Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

MIESZKANIE NA PODDASZU KAMIENICY

~niekamieniczna niezalogowany
18 września 2015r. o 8:08
Witam... czy warto kupić mieszkanie na poddaszu kamienicy? Jakie macie doświadczenia jako mieszkańcy starych kamienic? Może ktoś podpowie na co zwrócić uwagi... jakie są plusy i minusy takiego mieszkania?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~łojoj niezalogowany
18 września 2015r. o 12:29
~niekamieniczna napisał(a): Witam... czy warto kupić mieszkanie na poddaszu kamienicy? Jakie macie doświadczenia jako mieszkańcy starych kamienic? Może ktoś podpowie na co zwrócić uwagi... jakie są plusy i minusy takiego mieszkania?


Mieszkam na pddaszu już 3ci rok i szerze ci pwoiem,że mam nadzieje,żee jest to ostatni rok mojego mieszkania w tym miejscu.

1) Upały. Latem temperatura po 33-36 stopn. Cyrkulatory chodza jak szalone i guzik to daje. Nocą nic sie nie ochładza, bo dach oddaje temperature, która zgromadził w dzień. Oczywiscie mozna sobie zainstalowac klimatyzator, ale i on może za bardzo nie pomóc.
2) Skosy, sa tak kosmicznie od czapy, zabieraja naprawę sporo miejsca i niby po podłodze jest 100, ale w rzeczywistoci 70. tworzą się martwe strefy, którą służą wyłącznie do tego,żeby było więcej podłogi do mycia
3) Okna połaciowe- szczerze nienawidze tego dziadostwa, wiecznie obkupczyne i zasyfione, a jak uchyle je na chwile, to zaraz mam w domu pełno gołębich piór.Gdybym mogła, pierwsze zrobiłabym lukarny.
4) Patatajanie na ostatnie pietro z cięzkimi siatami do przyjemnych nie nalezy, z wózkiem też nie, ale da się to przeżyc.
5) Jak pada, wieje, wszystko nawala w okna połaciowe, mocniej i głosniej- duzo głosniej.
Tyle z minusów

Jesli chodzi o plusy
1) Nikogo nad Tobą, zadne dzieciaki, dorosli, psy koty i swinki morskie nie biegaja ci po suficie, żyrandole się nie telepią, z półek nic nie spada
2)Poddasze jest zazwyczaj większe i przy doprym rozplanowaniu przestrzeni, przy otwartm porfelu i pomocy dobrego projektanta można zrobic cuda z tą przestrzenią
3) Jak akurat żadna paskudna ptica nie zafajda okna, wiatr nie nawieje liści to można z łózka obserwowac gwiazy;)
4) Jeżli mieszkasz przy ruchliwej ulicy, to na poddaszu jest ciszej ( o ile własnie nie rzuca żabami:P) Możesz otworzyc na luzaku okna, w przeciwieństwie do osoby z parteru


Podsumowując. Poddasze tak- pod warunkiem ,że masz duzo kasy,żeby ogranąc przestrzen pod skosami, zamontować klime. I czas..żeby latac ze sciera i zmywac gołębie kupska.

Proszę bardzo.

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
18 września 2015r. o 12:35
super podsumowanie pewnie sie zastanawiasz nad tym mieszkaniem na łokietka zdjęcia fajne ale lepiej zobacz na żywo
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~NIEKAMIENICZNA niezalogowany
18 września 2015r. o 13:04
DZIĘKUJE..
wózka targać nie będę:) a latanie po schodach, to super sprawa dla kondycji:) skosów nie wiele i do ogarnięcia...a brak sąsiadów nad sufitem bardzo kusi :) no i ten klimat , ale to pewnie rzecz gustu...
Tylko czy temperaturą w lecie sobie poradzę?...:/
:/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~kamieniczny z 15 letnim stażem niezalogowany
18 września 2015r. o 13:56
Dasz radę. Najlepiej duża wanna pełna zimnej wody, i niech tak stoi - odbiera ciepło, nawilża powietrze i od czasu do czasu można do niej hopnąć. ( na poddaszu nie widać, że śmigasz po metrażu na golaska)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~poddachowiec niezalogowany
18 września 2015r. o 14:58
~NIEKAMIENICZNA napisał(a): DZIĘKUJE..
wózka targać nie będę:) a latanie po schodach, to super sprawa dla kondycji:) skosów nie wiele i do ogarnięcia...a brak sąsiadów nad sufitem bardzo kusi :) no i ten klimat , ale to pewnie rzecz gustu...
Tylko czy temperaturą w lecie sobie poradzę?...:/
:/



Żadne klimatyzatory nie wchodzą w rachubę, tylko klimatyzacja z prawdziwego zdarzenia. Bez tego, jeśli nie lubisz upałów, giniesz. Reasumując: w zimie zimno, w lecie gorąco. Tyle w temacie ogrzewania, czy nagrzewania. Klimat jest cudowny i wiele rekompensuje.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
18 września 2015r. o 15:26
Wystarczy docieplić, aby w zimie było ciepło, a w lecie chłodniej ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4596
#becia73 nieaktywny
18 września 2015r. o 15:40
Ja mieszkając przez 14 lat w starej kamienicy z drewnianymi stropami (takie zazwyczaj są w starych budynkach) myślałam o pożarze szczególnie w nocy, masakra jak szybko to by się spaliło.Na szczęście udało mi się z niego uciec jak dla mnie nigdy więcej starych budynków. Po za tym często podłoga się trzęsie, wszystko się sypie no chyba że mieszkanie jest po kapitalnym remoncie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.