Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo
BolecFORUM Nowy temat

Ubezpieczenie nnw .Warto czy to strata kasy

~Znam się ! niezalogowany
2 września 2015r. o 15:28
Czy warto wykupić sobie ubezpieczenie NNW?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Musimy sprecyzować o jakie ubezpieczenie NNW chodzi ? Samochodowe czy prywatne?

Przy samochodzie NNW zapewnia odszkodowanie za wypadek, który zdarzył się podczas zdarzenia drogowego,wsiadania/wysiadania z pojazdu, tankowania, zamykania bramy garażowej, rozpakowywania rzeczy z bagażnika.

Ubezpieczenie prywatne ma już szerszy zakres i ubezpieczenie wypłaca nam odszkodowanie za każdy uszczerbek na zdrowiu - złamanie, zwichnięcie, skaleczenie, śmierć z ryzyka wypadku a także po rozszerzeniach o zawał serca, wystąpienie sepsy, pobyt na OIOmie, wystąpienie chorób ciężkich, gwarantuje zwrot kosztów leczenia, dietę szpitalną, zwrot za zakup przyrządów ortopedycznych itp.

Kwestia rozchodzi się o SUMĘ UBEZPIECZENIA.
Bo gdy wykupimy ubezpieczenie NNW przy samochodzie za 30 zł na sumę 5000 zł.
To za złamanie np dostaniemy 100-150 zł - sami oceńcie.
Najczęściej przy samochodzie wybiera się sumy 5000/10000/15000 zł
Cena jest mała i zapewnia nam to w razie czego jakieś tam pieniążki - małe bo małe ale jest.

Warto posiadać prywatne ubezpieczenie NNW na wysokie sumy np.
ja mam wykupione NNW w PZU na 100.000 zł; to oznacza ,że za 1% uszczerbku na zdrowiu dostaję 1000 zł. Za skaleczenie jest np 1%; złamanie - w zależności od skomplikowania 2%-10% itp.

Już nawet korzystałem :)
Płace około 1000 zł w ratach, i mam pewność, że jak się coś wydarzy to nie będę tak mocno płakał.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Zara niezalogowany
4 września 2015r. o 14:49
Ciekawa sprawa z tym NNW.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Andriu niezalogowany
4 września 2015r. o 15:29
~Dewek napisał(a): Ubezpieczenie nnw to bardzo niski koszt. Sam obecnie mam wykupione pełne ubezpieczenie auta. Czyli oc plus ac i do tego nnw. W przypadku wypadku takie ubezpieczenie chroni zarówno Ciebie jak i często pasażerów ( wszystko zależy tutaj od warunków w umowie). Ubezpieczenie mam w proama: https://www.proama.pl/ubezpieczenie_samochodu/ . Maja tam bardzo dobre warunki. Praktycznie pełen zakres ubezpieczeń samochodowych. Proponuje napisać do nich i dopytać się o koszta.


W Twoim przykładzie warto się "doinformować" u agenta - bo zapisy ogólnych warunków mówią o następstwach wynikających z "ruchu pojazdu" (czyli wg mnie w uproszczeniu w czasie jazdy). W wielu firmach jest jednak rozszerzenie, że za ruch pojazdu uważa się również postój, załadunek, wsiadanie...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Romek niezalogowany
24 września 2015r. o 22:02
Ja mam w Compensa. Wykupuję już 3 rok, nie odczuwam znacząco składki, a czuje się pewniej. Przeczytałem zakres ochrony i uważam, że jest ok. To dość konkurencyjna oferta teraz na rynku, więc możesz sobie jeszcze u nich zerknąć na stronie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~monik niezalogowany
28 września 2015r. o 18:18
Zgadzam sie z powyższą wypowiedzią. Comensa to renomowany ubezpieczyciel i ma stosunkowo dobrą ofertę w stosunku do ceny. od kilku lat jeżdżę z polisą tego ubezpieczyciela, na wakacje.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~tobi niezalogowany
29 września 2015r. o 20:34
No właśnie też jestem zainteresowany NNW. Do tej pory korzystałem z usług innego ubezpieczyciela ale opłaty trochę przerosły moje możliwości i pod względem ceny oferta Compensy mnie zainteresowała. Skoro są tutaj osoby korzystające z ich usług to ciekawi mnie czy są jakieś ustalone limity wiekowe ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~tobi niezalogowany
29 września 2015r. o 20:34
No właśnie też jestem zainteresowany NNW. Do tej pory korzystałem z usług innego ubezpieczyciela ale opłaty trochę przerosły moje możliwości i pod względem ceny oferta Compensy mnie zainteresowała. Skoro są tutaj osoby korzystające z ich usług to ciekawi mnie czy są jakieś ustalone limity wiekowe ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14085
#szuwar nieaktywny
30 września 2015r. o 0:23
Najlepiej najpierw poczytać opinie o ubezpieczycielach na forum ubezpieczeniowym:
http://www.forum-ubezpieczenie.pl
a dopiero potem zdecydować.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Villaro zaprasza
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza