Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Ustawa 500 + pierwszy krok w złą stronę

~ niezalogowany
1 sierpnia 2016r. o 9:12
~ napisał(a): Czyli zwrot podatku dochodowego w znacznym stopniu lub całkowity pracownik otrzymuje się już w uldze podatkowej na dzieci w PIT.

Trend dobry, ale kwiatki są :
http://500pl.pl/1-mln-ukraincow-moze-dostac-500-na-dziecko/

Nie mam nic przeciwko pracującym u nas Ukraińcom i ich 500+, pod warunkiem, ze pracują legalnie i składają się na całą pulę. Przecież o to samo chodzi Brytyjczykom! Oni też nie mają nic przeciwko (poza tymi, co protestują z innych pobudek) imigrantom, zasilającym ich PKB. Oni protestują przeciwko tym polakom, którzy tam jadą, nic nie robią i pobierają zasiłki na dzieci.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mir.ko niezalogowany
1 sierpnia 2016r. o 9:39
~ napisał(a):

@mir.ko jestem żenującą rodziną. Mam żenujące 6000. Nie pobieram 500+. MOje dzieci wiedzą co to kino, teatr, wakacje, zajęcia itp. Po prostu gospodaruję sam używając głowy a nie główki.


Zalezy od potrzeb. Moze nie marzy ci sie przynajmniej srednia europejska. Jakie samochody i ich rocznik. Serwis firmowy czy u pana Mariana badz u meza? AC jest ? Mieszkanie czy dom odswiezone ? Na lekarzy nie brakuje nigdy? O to chodzi by zyc jak czlowiek
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 sierpnia 2016r. o 9:46
Załóżmy, że dwoje rodziców pracuje na najniższych od przyszłego roku pensjach czyli 2000 zł brutto.
Oznacza to, że rodzic na rękę dostaje ok. 1506.48 - czyli od razu Państwo zabiera mu 494 zł. Podobną kwotę państwo zabiera pracodawcy rodzica bo 412 zł. a to oznacza, że żeby rodzic otrzymywał umówioną kwotę musi WYPRACOWAĆ 2412 zł, z czego otrzymuje ok 1506 zł. Nietrudno policzyć, że Państwo od razu zabiera jednemu rodzicowi 906 zł.
Dwojgu... 1812 zł CO MIESIĄC. Demagogia? Nie. Fakty. Sprawdzcie sami:
http://www.money.pl/podatki/kalkulatory/plac/

Czyli zabiera tyle ile dawałoby na 3.62 dziecka. Zważywszy, że w Polsce średnio na jedną rodzinę przypada 1.3 dziecka... wystarczałoby by próg kwoty wolnej od JAKIEGOKOLWIEK podatku (ZUS, NFZ, FP, FGŚP PIT, itp) ustawić na minimum 7 808 zł na rodzinę by stymulować rozwój rodzin poprzez bogacenie się rodziny.
Oszczędności? Brak jakichkolwiek kosztow redystrybucji środków. Rodzina otrzymuje świadczenia od razu. Zmniejszenie szarej strefy. Łatwa gra polityczna.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 sierpnia 2016r. o 9:50
~mir.ko napisał(a): Zalezy od potrzeb. Moze nie marzy ci sie przynajmniej srednia europejska. Jakie samochody i ich rocznik. Serwis firmowy czy u pana Mariana badz u meza? AC jest ? Mieszkanie czy dom odswiezone ? Na lekarzy nie brakuje nigdy? O to chodzi by zyc jak czlowiek


Nie. To mi się nie marzy. To właśnie mam. Samochód z salonu, dziecko na studiach. Mały domek z ogrodem. AC jest. Ubezpieczenie w NFZ jest. Mała sumka na doraźne wydatki (lekarz) również. Wystarczy myśleć głową i zachowywać się rozważnie.
Dlatego jestem przeciw 500+ a jestem za większej kwocie wolnej od podatku.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 sierpnia 2016r. o 10:43
~ napisał(a): ...Dwojgu... 1812 zł CO MIESIĄC. Demagogia? Nie. Fakty. Sprawdzcie sami:
http://www.money.pl/podatki/kalkulatory/plac/
...

Demagogia!
Odłożysz z tej kwoty na emeryturę, zapłacisz za prywatne leczenie?, życzę powodzenia , a obowiązkową składkę pracodawca zaliczy sobie w zyski, nie łudź się :D

Podatku dochodowego zapłacisz 1332 zł na os., a jak masz prawo do ulgi podatkowej odzyskasz z tego 1112 zł przy jednym dziecku. Więc nie pitol. :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 sierpnia 2016r. o 10:48
~ napisał(a): Podatku dochodowego zapłacisz 1332 zł na os., a jak masz prawo do ulgi podatkowej odzyskasz z tego 1112 zł przy jednym dziecku. Więc nie pitol. :D

Oczywiście możesz wszystko zakrzyczeć. Rozumiem, że na emeryturę i na własne leczenie chcesz odłożyć z 500+?

Raczej zastanów się następnym razem jak pójdziesz na wybory, czy opłaca Ci się 500+ czy kwota wolna od podatku. Czasami wydaje mi się, że większość ustawowa myśli własnie główką a nie głową. I takie oto mamy efekty. Szykuje nam się druga Grecja :) :) :).

Ja tam sobie poradzę i teraz i na emeryturze. Boję się tylko że za 20 lat sąsiad przyjdzie z siekierą po jedzenie, bo on ma taki sam żołądek.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 sierpnia 2016r. o 10:53
~ napisał(a): Podatku dochodowego zapłacisz 1332 zł na os., a jak masz prawo do ulgi podatkowej odzyskasz z tego 1112 zł przy jednym dziecku. Więc nie pitol. :D


Miej więcej dzieci.. odzyskasz więcej. Polityka
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 sierpnia 2016r. o 11:03
~ napisał(a): [Oczywiście możesz wszystko zakrzyczeć. Rozumiem, że na emeryturę i na własne leczenie chcesz odłożyć z 500+?

Raczej zastanów się następnym razem jak pójdziesz na wybory, czy opłaca Ci się 500+ czy kwota wolna od podatku. Czasami wydaje mi się, że większość ustawowa myśli własnie główką a nie głową. I takie oto mamy efekty. Szykuje nam się druga Grecja :) :) :).

Ja tam sobie poradzę i teraz i na emeryturze. Boję się tylko że za 20 lat sąsiad przyjdzie z siekierą po jedzenie, bo on ma taki sam żołądek.

Jak chciałbyś mi "dogodzić" podatkowo, to poproszę podatek liniowy i kilkanaście razy większą kwotę wolną od podatku niż proponujesz :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego