Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Skok cywilizacyjny – największa inwestycja w historii Gminy Nowogrodziec
~pegaz niezalogowany
6 stycznia 2014r. o 11:23
co to znaczy "przekonać by chciał startować ?" to od razu dyskwalifikuje takiego ewentualnego kandydata . Czytam "trzeba namówić ". Ten ktoś musi mieć przekonanie ,że chce i że podoła.Dobrze, że wskazuje kandydata jakaś grupa społeczna bo to oznacza, że będzie miał poparcie i mandat do działania ale namawiać ? ... . Ja wiem jedno bo mam tzw. doświadczenie samorządowe, że za długo u władzy to degeneracja władzy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~wyborca niezalogowany
6 stycznia 2014r. o 11:55
Szanowny Pegazie Pan Dutkowski jest Wójtem i dużo ryzykuje w momencie startu na Burmistrza ponieważ pracuje w innej Gminie.Panie spokojny Pan uważa że tylko ktoś kto był radnym ma wiedzę samorządową i może kandydować na Burmistrza,Ja znam takich radnych którzy przez całą kadencję powiedzieli tylko Ślubuję tak mi dopomóż Bóg, poza tym tylko żeby nie narazić się Burmistrzowi regularnie podnoszą łapkę .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~pegaz niezalogowany
6 stycznia 2014r. o 12:16
może pisze nie zrozumiale : do dobrowolnych funkcji nie wolno namawiać ponadto nie ustalajcie kryteriów ponad ustawowych. Nie jest tak, że kandydat musi mieć wyższe wykształcenie, może mieć podstawowe . Ustawodawca dopuszcza również ludzi mądrych do funkcji burmistrza bo dyplomy różnych dziwnych uczelni nam tego nie gwarantują. Radzę zmitygować swoje wyobrażenia o kandydatach może wówczas doczekamy sie dobrego gospodarza.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~spokojny niezalogowany
6 stycznia 2014r. o 16:24
Drogi wyborco, nie napisałem, że należy byc radnym by zostać burmistrzem, ale że należy miec doswiadczenie samorządowe - to zasadnicza różnica. Poznałem wielu radnych - głąbów skończonych , w żadnym wypadku nie nadawali się na burmistrza, ba, na sołtysa nawet. Pegaz natomiast uporczywie dezawuuje znaczenie wyższego wykształcenia ( sam go pewnie nie posiada, wnoszę tak z treści jego postów) podnosząc znaczenie tzw. mądrości kandydata. Absolutnie mnie to nie przekonuje. Oczekuję od kandydata i doświadczenia samorzadowego i dyplomu porządnej ( bo jest dużo nieporzadnych) wyższej uczelni. To dla mnie minimum. Mile widziane ponadto to kultura osobista, zdolnośc do sprawnego komunikowania się w języku ojczystym, znajomość niemieckiego lub angielskiego, skromność i niehołdowanie mamonie. Pomarzyć można...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~pegaz niezalogowany
6 stycznia 2014r. o 16:49
nie lubię osobistych wycieczek ale Pan lub Pani "spokojny" to pokłada nadzieje w dyplomowanych "matołach", tak ja zakończyłem edukację powszechną na maturze, natomiast swobodnie poruszam się w trzech dziedzinach prawa i zdarzało mi się wyprowadzać z błędu radców prawnych(mają dyplomy) i pomagają wsadzać na minę dyplomowanych burmistrzów.Wójt gminy Osiecznica abym nikogo nie obraził ale chyba ma wykształcenie średnie a stawia się tę gminę za wzór.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
6 stycznia 2014r. o 18:24
Waldemar Nalazek - wójt gminy Osiecznica, absolwent chemii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów podyplomowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu . Uczył mnie fizyki , chemi i w-fu .Tak to jest jak się nie wie i głupoty pisze w necie :) pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~wyborca niezalogowany
6 stycznia 2014r. o 18:34
Jednak będę upierał się że człowiek który będąc na stanowisku Burmistrza naraża nas wszystkich czyli całą Gminę na bankructwo podejmując katastrofalne w skutkach decyzje powinien podać się do dymisji .Teraz jest to odwlekane w czasie do wyborów ale balon pęknie i co wtedy. Jednocześnie uważam że pierwsza kadencja Relicha była w miarę udana natomiast obecna to katastrofa .Żeby dobrze rządzić gminą trzeba być przedsiębiorczym i nie wydawać pochopnie nie swoich pieniędzy czego przykładem jest ten flakon zwany garnkiem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
6 stycznia 2014r. o 18:40
~wyborca napisał(a): .Żeby dobrze rządzić gminą trzeba być przedsiębiorczym i nie wydawać pochopnie nie swoich pieniędzy czego przykładem jest ten flakon zwany garnkiem.


Nic dodać nic ująć.
Spokojny co to znaczy doświadczenie samorządowe, może czas skończyć z tym sloganem. Ja wolę Burmistrza i radnych mających doświadczenie w biznesie lub dużych firmach prywatnych. Tam wiedzą jak wydać pieniążki bo z każdej złotówki sami są rozliczani.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza