Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

2900
#falco nieaktywny
21 stycznia 2017r. o 19:28
dlaczego mam wierzyć w legendy takie jakie przedstawia wikary ?
piszę ''legendy'' bo nie poparł tych swoich ''tez'' niczym ...niczym !!!
równie dobrze mogę wierzyć w to że Zeus chyba dla Ledy zamienił się w łabędzia ...
po co to zrobił pominę milczeniem :D
legendy,mity ,bajki ...

każdy w coś wierzy ... ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
21 stycznia 2017r. o 19:35
To Motto Wikary , to w zasadzie poezja, której nie lubię , ale muszę tolerować ... :D Dawid , kiedy dla Pana grał , myślę miał podobne dyskonforty ... :D

No dobra , niech będzie dla rozluźnienia atmosfery :



Fajnie kobitka śpiewa ... ła

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pankracy niezalogowany
21 stycznia 2017r. o 19:39
~~nieWikary napisał(a):
~~Pankracy napisał(a):
Nie mieli mocy by te cedować na następnych


Podsumowując zacznę od powtórzenia - bo ty tak chcesz?! Skąd to wiadomo?!
Przeczytaj sam siebie - Chrystus założył Kościół, ale moc dał tylko wyznaczonym z imienia Apostołom bez władzy udzielania ich następcom. Podobno Pawłowi też udzielił
władzy odpuszczania grzechów (bo Ty tak chcesz? - nigdzie tego nie zapisano!), też bez prawa przekazania! Sugerujesz, że dla Chrystusa ważny był tylko I wiek NE (i to raczej jego połowa) - tylko wtedy były sensowna ta władza i potrzebna a następne tysiąclecia już zbędna? Oszczędzę litościwie skomentowania tej wyssanej z brudnego palucha tezy :D
"Argumenty KK są mocno naciągane" ale nie próbowałeś podważyć nawet jednego zwrotu z rozległego tekstu powołującego się na rozmaite źródła pozakatolickie.
Przypominasz trochę Pannę - zaklinasz rzeczywistość swoją mądrością niewiadomego źródła a nie odnosisz się do tez i nie odpowiadasz na pytania.

A teraz podsumowanie moich tez. Chrystus nie uważał Pisma za jedyne i najważniejsze, bo nie zostawił nam ani jednego słowa własnoręcznie zapisanego słowa!
Depozyt swojej Nauki pozostawił założonemu przez siebie Kościołowi, na którego czele postawił Piotra. Swojemu Kościołowi dał władzę wypędzania złych duchów, odpuszczania grzechów, strzeżenia czystości i rozpowszechniania Jego Nauki. Dał też obietnicę, że Kościoła "bramy piekielne nie przemogą". I to właśnie dlatego KK trwa jako jedyna organizacja w ciągłości organizacyjnej, doktrynalnej i personalnej (od Piotra do Franciszka) już 2000 lat. To ludzie Jego Kościoła napisali Ewangelie i Listy Apostolskie czyli "Nowy Testament". Od początku istnienia Kościoła znajdowali i do dziś znajdują się odszczepieńcy fałszujący Naukę Chrystusa i zakładający własne "kościoły". Ciągłość "doktrynalna" polega na tym, że Kościół nie zmienia i nie odwołuje tego, co zostało ogłoszone jako dogmat.
I od początku Kościół jest znienawidzony i zwalczany zgodnie przez wszystkie "kościoły" i religie!. Chrystus uprzedził - "mnie prześladują, to i was prześladować będą", bo On sam stał się "znakiem sprzeciwu".

Rozumiem, że ludzie, którzy pogubili się w życiu, muszą się samousprawiedliwiać i zakłamywać własne sumienie, przez dowodzenie, że to nie z nimi, tylko z Kościołem jest coś nie tak.
Rozumiem, ale nie pochwalam! Chrystus jest miłosierny i nawet łotrowi na krzyżu przebaczył. Ale tylko temu, co uznał swoje winy i się ukorzył. Drugiemu tkwiącemy w błędach do końca już nie wybaczył. Więc każdy póki życia, powinien się nawrócić. Bo miłosierdzie dotyczy żywych, po śmierci każdy spotka się już tylko z Bożą sprawiedliwością. A nikt z nas nie wie czy jego życie nie skończy się może już dziś!
Dziś praktycznie każdy spotkał się z Chrystusem i bardo niewielu dozna usprawiedliwienia, bo Go nie poznali!


Niebieski kwiat i kolce...niebieski kwiat i kolce...niebieski kwiat i kolce...

Beton. Normalnie beton. Nie zrozumiałeś lub raczej nie chciałeś zrozumieć ani jednego argumentu, który podałem. Zafiksowałeś się na watykańskiej propagandzie jak osioł szukający kwiatu dla Shreka.

Dyskusja nie ma sensu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
21 stycznia 2017r. o 19:43
falco napisał(a): dlaczego mam wierzyć w legendy takie jakie przedstawia wikary ?
piszę ''legendy'' bo nie poparł tych swoich ''tez'' niczym ...niczym !!!
równie dobrze mogę wierzyć w to że Zeus chyba dla Ledy zamienił się w łabędzia ...
po co to zrobił pominę milczeniem :D
legendy,mity ,bajki ...

każdy w coś wierzy ... ;)


łooojaaapierdziu ateisita pierdnął
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
21 stycznia 2017r. o 19:54
dziwne tym bardziej że sam piszesz ''ja pierdziu''
dlatego ostrzegam -zważaj na wytrzymałość swoich zwieraczy ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
21 stycznia 2017r. o 20:02
No dobra ... niebieski kwiat i kolce , niebieski ... Maniek , gdzie jest qurwa IP , gdzie jest qurwa IP , gdzie jest qurwa IP ? :D
Bo nie wiem z kim rozmawiam. Lata temu Kolega 217 , mój oportunista ... szanowałem za własne zdanie , dzisiaj nie ma kogo szanować , bo wszystko się zlewa pod tyldą.

... niebieski kwiat i kolce ...


Pankracy , wyrazy szacunku :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13926
qwax_
21 stycznia 2017r. o 20:06
~~nieWikary napisał(a): Chrystus nie uważał Pisma za jedyne i najważniejsze, bo nie zostawił nam ani jednego słowa własnoręcznie zapisanego słowa!

Co więcej, te pisma były chyba tak mało ważne, że w dużej części zaczerpnięto je z pism starożytnego Egiptu...;)

Choćby taka modlitwa jak Ojcze Nasz ma swój pierwowzór w starszej o 1000 lat od Chrystusa egipskiej Modlitwie Ślepca:
"Ojcze nasz nieosiągalny naszą wiedzą, ale istniejący, niech się święci imię Twoje, niech przyjdzie twoje prawo, dające światło światu gwiazd i naszemu życiu. Tego dnia ty nakarm nas chlebem i wybacz nam śmiertelne długi jak i my wybaczamy je przed niebem, ale nas chroń od pokusy i zła."
https://redoctobermsz.wordpress.com/2014/04/13/793/

A tu np. ciekawy wywiad o podobieństwach między Jezusem, a podaniami staroegipskimi:
http://biblia.webd.pl/forum/printview.php?t=10692&start=0

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
21 stycznia 2017r. o 20:13
hahaha...
kiedy dawno ,dawno temu pisałem o tym jak i o wizerunku Isis z Horusem to mnie tu ''wyklęto'' :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
REKLAMA Praca dla Ciebie