Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Pośrednictwo czy przestępczość PUP

9283
#Kazimierz Marczewski nieaktywny
6 sierpnia 2015r. o 6:57
PanieM kiedy ostatni raz był Pan w Powiatowym Urzędzie Pracy? I co Pan zauważył?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
6 sierpnia 2015r. o 7:10
O jakim Ty bełkocie mówisz ramaj :) ? Nie bywam w UP , ale jakoś ciężko mi sobie wyobrazić tam ofertę pracy z oficjalną średnią krajową. Określenie " niewolnicza " , jest jak najbardziej adekwatne do sytuacji.

Miłego :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
6 sierpnia 2015r. o 8:05
Kazimierz Marczewski napisał(a): PanieM kiedy ostatni raz był Pan w Powiatowym Urzędzie Pracy? I co Pan zauważył?

Z całym szacunkiem ale kiedy pan KM był w PUP,
Jako redaktor i były pracodawca niepowinien pan się wypowiadać bo czy był pan kiedyś bezrobotnym?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ramaj niezalogowany
6 sierpnia 2015r. o 9:06
Pannazdzieckiem napisał(a): O jakim Ty bełkocie mówisz ramaj :)


Między innymi o twoim.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
6 sierpnia 2015r. o 20:34
urząd pracy .powiatowa rada zatrudnienia .inspekcja pracy .związki zawodowe itd itp
wszystkie te organizacje powinny pomagać bezrobatnym a jak jest każdy wie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
6 sierpnia 2015r. o 22:12
~Ramaj napisał(a):
Pannazdzieckiem napisał(a): O jakim Ty bełkocie mówisz ramaj :)


Między innymi o twoim.


No to porozmawiajmy rzeczowo ... Ramaj :) Zechcesz podać mi jakie statystyki , gdzie jak wół stoi , że PuPy komuś coś załatwiły ? A nie koneksje , znajomości i tzw. nepotyzm ... o ile wiesz o czym mówię . Jeśli zaś nie wiesz , to nic dziwnego , że masz w uszach bełkot :D

Czyż nie tłumaczyłem Ci ... swego czasu , czym jest doktryna szoku ? I jej naturalny bękart ... neoliberalizm ? Czyż nie mówiłem , że jesteś ślepym niewolnikiem , który nie dostrzega krat więzienia ?

No dobra ... niech Ci będzie ... bełkot :D
Zadam Ci pytanie dodatkowe ... Ramaj :) Na kogo głosowałeś , na Elekta , czy na Szoguna , bo ja oddałem głos na obu szacownych kandydatów ... w d.upie ich mając. Ta sama chazarska dzicz.

No dobra ... niech Ci będzie .... bełkot :D

Dobranoc :)


Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
6 sierpnia 2015r. o 22:54
Kazimierz Marczewski napisał(a): PanieM kiedy ostatni raz był Pan w Powiatowym Urzędzie Pracy? I co Pan zauważył?


Tylko pan widzi tam coś innego, niż wszyscy. Ciekawe czemu.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
6 sierpnia 2015r. o 23:19
Kazimierz Marczewski napisał(a): PanieM kiedy ostatni raz był Pan w Powiatowym Urzędzie Pracy? I co Pan zauważył?


Ja swoje uwagi formułuję bardzo jasno i czytelnie -- jeśli PUP ma w ofercie jedynie pracę na umowę zlecenie to znaczy że sam jako urząd jest nikomu niepotrzebny.

Na prawdziwie wolnym rynku pracy obowiązują zdrowe reguły.
Dobry pracodawca nigdy nie będzie musiał zgłaszać oferty do PUP gdyż zanim zwolni się u niego etat tzw " pocztą pantoflową " wiadomość idzie w świat i natychmiast z plecenia innych pracowników luka zostaje wypełniona .
Nie chcę skrzywdzić tych pracodawców którzy niejako zostają przymuszeni do zatrudniania na czarno lub umowy zlecenia systemem opłat , akcyz i zezwoleń.
Jednak jest bardzo duża ilość cwaniaków szukających darmowej siły roboczej.
Zatem ludzie zajmują się tzw " kombinowaniem "
Widocznie są w stanie więcej " wykombinować " niż potencjalny pracodawca chce zapłacić.
W dzisiejszych czasach proponowanie komuś pracy za stawkę poniżej 10 PLN do ręki nie ma sensu .Bo za takie pieniądze nie da się przeżyć.
Praca poniżej minimum zatraca sens.
Polski rynek pracy może uratować jedynie natychmiastowe podniesienie kwoty wolnej do wysokości pensji minimalnej brutto.Oczywiście rezerw należy szukać w budżecie a nie w kieszeniach pracodawcy.Pracodawcy zatrudniający na umowę o pracę już płacę tyle co trzeba.

PUP y to jeden z bezsensownych kosztów przerzuconych na rynek pracy.
PUP --SKLEPY BEZ TOWARU DO NATYCHMIASTOWEJ LIKWIDACJI.

Panie Kazimierzu Marczewski -- nie mam potrzeby bywać w PUP tak jak wszyscy pozostali .Tam nie ma nic dla nikogo .A tzw " STARZE " określam jako działalność przestępczą na szkodę obywateli i wolnego rynku pracy.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego