Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Chcą świeżego powietrza w całej Polsce
1
emem
29 września 2015r. o 20:45
Pannazdzieckiem napisał(a): Neoliberały wpadły na pomysł sieciowego ogrzewania , oczywiście sprywatyzowanego i stąd ta nagonka na nibyczyste powietrze. Ja też chcę świeżego powietrza ... bez chemitrali . Co2 to podstawa ekosystemu , gdyby go nie było , nie było by też tlenu , którym oddychamy.


Powiedz to tym wszystkim, ktorzy choruja na astme lub inne choroby ukladu oddechowego albo maja nowotwory. Powiesz im prosto w oczy to, ze zachorowali m.in. przez to bo Ty masz gdzies co wrzucasz do pieca, czy wegiel czy stara opone z Twojej bryki? Nie sadze. Jestesmy mocny tutaj na forum, a w rzeczywistosci wiemy jak jest.


Dopisane 29.09.2015r. o godz. 20:42:

Blackjack napisał(a): Moim zdaniem najpierw Straż Miejska powinna się zająć tymi co palą plastykami, śmieciami i innym g.....


Powinna, ale sie tym nie zajmuje.

Zmoderowano 29.09.2015 godz.20:43 - powód: cytowanie (moderator)


Dopisane 29.09.2015r. o godz. 20:45:

Jeszcze dorzuccie sobie koszty bardzo drogiego leczenia tych wszystkich osob (choroby ukladu oddechowego, w tym nowotwory), ktore finansowane sa przez biedny system opieki zdrotnej.

Idzie zima - zycze milego wdechu zimowym rankiem - prosto z komina przy Dolnych Mlynach, w rynku czy Kosiby;)

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11100
#Blackjack nieaktywny
29 września 2015r. o 20:57
emem napisał(a):
Blackjack napisał(a): Moim zdaniem najpierw Straż Miejska powinna się zająć tymi co palą plastykami, śmieciami i innym g.....


Powinna, ale sie tym nie zajmuje.


No to właśnie szykuje się wam super artykuł, "ludzie palą syfem a SM nie reaguje...."
Tak na serio to gdybyście poruszyli ten temat, przycisnęli do muru urzędników, odpowiednie służby, porobili fotek z takim syfiastym dymem to byłoby cudownie może coś by się ruszyło w kierunku prawdziwej ekologi.
Doczekamy się takiej dziennikarskiej interwencji?

Nie wolno, Rin, absolutnie nie wolno przegryzać ludziom gardeł. (...) To nielegalne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~I po co to? niezalogowany
29 września 2015r. o 20:58
Wystarczy właśnie gdyby zajęto sie paleniem roznych smieci np. Plastików, ciuchow. Mam dosc nowy piec i pale wysokokalorycznym węglem wiec zagrożenie jest niby mniejsze. Bardziej chyba trują stare diesle.
Zalożcie mi taki piec to sie dostosuje. Napewno nie bede biegal po urzedach od drzwi do drzwi i wypelnial stos smiesznych papierów. Niech przyjedzie firma da piec, zainstaluje go to wtedy mogę sie zgodzić....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
29 września 2015r. o 21:06
~I po co to? napisał(a): Wystarczy właśnie gdyby zajęto sie paleniem roznych smieci np. Plastików, ciuchow. Mam dosc nowy piec i pale wysokokalorycznym węglem wiec zagrożenie jest niby mniejsze. Bardziej chyba trują stare diesle.


Tak jest. I o to tu chodzi. Nowelizacja zaklada, ze gminy, w ktorym problem jest wiekszy (np. Zakopane, Nowy Sacz, Krakow) beda mogly wprowadzic na okreslonym terenie zakaz badz okreslic norme jesli chodzi o piec, aby stare piece nie byly w uzytku.


Dopisane 29.09.2015r. o godz. 21:06:

Blackjack napisał(a): No to właśnie szykuje się wam super artykuł, "ludzie palą syfem a SM nie reaguje...."
Tak na serio to gdybyście poruszyli ten temat, przycisnęli do muru urzędników,


Problem w tym, ze to logistycznie jest b. trudne do ogarniecia. Ktos pali, po dwudziestu minutach masz tylko dym. Zanim straz dojedzie, sprawdzi to w piecu innych mieszkaniach spalonych zostanie piec opon.

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
29 września 2015r. o 21:16
Pragnę Ci donieść Maniek , że poważna większość Ludzi pali drewnem z braku opodatkowanego węgla ... nie oponami , jak głoszą ścierwomedia :) A jeśli już o chorobach mówimy , to zastanów się nad takim dylematem : dokąd zmierza cywilizacja , gdzie wszyscy wszystko sprzedają ? Lekarze zdrowie , prawnicy sprawiedliwość , kapłani boga , a dziennikarze prawdę. A jak nie dostaną zapłaty , to co mają sprzedać oprócz gówna ?

I pytanie dodatkowe Maniek :) Czy wiesz , co mówią statystyki odnośnie raka na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat ? Rak , czyli mutacja genetyczna wywołana oddziaływaniem warunków środowiskowych. Bo ja wiem :) Gdy pacholęciem byłem na tysiąc mieszkańców Kraju nad Wisłą , ledwie pięciu zapadało na mutację z czterdziestu dwóch milionów. Dzisiaj z populacji trzydziestu siedmiu , dwustu piędziesięciu na raka umiera. Pomimo postępu medycyny stosowanej i za ... krec iszczego rozwoju technologii ... walki z rakiem :D

Maniek , dam Ci radę. Stań przed lustrem i powiedz sobie prosto w twarz ... Zrobili Mnie w Konia ... i nie łam się :D Mnie też zrobili :)

Ale czas wytrzeźwieć i poczytać coś oprócz Newsswika i Wybiórczej , spalić TVN i Polsat i odgrodzić się od lokalnych POpapranych kacyków. Oni żyją na koszt państwa istniejącego jedynie teoretycznie . My na swój własny ;)

Zastosowana autokorekta


Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
29 września 2015r. o 21:27
Pannazdzieckiem napisał(a): Pragnę Ci donieść Maniek , że poważna większość Ludzi pali drewnem z braku opodatkowanego węgla ... nie oponami , jak głoszą ścierwomedia :)


Wpadnij zima do Zakopanego czy Krakowa. Zobaczysz mgle.. aaa nie.. pomyslisz, ze to mgla, bedzie ci sie wydawalo, ze to jest mgla ale to bedzie dym. I nie bedzie to dym ze spalanego drewna. W Boleslawcu zima podobnie bywa - wpadnij ktoregos dnia wieczorem w okolice Dolnych Mlynow. Przekonasz sie jakie to drewno.

Pannazdzieckiem napisał(a): I pytanie dodatkowe Maniek :) Czy wiesz , co mówią statystyki odnośnie raka na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat ? (...) Gdy pacholęciem byłem na tysiąc mieszkańców Kraju nad Wisłą , ledwie pięciu zapadało na mutację z czterdziestu dwóch milionów. Dzisiaj z populacji trzydziestu siedmiu , dwustu piędziesięciu na raka umiera.


bla bla bla jak pacholeciem byles to srednia dlugosc zycia byla w okolicy 60 lat, teraz jest w okolicy 70. Magia, prawda??? Po prostu wzrosla swiadomosc ludzi (wiedza co jest zdrowe, a co nie) oraz wykrywalnosc, choc czesto system opieki zdrowotnej zawodzi.

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3004
#masi nieaktywny
29 września 2015r. o 21:34
emem napisał(a):

Powiedz to tym wszystkim, ktorzy choruja na astme lub inne choroby ukladu oddechowego albo maja nowotwory. Powiesz im prosto w oczy to, ze zachorowali m.in. przez to bo Ty masz gdzies co wrzucasz do pieca, czy wegiel czy stara opone z Twojej bryki?

Zacznij od zamknięcia przestrzeni powietrznej nad terytorium RP a później pouczaj zwykłego "Kowalskiego". ;)
[img=1443555290_le0hdoy.jpg]

<b>elektrykabudowlana.pl</b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
29 września 2015r. o 21:36
Masi,

Czlowiek nie oddycha powietrzem, ktore jest 10km nad jego glowa, tylko tym co jest od grudno do 30m...

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza