednak podlegać wykorzystywanie przez inne osoby już konkretnej formy wyrażenia idei malowania gliną. To co Pan Nowak stworzył wraz z paradą to bardzo interesujące konstrukcje, które stały się konkretnym sposobem wyrażenia i te są chronione.

Widac, ze nie masz zielonego pojwcia. Ale to bez znaczenia. Rozstrzygnie to sad i to miasto bedzie sie tlymaczyc z praw autorskich. Poza wszystkim impreza jest wpisana w WIPO ! Ale wiecej Wam zdradzac nikt nie bedzie ile, czego i gdzie i w jakiej formie zastrzeżono.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
19 czerwca 2015r. o 18:47
Jest piatek a oswiadczenia Mariusza Lickiewicza brak.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Иo Иame niezalogowany
19 czerwca 2015r. o 19:28
~ napisał(a): Jest piatek a oswiadczenia Mariusza Lickiewicza brak.


A co ma napisać ? Wystarczy że ktokolwiek z VIA Sudetica rozważał zrobienie Glinoczegoś 2015 to żenada i wystawia tą organizację na śmieszność. Tak się po prostu nie robi.
Nie jestem fanem Pana Nowaka. Uważam że to niezły szołmen i pieniacz, ale GLINIADA jest jego dziełem i to co się dzieje obecnie wokół tego wydarzenia to żenada.
Miasto korzysta wielokrotnie więcej niż te kilkadziesiąt tysięcy złotych. Każdy jarmark miejski w podobnych wielkością miasteczkach w Europie chce wyróżniać się czymś oryginalnym. Gliniada jest właśnie czymś takim. To ona promuje BŚC. Rozwalenie tej imprezy to błąd Piotra Romana i w kontekście jego startu do Parlamentu powinien natychmiast "dogadać się z Nowakiem". Taka postawa prezydenta doda mu głosów w wyborach, bo ludzie docenią, że mimo że nie lubi Nowaka, to jednak przyznaje się do błędu o wstrzymaniu finansowania Gliniady.

PS. Czy ktoś z dworu prezydenta podpowiada/odradza/doradza PR ? Czy tylko czapkują ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Иo Иame niezalogowany
19 czerwca 2015r. o 19:28
~ napisał(a): Jest piatek a oswiadczenia Mariusza Lickiewicza brak.


A co ma napisać ? Wystarczy że ktokolwiek z VIA Sudetica rozważał zrobienie Glinoczegoś 2015 to żenada i wystawia tą organizację na śmieszność. Tak się po prostu nie robi.
Nie jestem fanem Pana Nowaka. Uważam że to niezły szołmen i pieniacz, ale GLINIADA jest jego dziełem i to co się dzieje obecnie wokół tego wydarzenia to żenada.
Miasto korzysta wielokrotnie więcej niż te kilkadziesiąt tysięcy złotych. Każdy jarmark miejski w podobnych wielkością miasteczkach w Europie chce wyróżniać się czymś oryginalnym. Gliniada jest właśnie czymś takim. To ona promuje BŚC. Rozwalenie tej imprezy to błąd Piotra Romana i w kontekście jego startu do Parlamentu powinien natychmiast "dogadać się z Nowakiem". Taka postawa prezydenta doda mu głosów w wyborach, bo ludzie docenią, że mimo że nie lubi Nowaka, to jednak przyznaje się do błędu o wstrzymaniu finansowania Gliniady.

PS. Czy ktoś z dworu prezydenta podpowiada/odradza/doradza PR ? Czy tylko czapkują ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11100
#Blackjack nieaktywny
19 czerwca 2015r. o 21:00
Też nie jestem fanem Nowaka, ale jako człowiek z honorem nie wyobrażam sobie podkradania czyiś "pomysłów"
Ta impreza to było jego "dziecko" na miejscu tych co to chcą skopiować wstydził bym się o tym publicznie mówić....
Wstyd, dno i metr mułu ...

Nie wolno, Rin, absolutnie nie wolno przegryzać ludziom gardeł. (...) To nielegalne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
19 czerwca 2015r. o 21:39
Blackjack napisał(a): Też nie jestem fanem Nowaka, ale jako człowiek z honorem nie wyobrażam sobie podkradania czyiś "pomysłów"
Ta impreza to było jego "dziecko" na miejscu tych co to chcą skopiować wstydził bym się o tym publicznie mówić....
Wstyd, dno i metr mułu ...


Prezesi Via lubią ratuszowy MUŁ .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
REKLAMA Praca dla Ciebie