Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Zgubiłem dowód osobisty. Komu to zgłosić

~Ja niezalogowany
5 sierpnia 2015r. o 10:09
Mógłby pan podać swoje imię, bo na zleceniu w pewnym banku podczas remontu znalazłem dowód i dzisiaj mam zamiar go zanieść na policję.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13881
#tekek nieaktywny
5 sierpnia 2015r. o 10:56
~Ja napisał(a): Mógłby pan podać swoje imię, bo na zleceniu w pewnym banku podczas remontu znalazłem dowód i dzisiaj mam zamiar go zanieść na policję.


Tutaj autor.Sebastian
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ja niezalogowany
5 sierpnia 2015r. o 11:09
To jednak nie Pana dowód mam. Przykro mi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 sierpnia 2015r. o 12:40
~Ja napisał(a): Mógłby pan podać swoje imię, bo na zleceniu w pewnym banku podczas remontu znalazłem dowód i dzisiaj mam zamiar go zanieść na policję.


Łaskawco.
Zwrot znalezionego dowodu osobistego nie wynika tylko z dobrej woli znalazcy, ale to jego obowiązek, tak wynika z przepisów. - Nikt nie może przetrzymywać cudzego dowodu. Ustawa o ewidencji ludności jasno określa, co należy zrobić, jeśli znajdzie się dokument. Osoba prywatna, jak i instytucja mają obowiązek zwrócić go natychmiast właścicielowi albo odesłać do urzędu gminy, który go wydał.Za przetrzymywanie dowodu grozi kara do jednego miesiąca więzienia albo grzywna.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 sierpnia 2015r. o 12:42
~ napisał(a):
~Ja napisał(a): Mógłby pan podać swoje imię, bo na zleceniu w pewnym banku podczas remontu znalazłem dowód i dzisiaj mam zamiar go zanieść na policję.


Łaskawco.
Zwrot znalezionego dowodu osobistego nie wynika tylko z dobrej woli znalazcy, ale to jego obowiązek, tak wynika z przepisów. - Nikt nie może przetrzymywać cudzego dowodu. Ustawa o ewidencji ludności jasno określa, co należy zrobić, jeśli znajdzie się dokument. Osoba prywatna, jak i instytucja mają obowiązek zwrócić go natychmiast właścicielowi albo odesłać do urzędu gminy, który go wydał.Za przetrzymywanie dowodu grozi kara do jednego miesiąca więzienia albo grzywna.


Do kogo ty to bredzisz?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ja niezalogowany
5 sierpnia 2015r. o 14:24
~ napisał(a):
~Ja napisał(a): Mógłby pan podać swoje imię, bo na zleceniu w pewnym banku podczas remontu znalazłem dowód i dzisiaj mam zamiar go zanieść na policję.


Łaskawco.
Zwrot znalezionego dowodu osobistego nie wynika tylko z dobrej woli znalazcy, ale to jego obowiązek, tak wynika z przepisów. - Nikt nie może przetrzymywać cudzego dowodu. Ustawa o ewidencji ludności jasno określa, co należy zrobić, jeśli znajdzie się dokument. Osoba prywatna, jak i instytucja mają obowiązek zwrócić go natychmiast właścicielowi albo odesłać do urzędu gminy, który go wydał.Za przetrzymywanie dowodu grozi kara do jednego miesiąca więzienia albo grzywna.


Już się nagadałeś? poczytałeś trochę i nazywasz mnie łaskawcą? Poczytaj dalej i dokładniej jak już zacząłeś i wtedy się wypowiadaj prawniku z dyplomem ukończenia gimnazjum.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 sierpnia 2015r. o 16:35
Już pewnie we wszystkich instytucjach zostalo zgloszone. Minęło wiele godzin.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 sierpnia 2015r. o 17:14
jak się okazało dowód i tak nieważny od 2013 roku. Pozdrawiam zaintersowanych i ,,gimnazjalnych" prawników. Szkoda, że z matematyki wam tak nie idzie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
REKLAMA Praca dla Ciebie