Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Ustawa 500 + pierwszy krok w złą stronę

~ niezalogowany
1 sierpnia 2016r. o 20:02
~ napisał(a):
No to jest nas już dwóch. To kto nas okrada? Przecież nie dzieci!

Generalnie Ci, którzy szerokim łukiem omijają płacenie podatków w kraju. :]
Reszta to danina na rzecz demokracji ( głos wyborczy ma jednakową wartość) i cywilizacji ( wzrost PKB powinien przekładać się na wzrost dobrobytu, a jak nie, to działa demokracja) :D

PanM napisał(a):
Jeden z tutejszych tuzów PiS owych teorii niejaki Alter jakiś czas udawał zwolennika gospodarki wolnorynkowej aby wraz z dojściem do władzy jego pupili obnażyć swoje socjalistyczne zapędy...


Dopóki nie zostanie wprowadzona gospodarka centralnie planowana to funkcjonuje gospodarka rynkowa, gdzie działają mechanizmy rynkowe, tuzie ekonomii :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
1 sierpnia 2016r. o 21:23
~ napisał(a):
~ napisał(a):
No to jest nas już dwóch. To kto nas okrada? Przecież nie dzieci!

Generalnie Ci, którzy szerokim łukiem omijają płacenie podatków w kraju. :]
Reszta to danina na rzecz demokracji ( głos wyborczy ma jednakową wartość) i cywilizacji ( wzrost PKB powinien przekładać się na wzrost dobrobytu, a jak nie, to działa demokracja) :D

PanM napisał(a):
Jeden z tutejszych tuzów PiS owych teorii niejaki Alter jakiś czas udawał zwolennika gospodarki wolnorynkowej aby wraz z dojściem do władzy jego pupili obnażyć swoje socjalistyczne zapędy...


Dopóki nie zostanie wprowadzona gospodarka centralnie planowana to funkcjonuje gospodarka rynkowa, gdzie działają mechanizmy rynkowe, tuzie ekonomii :D


W Polsce gospodarka rynkowa ?

Chyba Cię Twój najwyższy opuścił .

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
1 sierpnia 2016r. o 21:58
PanM napisał(a):

Proszę się wypowiedzieć co by Państwo woleli .
500+ czy kwotę wolną 2000 miesięcznie ?


sprawa dotyczy pewnie 15 % pracujacych, ciezko wybrac. program dotyczy jednak dzieci wiec stawiam na 500 + , chyba ze podnosimy kwote wolna
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
1 sierpnia 2016r. o 22:33
~ napisał(a): Ustawa mówi jasno , że pieniądze mają być przeznaczone na dzieci . Więc jak pójdą do kina to jest to z zalozeniem programu.


Tak mówi ustawa? Podatnicy mają finansować dzieciom kino i to jest rola państwa?

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
1 sierpnia 2016r. o 23:03
podatnicy finansują i tak całe kina tak jak te w Bolesławcu. co tam bilety :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~aa niezalogowany
1 sierpnia 2016r. o 23:27
~ napisał(a):
~ napisał(a):
Jak z podatków wszystkich idzie na wiezienia czy na polityków nikomu to nie przeszkadza. Ale jak już idzie na dzieci wielka wojna.

Panie M. nie masz Pan pojęcia co te pieniądze dają normalnym rodzinom to się nie udzielaj.
Korzystam z programu, nie przepijam , zbieram rachunki ( w razie kontroli :D) . Co zmieniło się ? to, że mogę odwiedzić w końcu dentystę i nie liczyć czy mnie stać czy nie stać , to ze mogą dzieci iść na zajęcia dodatkowe, to że możemy wyjść do kina i wiele innych rzeczy. Dla kogoś to takie normalne ,ale dla nas nie.
Jeżeli w naszym kraju leki dla dzieci były by za darmo i wizyty u lekarzy nie trzeba by było czekać miesiącami do specjalistów i nagle okazuję się , że na NFZ potraktował cię jako zło konieczne odbębnił wizytę 10 minut i nic nie wniósł i tak musisz iść prywatnie wszystko było by łatwiejsze.


Szanowny tato/Szanowna mamo...
Mógłbym powiedzieć brutalnie. Tym różnimy się od zwierząt, że potrafimy przewidywać skutki swoich działań, a popęd seksualny nie jest główną siłą sprawczą naszych czynów. Co winne jest dziecko, że ojciec z matką nie są w stanie zapewnić im normalnego rozwoju? Kino, zajęcia dodatkowe itp. Jeśli narobiłem 5 dzieci, to pracuję dziś po 14h dziennie by miały normalne życie i żeby było nas stać na to. 500+ to nic innego jak nieudolna próba redystrybucji zebranych przez społeczeństwo środków. Jeśli pracujesz i dokładasz się do tego nie mam nic przeciwko. Być może ja za 10 lat też będę korzystał, bo mnie nie
będzie stać. Ale jest sens w niektórych tezach PanaM (wiem że to nie jego tezy tylko bezmyślnie powtarzane). Jeśli mniej by ci zabierano (większa kwota wolna od podatku) nie potrzebowałbyś ochłapów z 500+ i bycie na łasce lub niełasce jakiegoś polityka czy urzędasa. Pomyśl drogi tato gdzie twoja godność i ojcowska duma. Czy naprawdę chcesz żeby twoje dzieci zawdzięczały swój rozwój od jakiegoś polityka i urzędnika?

Jeśli nie pracujesz i nie możesz odpisać sobie dochodów od podatku... po prostu idziesz do pomocy społecznej. Po to jest. Tylko tam, dumę i godność wsadzasz sobie do d..y. W 500+ uważasz, że coś ci się należy. Jeśli masz swoją ojcowską godność na tak niskim poziomie jak myślę, to może na drugi raz zainwestuj w prezerwatywę. Jest dużo tańsza dla pozostałych współobywateli.


Przegięcie :|
Prosta kalkulacja 500+ lepsze niż 2000 dla osób posiadających dzieci. To 500 to nic innego jak powinno być normalnym zasiłkiem rodzinnym i problem z głowy bo nie odbiegalibyśmy od jego wysokości w porównaniu z innymi państwami a nie byłoby wielkiej wrzawy o 500+ jeżeli nazywałoby się to zasiłkiem rodzinnym .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
17 sierpnia 2016r. o 7:26
~err napisał(a): Panie M masz dzieci ? w jakim wieku? Bo ja mam 2 i oboje z zona pracujemy wiec o zwiekszonej kwocie wolnej od podatku moglibysmy pomarzyć nawet jak by wynosiła 20tys zł. Dla mnie jako rodzica 500zł to jest konkretna suma i napewno przyda się w budżecie domowym bo będzie odczuwalna. Wiec proszę Ci co dzieci nie maja albo mają juz wyrośnięte przestańcie pie.......lic bo my rodzice na te pieniążki czekamy.


31,179,243 -- warto poszukać w necie Pana wpisów..Ten dowodzi że absolutnie nie wie Pan co to kwota wolna .
Poniżej nowe prognozy po 500+
http://businessinsider.com.pl/ministerstwo-rozwoju-tnie-prognozy-wzrostu-pkb/ngedwh7


" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
15125
#Rex nieaktywny
17 sierpnia 2016r. o 9:35
Ogólnie to sa niezłe jaja. Lata socjalizmu tak zżarły ludziom mózgi, ze dla nich to jest normalne, ze komus kto - pracą, zylka do interesu albo cwaniactwem czy szczesciem - sie zabiera, zeby komus kto mial zly start, nie udalo mu sie, nie mial szczescia - dac. Gdyby taka filozofia funkcjonowała tysiace lat wczesniej to juz by nas tutaj nie bylo. Zycie nie jest sprawiedliwe i byc nie powinno kosztem kogos komu sie udalo. Jest to dosc naturalną rzeczą i kazde dzialanie, ktore ma wyrownac te roznice zawsze bedzie na szkode panstwa i w zasadzie kazdego obywatela. Jesli myslisz ze dostales 500 za darmo to sie mylisz. Po jakims czasie odbije sie to kazdemu czkawką. Druga sprawa, ze gdyby panstwo Ci drogi biorco 500+ nie dawało, ale rowniez i nie zabierało (!) to bys mial tych pieniedzy wiecej. Niestety ludzie, ktorzy nami rzadza utwierdzaja takich jak Wy w przekonaniu, ze tak byc powinno i to jest normalne. Klaplki na oczach, pozdrawiam :)

bezpiecznewakacje.info.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA Villaro zaprasza