Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Pośrednictwo czy przestępczość PUP

11445
PanM
5 sierpnia 2015r. o 18:57
Bolesławiecki Urząd Pracy po raz kolejny pośredniczy w rozdziale pracy " niewolniczej "

Najpierw promował / Turecko-Niemieckiego pośrednika agencję pracy tymczasowej a teraz niszczy wolny rynek oferując pracownikom mniej niż minimalna krajowa.

Jak to możliwe że ustawodawca w kraju ustanawia minimalną krajową a Urząd odpowiedzialny za rynek pracy łamie te zasady i promuje PRACĘ NIEWOLNICZĄ .

PUP Bolesławiec sklep bez towaru -- lub z towarem najniższej jakości poza gatunkiem.


Dopisane 05.08.2015r. o godz. 18:57:

trenkwalder ?

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
5 sierpnia 2015r. o 19:11
no i co?
znowu PanM ma rację :D

no kto zarzuci mu że kłamie?...chyba tylko jakiś urzędas :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~123 niezalogowany
5 sierpnia 2015r. o 20:55
Od dawna się zastanawiam po co wogole istnieje taka instytucja jak UP, daja ludziom skierowania do pracy i co???? ..... I nic, 20 osob na jedno stanowisko!!! Bezrobotni sami mogli by skladac CV u pracodawcow i czekac w nieskonczonosc!! Według mnie to urzednik powinien rekrutowac kilku najlepszych z odpowiednim wyksztalceniem albo ewentualnie szukac pracy odpowiedniej do danego wyksztalcenia bezrobotnemu. Pół roku chodziłam do UP, dostawałam skierowania i nic, sama znalazłam super prace, bez łaski!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zreszta w UP sa ciągle te same oferty, czyż to nie dziwne!?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
5 sierpnia 2015r. o 21:15
dziwne?...ja bym napisał podejrzane

a teraz coś z życia bolesławieckiego ''folwarku''
nie tak dawno rozmawiałem z jednym ze znajomych który w pewnej firmie budowlanej pracuje na ''czarnucha'' co też nie jest niczym dziwnym w tym grajdole...
co mi powiedział znajomek?
otóż rano zgłosił ''pracodawcy'' że będzie musiał następnego dnia podpisać pewną ''listę''
kiedy następnego dnia po podpisaniu już listy wrócił do pracy ,szef który wpadł na budowę około 14-ej zakomunikował mu że ma dla niego ''niespodziankę''
co nią było?...potrącenie dniówki bo -może niedokładnie zacytuję słowa znajomego-''zdezorganizował '' pracę brygady... :D
co ciekawe ogłoszenie o poszukiwaniu pracowników przez tego ''pracodawcę '' często wisi w gablotce...

mam nadzieję czego im serdecznie życzę ,że kiedyś jedynymi pracownikami w takich firmach będą ludziki zwerbowani ''pod budką z piwem''

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~arbuz niezalogowany
5 sierpnia 2015r. o 22:36
każdy urzędnik z pup który dowiedział się o nieprawidłowosciach np. Płaca poniżej ustawowej ,zatrudnianie na czarno itd powinien powiadomić PIP ale mają to w DUPIE i pilnują swoich stołków .
W Polsce prawo pracy to fikcja
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
5 sierpnia 2015r. o 22:44
~arbuz napisał(a): każdy urzędnik z pup który dowiedział się o nieprawidłowosciach np. Płaca poniżej ustawowej ,zatrudnianie na czarno itd powinien powiadomić PIP ale mają to w DUPIE i pilnują swoich stołków .
W Polsce prawo pracy to fikcja


Pośrednio / nie wiem czy świadomie czy nieświadomie / Prezydent i Starosta Bolesławiecki wspierają zatrudnienie na czarno.

Organizują przetargi publiczne i nie interesują się na jakich warunkach pracują tam pracownicy najemni.
A przecież w ofertach mógł by być zapis dotyczący sposobu zatrudnienia pracowników.
/ przykład -- remont dachów w domkach socjalnych na Kościuszki -- wykonawca Rafbud 2 -- odbiorca prezydent Bolesławca ,Była tu na portalu relacja i foty.Czy istnieje choć jedna umowa o pracę ? Lista obecności ? Lista płac ?

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
5 sierpnia 2015r. o 22:53
~~123 napisał(a): Od dawna się zastanawiam po co wogole istnieje taka instytucja jak UP ...


Oj Ty Gupia :* . Jak to po , co ? Po to , aby organizować szkolenia dla bezrobotnych. Jeden mój znajomy był na takim szkoleniu i Pani Bardzo Ważna Psycholog z bodajże Wrocławia, przez sześć godzin grupę mężczyzn i kobiet traktowała jak niedorozwinięte dzieci , pytając , czy mają jakieś zwierzątka w domu , jakieś hobby , zbiory numizmatyczne ? Czy lubią malować i babrać się w glinie ? Czy mają jakieś autorytety i i ulubionych polityków ... kazała Im na karteczkach wypisywać odpowiedzi , a następnie wymieniać się karteczkami i odczytywać odpowiedzi z otrzymanej ... anonimowej kartki :| Co to qurwa jest , klub anonimowego alkoholika , czy jak słusznie Przemo gada ... sklep bez towaru ?

Znajomy jest załamany , ma jeszcze kilka takich "szkoleń" , inaczej straci ubezpieczenie.

Czyż Sienkiewicz nie miał racji "h... d... i kamieni kupa" ? :)

Dobrej nocy Wam życzę :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ramaj niezalogowany
6 sierpnia 2015r. o 6:27
PanM napisał(a): Bolesławiecki Urząd Pracy po raz kolejny pośredniczy w rozdziale pracy " niewolniczej " ................



Nie to abym bronił UP - trzeba to rozgonic w diabły.Ale weź ty się puknij w czachę ,co chcesz osiągnąc tą demagogią ?Czy na tym portalu nie można rzeczowo,czy musisz równać do lejącego sie tu bełkotu ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.