Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Drukarki - kupno i naprawa

525
#MX nieaktywny
10 maja 2011r. o 23:36
A wcześniej miałem atramentówkę Lexmarka. Była bardzo tania w eksploatacji, gdzies pol roku temu kupilem butelke 500ml tuszu, jeden kartridz zanim sie zepsul dlao sie napelnic z 15-20x a nowy kosztowal 35zl, ta butelka chyba z 20zl, przez rok zuzylem juz mniej niz 1/4 i sprzedalem wszystko bo jednak tusze lubia zasychac jak sie sporadycznie drukuje i ma cieplo w chacie ;) wczesniej kupowalem tusz ze strzykawkami, tez dobrze drukowalo.


Dopisane 10.05.2011r. o godz. 23:36:

~renia napisał(a): Chyba kupię jakąś starą do której są zamienniki, bo dużo drukuję, a ten EPSON w eksploatacji jest dla mnie za drogi.
Renia, kup laserówkę, choćby używaną serwisowaną na allegro. atramentowki po prostu takie sa, ze szybko zasychaja, zalatwisz problem raz na zawsze ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~renia niezalogowany
10 maja 2011r. o 23:39
Dzięki MX za podpowiedź, zastanowię się nad laserówką
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4106
#igrek nieaktywny
10 maja 2011r. o 23:44
Ja używam ponad 2 lata Brothera dcp 145c. Jestem zadowolony, tanie tusze, jakość też niczego sobie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
525
#MX nieaktywny
10 maja 2011r. o 23:50
Spoko, zastanów się, ile z tego co drukowałaś musiało i było kolorowe :)
Ja jestem za laserem, mimo, że niby tusze tanie, że drukarki nieco tańsze.. wiem że mi laserówka nie zaschnie, że dużo i szybko drukuje, ze toner zminia sie/badz uzupelnia 10x rzadziej i ze jest tani druk :) no i cichy
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5333
#lukaszz nieaktywny
11 maja 2011r. o 8:54
Nim jednak kupicie laserówkę powinniście wiedzieć, że o ile w drukarce atramentowej na bieżąco zużywa się tylko tusz, o tyle w laserze jest to toner (proszek) i jeszcze bęben światłoczuły, którego cena niejednokrotnie przy uszkodzeniu po jakimś czasie przekracza cenę nowej drukarki... Kupując drukarkę laserową z "drugiej ręki" weźcie sobie jakiegoś "Pana Zdzicha" co się na laserówkach zna bo dostaniecie bubla... Z kolei nowy tani laser szybko zarżnie was kosztem tonera, bo z reguły kaseta zlicza strony i trzeba ją wymieniać jak się toner skońćzy... koszt też dosyć spory... Ja mam coś takiego:

http://allegro.pl/oki-b430d-duplex-pelny-toner-12-mies-gwarancji-fv-i1607732882.html

a wcześniej OkiPage 14ex i też była dobra, przez 5 lat drukowała z pełnej (100%) kasety bez dosypywania tonera :D

Co do tuszy do Epsona SX125 to jestem zaskoczony tym, że są inne niż w moim SX415, ale rzeczywiście są inne i dużo droższe... do SX415 jeden zasobnik to wydatek rzędu 2,50 PLN a widziałem i po 2,20 PLN...

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~B niezalogowany
11 maja 2011r. o 9:09
Polecam z czystym sumieniem urządzenie 3w1 marki brother, swoją drukareczkę posiadam z 3 lata, nigdy nic nie szwankowało, a drukuje bardzo dużo, nawet książki, materiały do szkoły, zdjęcia , wszystko...drukarka chodzi prawie codziennie. A tusze...bajka , około 3 zł sztuka na allegro.
Urządzenie takie jest do kupienia w cenie około 280- 300 zł, teraz w saturnie jest chyba dcp-195c za 280 zł bodajże.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
525
#MX nieaktywny
11 maja 2011r. o 11:14
lukaszz napisał(a): Nim jednak kupicie laserówkę powinniście wiedzieć, że o ile w drukarce atramentowej na bieżąco zużywa się tylko tusz, o tyle w laserze jest to toner (proszek) i jeszcze bęben światłoczuły, którego cena niejednokrotnie przy uszkodzeniu po jakimś czasie przekracza cenę nowej drukarki...

Z tym kupowaniem, to może lepiej kupić tam używaną gdzie dają na nią gwarancję np. 6miesięcy. To wystarczająco żeby sprawdzić sprzęt. Ważne też, żeby wybrać solidny model, solidny jak dwulitrowe mercedesy w123 w dieselu ;)
Jak ktoś na prawdę dużo drukuje, i tak laser rządzi. Nie kupuje wtedy ładnej nowej drukarki za 300zł tylko używaną z nowym bębnem i tonerem za taką kwotę. Będzie robił tym takie przebiegi, że niejedna atramentówka wyzionie ducha a przy tym eksploatacja będzie niespotykanie rzadka i bajecznie tania. Mówię o drukarkach laserowych, które mają bęben przewidziany na 20000-30000 stron a toner na 5000-6000stron. Proszek tani, a bęben za jakieś 100-150zł i mamy wymieniony. Wszystko zależy od tego ile i jak często się potrzebuje drukować. U mnie nie było już mowy o żadnej atramentówce, bo drukuje okresowo i czasem spore ilości. Tusze zasychały. Miałem wcześniej też EPSONa atramentowego, też zasychał tusz w dodatku miał chip :/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
613
Drill
11 maja 2011r. o 11:26
Brother - jedyna słuszna opcja :P

http://allegro.pl/3w1-drukarka-ksero-skaner-brother-j125-10x-tusze-i1586514686.html

330zł z przesyłką - do tego 4x tusz czarny i po 2x kolor każdy
tusze tanie jak barszcz - max 3zł za jeden

Bo najlepsza na świecie jest jazda na ETZ'ecie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
REKLAMA Praca dla Ciebie