Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Technika jazdy zimą – „Drogówka” radzi…
3004
#masi nieaktywny
9 stycznia 2016r. o 21:41
k1p, ja mam dopiero prawko od pięciu lat, uczę się :)

<b>elektrykabudowlana.pl</b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
9 stycznia 2016r. o 21:49
k1p napisał(a): Masi, wsiądź na motocykl. Od razu poczujesz, który napęd jest słuszny, który tak naprawdę łatwiej opanować :-)

Ze swojego skromnego doświadczenia mogę powiedzieć tylko tyle, że do bezpiecznego przemieszczania się oczywiście FWD. Ale jeśli wszedłeś na wyższy stopień wtajemniczenia (czyt. wiesz i czujesz, że auto ma cztery koła), to tylko napęd na tylną oś.
Co za tym idzie bardzo szanuję kierowców poruszających się napędzanymi na tylną oś autami. Szczególnie cieszy mnie fakt, gdy widzę kobietę świetnie panującą nad jakimś mercedesem, bmw, czy omegą :-)



To oczywiście odczucia subiektywne - jedno co wiem na pewno to przy szybkiej jeździe napęd przedni wymaga większych umiejętności.
Opanowanie techniki jazdy dla przedniego napędu daje niebywałą frajdę .Szczególnie utrzymanie w ryzach sił odśrodkowych.Oczywiście uślizgi są mniejsze ale wynagradza to prędkość.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2820
#k1p nieaktywny
9 stycznia 2016r. o 21:55
Ale tym samym wyprowadzenie auta przednionapędowego z poślizgu jest o wiele łatwiejsze, niż RWD.
Ile ludzi, tyle opinii :-)
Każdy powinien znaleźć "złoty środek". Czyli auto (lub inny pojazd), który poczuje i którego koła będą przedłużeniem jego nóg. I tego z całego serca wszystkim życzę :-)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
9 stycznia 2016r. o 21:57
Czy ja wiem. Przy fwd auto jest ciagniete. Czy jedziesz 50 czy 250 nie pojawia sie tu nic niepozadanego dla sredniego kierowcy
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3004
#masi nieaktywny
9 stycznia 2016r. o 22:03
k1p, dziękuję :) Pamiętam jak dziś wchodzenie na ręcznym autobusem w zatoczki, to był '95 :) Co do motorów, to dałem sobie spokój odkąd przecinałem z bardzo dużą szybkością krzyżówkę koło Bolko mając przed oczami tylko CPN na Asnyka ;)
Ułańska fantazja troszkę nie poniosła ;)



Dopisane 09.01.2016r. o godz. 22:03:

PS Praktyka :) Każdy ma swoją, ot co ;)

<b>elektrykabudowlana.pl</b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2820
#k1p nieaktywny
9 stycznia 2016r. o 22:15
Zgadzam się z mir.ko. FWD nie zaskakuje.
Ale też potrafi dać zabawę z jazdy.
Wszystko zależy od umiejętności, wyobraźni i chęci.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
9 stycznia 2016r. o 22:32
Mysle ze nie zabawy ale pewnosc. Blad w operowaniu gazem na wodzie, sniegu czy lodzie nic nie powoduje. Dodatkowo silnik i pasazerowie najczęstsi (z przodu ) docisk aja naped do drogi. Fwd w grupie vw rozumiem. Rwd w sportowym bmw tez ale za nic rwd w mercu :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2820
#k1p nieaktywny
9 stycznia 2016r. o 22:48
Czemu? Jestem posiadaczką wciąż tego samego mercedesa od 13 lat. W pewności prowadzenia dorównuje autom 20 lat młodszym.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego