Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Ustawa 500 + pierwszy krok w złą stronę

~Same plusy! niezalogowany
1 sierpnia 2016r. o 7:43
~mir.ko napisał(a): A ile wynosi pensja przy ktorej 500 zl nie szkoda co miesiac ? Osoby zarabiajace w pl tysiac euro majac rodzine skorzystaja z każdego talonu od 5 zl. System dopłat jest konieczny gdy rodzina ma zenujace dochody poniżej 6 tys


Przypominam, że 500+ to faktycznie zwrot podatku rodzicom - ewidentny plus.
Zrekompensowanie dodatkowych kosztów ponoszonych na przysporzenie obywateli i podatników - OK!
Promowanie wielodzietności - kolejny plus!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
1 sierpnia 2016r. o 7:51
~Same plusy! napisał(a):
~mir.ko napisał(a): A ile wynosi pensja przy ktorej 500 zl nie szkoda co miesiac ? Osoby zarabiajace w pl tysiac euro majac rodzine skorzystaja z każdego talonu od 5 zl. System dopłat jest konieczny gdy rodzina ma zenujace dochody poniżej 6 tys


Przypominam, że 500+ to faktycznie zwrot podatku rodzicom - ewidentny plus.
Zrekompensowanie dodatkowych kosztów ponoszonych na przysporzenie obywateli i podatników - OK!
Promowanie wielodzietności - kolejny plus!


Niedługo będziecie pisali żę mieszkanie + że wypłata za modlitwę + .


Dopisane 01.08.2016r. o godz. 07:51:

PiS mega lewacy , socjaliści .

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Kogo? niezalogowany
1 sierpnia 2016r. o 8:04
Kogo obchodzi zdanie głuptaka?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 sierpnia 2016r. o 8:31
~ napisał(a):
Jak z podatków wszystkich idzie na wiezienia czy na polityków nikomu to nie przeszkadza. Ale jak już idzie na dzieci wielka wojna.

Panie M. nie masz Pan pojęcia co te pieniądze dają normalnym rodzinom to się nie udzielaj.
Korzystam z programu, nie przepijam , zbieram rachunki ( w razie kontroli :D) . Co zmieniło się ? to, że mogę odwiedzić w końcu dentystę i nie liczyć czy mnie stać czy nie stać , to ze mogą dzieci iść na zajęcia dodatkowe, to że możemy wyjść do kina i wiele innych rzeczy. Dla kogoś to takie normalne ,ale dla nas nie.
Jeżeli w naszym kraju leki dla dzieci były by za darmo i wizyty u lekarzy nie trzeba by było czekać miesiącami do specjalistów i nagle okazuję się , że na NFZ potraktował cię jako zło konieczne odbębnił wizytę 10 minut i nic nie wniósł i tak musisz iść prywatnie wszystko było by łatwiejsze.


Szanowny tato/Szanowna mamo...
Mógłbym powiedzieć brutalnie. Tym różnimy się od zwierząt, że potrafimy przewidywać skutki swoich działań, a popęd seksualny nie jest główną siłą sprawczą naszych czynów. Co winne jest dziecko, że ojciec z matką nie są w stanie zapewnić im normalnego rozwoju? Kino, zajęcia dodatkowe itp. Jeśli narobiłem 5 dzieci, to pracuję dziś po 14h dziennie by miały normalne życie i żeby było nas stać na to. 500+ to nic innego jak nieudolna próba redystrybucji zebranych przez społeczeństwo środków. Jeśli pracujesz i dokładasz się do tego nie mam nic przeciwko. Być może ja za 10 lat też będę korzystał, bo mnie nie będzie stać. Ale jest sens w niektórych tezach PanaM (wiem że to nie jego tezy tylko bezmyślnie powtarzane). Jeśli mniej by ci zabierano (większa kwota wolna od podatku) nie potrzebowałbyś ochłapów z 500+ i bycie na łasce lub niełasce jakiegoś polityka czy urzędasa. Pomyśl drogi tato gdzie twoja godność i ojcowska duma. Czy naprawdę chcesz żeby twoje dzieci zawdzięczały swój rozwój od jakiegoś polityka i urzędnika?

Jeśli nie pracujesz i nie możesz odpisać sobie dochodów od podatku... po prostu idziesz do pomocy społecznej. Po to jest. Tylko tam, dumę i godność wsadzasz sobie do d..y. W 500+ uważasz, że coś ci się należy. Jeśli masz swoją ojcowską godność na tak niskim poziomie jak myślę, to może na drugi raz zainwestuj w prezerwatywę. Jest dużo tańsza dla pozostałych współobywateli.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 sierpnia 2016r. o 8:38
~Same plusy! napisał(a):
~mir.ko napisał(a): A ile wynosi pensja przy ktorej 500 zl nie szkoda co miesiac ? Osoby zarabiajace w pl tysiac euro majac rodzine skorzystaja z każdego talonu od 5 zl. System dopłat jest konieczny gdy rodzina ma zenujace dochody poniżej 6 tys


Przypominam, że 500+ to faktycznie zwrot podatku rodzicom - ewidentny plus.
Zrekompensowanie dodatkowych kosztów ponoszonych na przysporzenie obywateli i podatników - OK!
Promowanie wielodzietności - kolejny plus!


500+ to nie jest faktycznie zwrot podatku, bo otrzymuje je każdy kto potrafi bezmyślnie kopulować i nie potrzebuje do tego pracować. A jak nie ma pracy, to nie ma dochodu. Jak nie ma dochodu to nie ma podatku. Jak nie ma podatku, to nie ma mu co zwracać. A 500 dostaje.

@mir.ko jestem żenującą rodziną. Mam żenujące 6000. Nie pobieram 500+. MOje dzieci wiedzą co to kino, teatr, wakacje, zajęcia itp. Po prostu gospodaruję sam używając głowy a nie główki.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Bzdury i tyle! niezalogowany
1 sierpnia 2016r. o 8:46
Bzdety!
Zawsze wyjątek potwierdza zasadę!
A miażdżąca większość rodziców pracuje!

Czyli:
- nie dotacja, a zwrot
- stymulowanie przyrostu - wielodzietności
- zrekompensowanie sporych kosztów przysparzania Krajowi obywateli i przyszłych podatników (co jest problemem całego cywilizowanego świata!).
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 sierpnia 2016r. o 9:04
"Od rozliczenia za 2014 rok nastąpiło kolejne zwiększenie kwot możliwych do odliczenia za trzecie , czwarte i każde kolejne dziecko. Jeżeli ktoś będzie miał za mały podatek, by odliczyć całą ulgę - otrzyma nieodliczoną kwotę w pieniądzu z urzędu skarbowego. W rozliczeniu za 2015 i 2016 rok zasady rozliczania tej ulgi nie uległy zmianie."

http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/pit/pit/ulgi-odliczenia/66063,Ulga-na-dziecko-2015-2016.html

Czyli zwrot podatku dochodowego w znacznym stopniu lub całkowity pracownik otrzymuje się już w uldze podatkowej na dzieci w PIT.


Trend dobry, ale kwiatki są :
http://500pl.pl/1-mln-ukraincow-moze-dostac-500-na-dziecko/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 sierpnia 2016r. o 9:09
~Bzdury i tyle! napisał(a): Bzdety!
Zawsze wyjątek potwierdza zasadę!
A miażdżąca większość rodziców pracuje!

Czyli:
- nie dotacja, a zwrot
- stymulowanie przyrostu - wielodzietności
- zrekompensowanie sporych kosztów przysparzania Krajowi obywateli i przyszłych podatników (co jest problemem całego cywilizowanego świata!).

@Bzdury i tyle. Nie wiem czy w podanym moim przykładzie to wyjątki nie pracują. Tak jak Ty nie wiesz czy miażdżąca przewaga rodziców pobierających 500+ pracuje. Ja nie podałem żadnych źródeł i Ty również. Ale załóżmy ż ejest tak jak Ty mówisz. Większość rodziców pracuje.

To możesz mi powiedzieć jaki sens ma najpierw im zabieranie dochodu, żeby im za chwilę go oddać? Wytłumacz mi to proszę, bo w swoim bzdetnym mózgu, ja wytłumaczyć sobie racjonalnie tego nie potrafię. Znaczy potrafię tym, że bardziej kochamy polityków którzy nam coś dają (kupują głosy, choć to podobno karalne) oraz zatrudnimy w urzedach więcej ludzi, bo muszą być Ci co rozdzielają, stemplują, wydają decyzje itp.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
REKLAMA Praca dla Ciebie