Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

~~japa japa jejo niezalogowany
24 marca 2017r. o 16:28
~~japa japa jejo napisał(a):

Watykan usunął z Biblii jeden werset, który zaprzecza i przekreśla nawet uzasadnienie chrztu niemowląt. Powiecie: nie usunął tylko tego tam nie było! Odpowiedź dają tzw. ojcowie kościoła - Ireneusz, Cyprian i inni, którzy w swoich dziełach przytaczają własnie ten usunięty z biblii katolickiej werset!! Dlaczego? Bo korzystali z kopii pism dużo wcześniejszych niż te, z których korzystali katoliccy tłumacze i którzy musieli ten werset usunąć, bo jak zobaczycie, chrztu niemowląt nie dało by się obronić.

"36. A gdy tak jechali drogą, przybyli nad jakąś wodę, a eunuch rzekł: Oto woda; cóż stoi na przeszkodzie, abym został ochrzczony?
37. Filip zaś powiedział mu: Jeśli wierzysz z całego serca, możesz. A odpowiadając, rzekł: Wierzę, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym.
38. I kazał zatrzymać wóz, zeszli obaj, Filip i eunuch, do wody, i ochrzcił go." BW

A teraz biblia katolicka:

"36 W czasie podróży przybyli nad jakąś wodę: «Oto woda - powiedział dworzanin - cóż przeszkadza, abym został ochrzczony?» (37 ) 38 I kazał zatrzymać wóz, i obaj, Filip i dworzanin, zeszli do wody. I ochrzcił go. " BT

Eunuch spytał co stoi na przeszkodzie, by się ochrzcił - Filip powiedział, że jeśli eunuch wierzy z całego serca to nie ma przeszkód i został ochrzczony.

Podkreślam: ojcowie kościoła pisali o tym, że werset 37 istniał w najstarszych kopiach!!

Czy wobec takich faktów papieżowi pozostało coś poza usunięciem z Biblii tego wersetu? Odpowiedzcie sami.




Tak wiele pytań. Pomocy znikąd...

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~falco niezalogowany
24 marca 2017r. o 16:33
fajnie że jesteś i piszesz :)
nie mam zamiaru Ci ''słodzić '' ale cenię Cię za nieprzeciętną wiedzę i bezkompromisowość
to forum a zwłaszcza ten temat potrzebuje takich jak Ty
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~japa japa jejo niezalogowany
24 marca 2017r. o 16:45
Ja w swoim życiu sam nie wymyśliłem i nie powiedziałem niczego mądrego. Odtwarzam tylko myśli innych. Mój jest tylko sarkastyczny i nieprzyjemny ton.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~falco niezalogowany
24 marca 2017r. o 16:59
martwi Cię to?
właśnie to jest tu dla wielu nieakceptowalne , bezpardonowo podważające to co oni jeszcze w tak nieudolny sposób próbują tu bronić
:D
Pankracy próbował ale chyba ''poległ'' ;)
może dlatego że operował tylko formułkami (za dużo tych listów mateuszów i innych euzebiuszów ) bez osobistych odniesień do tego co próbował przekazać ...

przypominał odrobinę wikarego chociaż jeden stoi tam gdzie ''władza'' a drugi tam gdzie ''zomo'' ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
24 marca 2017r. o 17:10
wkleję tu zdjęcie ''wierzący'' i niech mi któryś z was odpowie ....
co trzyma w ręku Jan ?
czy to swoisty pastorał czy ...no właśnie co ?
bo mnie zastanawia powiedzmy -kształt [img=1490371641_cnk6ly8.jpg]



Dopisane 24.03.2017r. o godz. 17:10:

na więcej chwilowo nie mam czasu a więc do pózniej :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
24 marca 2017r. o 17:11
słodziak ;) :*

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~japa japa jejo niezalogowany
24 marca 2017r. o 17:40
falco napisał(a): wkleję tu zdjęcie ''wierzący'' i niech mi któryś z was odpowie ....
co trzyma w ręku Jan ?
czy to swoisty pastorał czy ...no właśnie co ?
bo mnie zastanawia powiedzmy -kształt [img=1490371641_cnk6ly8.jpg]


Po pierwsze to nie jest Jan, a ten obok to nie Jezus. Obaj są biali jak panowie z Norwegii, a przecież rzecz dzieje się w Izraelu.

Po drugie to nie jest Jan, a ten obok to nie Jezus. Jezus przyjął chrzest w jeziorze - ten właściwy, a więc przez zanurzenie, a nie polanie z jakiegoś naczynia.

I po trzecie to nie jest Jan, a ten obok to nie Jezus. Rzekomy Jan trzyma krzyż, choć Jezus jeszcze żyje.

Tak więc jest to obraz przedstawiający dwóch Norwegów nad morzem Północnym w czerwcu. Jeden z nich jest katolickim księdzem , a drugi spragnionym wrażeń mieszkańcem pobliskiej wioski. W tle fiord.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~japa japa jejo niezalogowany
24 marca 2017r. o 18:30
~~japa japa jejo napisał(a):
~~japa japa jejo napisał(a):

Watykan usunął z Biblii jeden werset, który zaprzecza i przekreśla nawet uzasadnienie chrztu niemowląt. Powiecie: nie usunął tylko tego tam nie było! Odpowiedź dają tzw. ojcowie kościoła - Ireneusz, Cyprian i inni, którzy w swoich dziełach przytaczają własnie ten usunięty z biblii katolickiej werset!! Dlaczego? Bo korzystali z kopii pism dużo wcześniejszych niż te, z których korzystali katoliccy tłumacze i którzy musieli ten werset usunąć, bo jak zobaczycie, chrztu niemowląt nie dało by się obronić.

"36. A gdy tak jechali drogą, przybyli nad jakąś wodę, a eunuch rzekł: Oto woda; cóż stoi na przeszkodzie, abym został ochrzczony?
37. Filip zaś powiedział mu: Jeśli wierzysz z całego serca, możesz. A odpowiadając, rzekł: Wierzę, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym.
38. I kazał zatrzymać wóz, zeszli obaj, Filip i eunuch, do wody, i ochrzcił go." BW

A teraz biblia katolicka:

"36 W czasie podróży przybyli nad jakąś wodę: «Oto woda - powiedział dworzanin - cóż przeszkadza, abym został ochrzczony?» (37 ) 38 I kazał zatrzymać wóz, i obaj, Filip i dworzanin, zeszli do wody. I ochrzcił go. " BT

Eunuch spytał co stoi na przeszkodzie, by się ochrzcił - Filip powiedział, że jeśli eunuch wierzy z całego serca to nie ma przeszkód i został ochrzczony.

Podkreślam: ojcowie kościoła pisali o tym, że werset 37 istniał w najstarszych kopiach!!

Czy wobec takich faktów papieżowi pozostało coś poza usunięciem z Biblii tego wersetu? Odpowiedzcie sami.




Tak wiele pytań. Pomocy znikąd...



A na dodatek to:

Kk jest tak pewny, że od początku chrzczono niemowlęta, że w katechizmie zamieścił taki oto dowód pewności:

"1252 Praktyka chrztu dzieci od niepamiętnych czasów należy do tradycji Kościoła; wyraźne jej świadectwa pochodzą z II wieku. Jest jednak bardzo możliwe, że od początku przepowiadania apostolskiego, gdy całe „domy" przyjmowały chrzest
chrzczono także dzieci."

Macie dwa wyjścia:

1. Pewne - Jezusa - uwierzyć i przyjąć chrzest.

2. Bardzo możliwe - katolickie - zostać "ochrzczonym" jako niemowlę (chociaż słowa "wybór" użyłem niewłaściwie)

Chrzest biblijny to pewność zbawienia. "Chrzest" katolicki to "bardzo możliwe" zbawienie. Coś jak "nie chcem ale muszem".
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego