Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
BolecFORUM Nowy temat

Pobieraczek

~Seracon niezalogowany
10 marca 2013r. o 22:37
Wpłacajcie przelewem na moje konto ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Syla niezalogowany
10 marca 2013r. o 23:16
Może należałoby tam do nich podjechać? I sprawdzić kto za tym się kryje?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~xxx niezalogowany
11 marca 2013r. o 10:22
dziewczyno nic im nie płać !!! odpuszczą znam tą historię bo też tak miałam ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8250
#krzysztoforus2 nieaktywny
11 marca 2013r. o 18:07
Nie wiadomo kto jest większym przestępcą . Ten co pobiera nielegalne pliki z internetu, czy oszuści i naciągacze z pobieraczka.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~uu niezalogowany
11 marca 2013r. o 20:42
llezka napisał(a): tak muj syn sie zarejstrował i nic nie pobrał wysyłali mi meile z pogruszką odpisałam co myslałam ,miałam z rok spokoju a dzis niestety przyszło mi pismo przedsadowe wezwanie do zapłaty prawie 95zł jak nie zapłace do 7dni idzie do sadu a potem do komornika,co robić...pomocy :/ Dopisane 14.02.2012r. o godz. 16:57:tak mOj syn sie zarejstrował i nic nie pobrał wysyłali mi meile z pogruszką odpisałam co myslałam ,miałam z rok spokoju a dzis niestety przyszło mi pismo przedsadowe wezwanie do zapłaty prawie 95zł jak nie zapłace do 7dni idzie do sadu a potem do komornika,co robić...pomocy :/



olej tą spawe jakos 2 lata temu dostalem taki list od nich. nic im nie zaplacilem i do tej pory ciszataka firma windykacyjna nie istnieje
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10582
#Kolec nieaktywny
1 kwietnia 2013r. o 21:16
27 marca 2013 r. Sąd Apelacyjny potwierdził, że właściciele portalu pobieraczek.pl wprowadzali konsumentów w błąd i mają zapłacić karę, blisko 240 tys. zł.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4570
#rafix0016 nieaktywny
1 kwietnia 2013r. o 22:54
KONIEC POBIERACZKA !!!!

Właściciel serwisu Pobieraczek.pl jednak musi zapłacić 240 tys. zł kary za wprowadzanie w błąd swoich użytkowników - taki jest prawomocny wyrok Sądu Apelacyjnego. Serwis zachęcał do skorzystania ze swoich usług hasłem "10 dni pobierania za darmo", jednak rejestracja na stronie była jednoznaczna z podpisaniem rocznej umowy. Opłata w wysokości około 100 złotych była naliczana już pierwszego dnia. Jeżeli ktoś nie płacił za usługę, serwis straszył pozwem do sądu.




O serwisie Pobieraczek.pl jest głośno już od kilku lat. Na swojej stronie zachęcał do pobierania m.in. filmów, gier oraz muzyki przez 10 dni za darmo. Internauci rejestrowali się w serwisie, najczęściej nie czytając regulaminu. To tam była informacja, że jeżeli nie zrezygnują z usług po 10 dniach, automatycznie godzą się na podpisanie rocznej umowy z serwisem i muszą zapłacić niecałe 100 zł. Część użytkowników, po otrzymaniu wezwania do zapłaty, przesyłała pieniądze. Wielu zaczęło masowo przesyłać listy do UOKiK, skarżąc się na praktyki Pobieraczka.

W kwietniu 2010 roku UOKiK podjął decyzję o nałożeniu kary na serwis Pobieraczek.pl i nakazał mu natychmiastową zmianę praktyk. Urząd uznał, że serwis wprowadzał swoich użytkowników w błąd hasłem "10 dni pobierania za darmo" oraz naliczał opłaty za korzystanie z usług już pierwszego dnia.

Spółka odwołała się od tej decyzji, jednak w lutym ub.r. potwierdził ją Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 27 marca tego roku potwierdził ją także Sąd Apelacyjny, uznając że działania Eller Service miały charakter umyślny, dlatego wysokość kary finansowej jest prawidłowa. Wyrok jest prawomocny.

Kara za grożenie użytkownikom oraz pozew zbiorowy

Nie jest to jedyna kara, jaka grozi serwisowi Pobieraczek.pl. Rok temu UOKiK nałożył na Eller Service karę w wysokości 215 tys. zł za grożenie użytkownikom w e-mailach m.in. pozwem do sądu, komorniczą egzekucją czy wpisaniem do rejestru dłużników, co miało skłonić ludzi do zapłaty usługi. Decyzja ta nie jest nadal prawomocna. Poza tym oszukane przez serwis osoby złożyły przeciwko niemu pozew zbiorowy domagając się unieważnienia umowy bądź zwrotu wpłaconej przez nie kwoty.

Pobieraczek.pl mimo kolejnych doniesień medialnych ws. oszukiwania swoich użytkowników długo nie rezygnował z działalności. Zawiesił ją dopiero z początkiem bieżącego roku. Na stronie nie mogą się już rejestrować nowi użytkownicy.

:D :D :D :D :D :D :D

Na dwie rzeczy nie ma lekarstwa: na śmierć i na bezczelność
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4623
#anilia nieaktywny
1 kwietnia 2013r. o 22:56
http://natemat.pl/56115,pobieraczek-pl-zaplaci-239-tys-zl-kary-wprowadzil-klientow-w-blad
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza