Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Rzeczypospolita Złodziejska

~ niezalogowany
1 sierpnia 2015r. o 13:51

Pracodawcy już spełniają te warunki .Teraz czas na skarb państwa i ustawodawcę.
To państwo zbyt wcześnie sięga do kieszeni podatnika .

W tej kwestii pełna zgoda. Osobiście jednak nie jestem przekonany co do słuszności majstrowania przy tzw płacy minimalnej. To tak jakby urzędnik zza biurka decydował o cenach innych produktów, a to już kiedyś przecież przerabialiśmy. Bardziej przemawia do mnie zasada rodem z angielskich boisk piłkarskich - jesteś tyle wart, ile twój ostatni mecz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
1 sierpnia 2015r. o 14:24
~ napisał(a):
Pracodawcy już spełniają te warunki .Teraz czas na skarb państwa i ustawodawcę.
To państwo zbyt wcześnie sięga do kieszeni podatnika .


W tej kwestii pełna zgoda. Osobiście jednak nie jestem przekonany co do słuszności majstrowania przy tzw płacy minimalnej. To tak jakby urzędnik zza biurka decydował o cenach innych produktów, a to już kiedyś przecież przerabialiśmy. Bardziej przemawia do mnie zasada rodem z angielskich boisk piłkarskich - jesteś tyle wart, ile twój ostatni mecz.

Tak jak Pan/Pani sugeruje już jest .
Proszę o rozważenie poniższej kwestii .

' JAKI JEST SENS PRACOWAĆ ZA KWOTĘ NIŻSZĄ NIŻ POTRZEBA NA PRZEŻYCIE ? "
Po co utrzymywać miejsca pracy nie gwarantujące płacy pracownikowi najemnemu ?

Cywilizacja XXI wieku - to zobowiązuje .

Wypadało by aby przez kilka tysięcy lat wypracować regulację pomiędzy pracodawcami , pracownikami oraz państwem .
Nie musi być idealnie ale nie może być tak jak jest.

Poziom życia danej społeczności powinien być mierzony wysokością minimalnej stawki a nie średnią krajową.
Oczywiście jak ktoś nie chce pracować to jego problem.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
1 sierpnia 2015r. o 14:39
niki ...świetny klip i kapitalne zażenowanie Olechowskiego...
no co ''narodzie''?
nie czujcie się oszukani bo''to były tylko ĆWICZENIA'' :D

lata upłynęły a widać nadal jak wielu przyzwyczaiło się do tego by ktokolwiek kto by to nie był ,ale nadal ''kopał ich w dupsko''
tym razem padło na PiS...
nadchodzi nowe?...bzdura!!!!

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
1 sierpnia 2015r. o 15:22
falco napisał(a): PanM dzisiaj to już nie ''Przemysław '' sprzed lat czego nie potrafisz dostrzec ...
jak również tego ze to moje ''wieszanie psów'' również ustało ... ;)

Pan Przemysław po prostu uciekł z tonącego okrętu, gdy pozostawanie pod szyldem błazna Palikota stało sie zwykłym obciachem. Do dzis pamiętam, jak chciał kogoś tam pozywać do sądu za to, że ów ktoś przerobił humorystycznie plakat z Palikotem. Taki był z niego oddany żołnierz! Gdyby Palikot nie zanotował spadku, PanM do dziś trwałby przy jego boku.

Pan M zmienił sposób podpisywania się, ale nie poglądy, więc nie mam pojęcia, o co ci chodzi. : )


Żal ci tego Jaruzelskiego co? Mimo, że to tacy jak on są w dużej części odpowiedzialni za to, w jakim stanie jest dziś Polska. Jeszcze Kiszczak ci został, więc nie roń łez. ; )

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
1 sierpnia 2015r. o 16:28
nie płacze się nad ''rozlanym mlekiem'' Skornie robi się wszystko by wcześniej nie wykipiało... ;)
może zastanów się nad tym...

''Cała armia polityków, prokuratorzy, sędziowie – oto ludzie, którzy w świetle prawa są nietykalni. Mają ustawowy immunitet, który bardzo trudno im uchylić. I przez to mogą robić, co chcą. Piją, rozbijają się autami, grożą policjantom zwolnieniem z pracy. Czują się tak, jakby ten kraj należał do nich

Nie mniej bezczelni są lekarze. Też można ich zaliczyć do kasty nietykalnych. Choć wszyscy wiedzą o gigantycznej liczbie błędów, jakich się dopuszczają, a które kosztują życie lub zdrowie ludzkie, rzadko ponoszą odpowiedzialność. Z jednej strony sądy bywają dla nich wyjątkowo łagodne, w najlepszym razie kończy się to wyrokami w zawiasach. Swoje robi też solidarność zawodowa. Słyszał ktoś o tym, żeby lekarz lekarzowi zabronił wykonywania zawodu? Z tego samego powodu – trzymania ze swoimi – nie ma co liczyć na zniesienie przywilejów dla polityków, sędziów czy prokuratorów. Na próby zabrania im immunitetu najczęściej reagują, rozkładając ręce! Tłumaczą, że może nie teraz, że to ryzykowne, że uderzy w podstawy państwa. I robią swoje. I nadal są równi i równiejsi...''

Kiszczak mnie tyle interesuje co ''polityka'' ty czy ja...
za kilka lat ,być może kiedy społeczeństwo ''dojrzeje'' i weźmie sprawy w swoje ręce ,znajdzie się wielu podobnych ''kiszczaków''
tamten kazał strzelać do Polaków a ci dzisiejsi tworzą swoisty ''holokaust'' dla tych którzy jeszcze nie wyjechali lub wyjechać nie mogą z tych czy innych względów...

ja przeżyłem swoją ''komunę ,ty przeżywasz własną dzisiaj czy chcesz to zauważyć czy nie...
;)
myślisz że się różnią? ...a więc wiedz że nie poza mało istotnymi , kilkoma szczegółami...

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10437
#RogerN nieaktywny
1 sierpnia 2015r. o 18:01
Złodziejska to mało powiedziane, mieliśmy tylko namiastkę normalności przez dwa lata, ale wszystko idzie w dobrym kierunku, Antoni już szykuje swój czarny płaszcz :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~!!!!! niezalogowany
1 sierpnia 2015r. o 20:05
Ile w Carrefour , Baderze płacą za godzinę pracy w przeliczeniu na euro, na etacie a nie umowie śmieciowej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
1 sierpnia 2015r. o 21:19
~!!!!! napisał(a): Ile w Carrefour , Baderze płacą za godzinę pracy w przeliczeniu na euro, na etacie a nie umowie śmieciowej.


Polskie władze sprowadzają inwestorów do wymyślonych przez siebie specjalnych stref ekonomicznych.
Po pierwsze dobrze wiedzą że inni mają gorsze /złe / warunki .A po drugie obiecują inwestorom tanią siłę roboczą.

Urzędnicy sprzedają obcym Polskich niewolników.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.