Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Gen. August Emil Fieldorf "Nil” - ofiara mordu sądowego

~ niezalogowany
1 marca 2012r. o 11:54
Gościu, po co to wodolejstwo? Dla kogo ten pic?
Powtarzasz plugawe łgarstwa polewając to mową - trawą.
Nie masz na pokrycie swoich łgarstw żadnych dowodów poza bolszewicko-ubeckimi fałszywkami
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
1 marca 2012r. o 12:24
~ napisał(a): Gościu, po co to wodolejstwo? Dla kogo ten pic?
Powtarzasz plugawe łgarstwa polewając to mową - trawą.
Nie masz na pokrycie swoich łgarstw żadnych dowodów poza bolszewicko-ubeckimi fałszywkami


leszczu nie wiem o czym piszesz, jakich falszywkach, chcesz mi cos zarzucic to pisz punkt po punkcie o co tobie chodzi, nie bylo cos takiego jak bolszewicko-ubeckie, pisz po ludzku i nie mieszaj rewolucji pazdziernikowej z polska powojenna, czasy ci sie je..a nieuku
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 marca 2012r. o 12:36
Twoje wypowiedzi to prawie wyłącznie cytaty z antypolskich fałszywek ubeckich.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
1 marca 2012r. o 15:31
antykomercjalista napisał(a):


oczywiscie dla znawcow historii a boleslawcu ten film jest rewelacja nakrecona na podstawie danych z ipn-u. cieszy mnie fakt, ze mamy taka patriotyczna mlodziez i chwala ich nauczycielom.

cytat z biuletynu ipn
"...Po dotarciu na stację „Wilczek”, „Dziuńka”, „Prędki” i Wacław Pisula „Sęk” weszli do
pokoju dyżurnego ruchu i polecili mu, by zadzwonił na stację Podzamcze i dowiedział się,
czy nadjeżdżający pociąg jest oświetlony oraz czy jadą nim Rosjanie. „Wilczek” dokonał
także rewizji wszystkich osób przebywających na stacji, oświadczając im, że będzie można
wejść do pociągu dopiero na dany przez niego znak.
Gdy na stacji zatrzymał się oczekiwany pociąg, jeden z członków oddziału razem z dyżurnym
ruchu podszedł do lokomotywy i zabronił maszyniście ruszania dalej bez rozkazu. Oczekujących
na pociąg nie wypuszczono z poczekalni, do której drzwi miały być początkowo obstawione przez
„Dziuńkę” i „Dankę”. Dla osłony na peronie stacji pozostawiono Romana Roszowskiego „Wiarusa”
z ciężkim karabinem maszynowym. Tył pociągu zabezpieczał „Lwowiak”.
Po wtargnięciu do pociągu partyzanci zaczęli sprawdzać przedziały, krzycząc, aby wszyscy
Sowieci natychmiast opuścili wagony. Doszło do szamotaniny. Wojskowych mówiących
po rosyjsku rozstrzeliwano od razu. Jako pierwszy dwóch żołnierzy radzieckich miał zastrzelić
„Wilczek”. Chwilę potem razem z Mirosławem Skibą „Przylepką” i Stefanem Urbańskim
„Masarzem” wyprowadził z pociągu kolejnych dwóch Sowietów. Rozstrzelali ich „Przylepka”
i „Masarz”. Do następnych trzech żołnierzy wyciągniętych na peron stacji z rozkazu
„Wilczka” strzały oddała „Danka”, z czego dwóch zabiła na miejscu, a jednego prawdopodobnie
ciężko raniła. Chwilę później ze Stanisławem Gibkiem „Piekarzem” miała wejść
do pociągu i dobić jeszcze dwóch postrzelonych wcześniej przez niego żołnierzy radzieckich.
Po rozstrzelaniu Sowietów, według jednej z relacji, „Danka” zwróciła się do obecnych
przy egzekucji kolejarzy: „To za to, że mnie zgwałcili”4.
Ciała żołnierzy partyzanci wyciągnęli na peron stacji. Przeszukano i częściowo zdjęto
z nich mundury i buty. Z pociągu wyniesiono też i zabrano bagaże należące do ofiar. Pol-
skich wojskowych jadących pociągiem wyprowadzono na stację, wylegitymowano, a później
pozwolono im wsiąść z powrotem do wagonów. „Wilczek” rozbroił tylko jednego podporucznika,
zabierając mu płaszcz, mundur, broń i pas5.
Cała akcja trwała niespełna pół godziny. Jej bilans był tragiczny. Na miejscu rozstrzelano
dziewięciu żołnierzy. Dodatkowo dwóch Rosjan zostało rannych, a jeden z nich, po przewiezieniu
do szpitala powiatowego w Kępnie, wkrótce zmarł. Wśród zabitych był też oficer ubrany
w mundur Wojska Polskiego. Spośród dziewięciu ofiar bez problemów zidentyfikowano natychmiast
ciała czterech żołnierzy radzieckich, gdyż mieli przy sobie dokumenty. Byli to: mł. sierż.
Iwan Pawłow, st. sierż. Iwan Antipow, szer. Grzegorz Owczerenko i chor. Iwan Szczygarew.
W szpitalu w Kępnie zmarł ranny st. sierż. Mikołaj Miszyn.
Ranny został również kpt. Mikołaj Michalin, który
przeżył tylko dzięki temu, że został uznany przez partyzantów
za martwego. Oddział bowiem bez żadnych przeszkód, po załadowaniu zdobytych rzeczy na bryczkę, dotarł na wyznaczone miejsce...."

nie bede tego kometowal bo material jest ipn-owski i jeszcze mi sie oberwie od boleslawieckich patriotow, ot partyzanci...


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3812
#antykomercjalista nieaktywny
1 marca 2012r. o 15:42
...blablabla...blablablalabla...blabla.... :D :D TOWARZYSZU fobiak :D , specjalnie dla Was wklejam kolejne dwa linki "propagandowe". Do Waszej wypowiedzi się TOWARZYSZU fobiak nie odniosę, gdyż nie czytałem jej i nie zamierzam tego robic, zresztą siebie cytowac nie będą, a w jednej z wypowiedzi już się określiłem co do Was TOWAZRYSZU fobiak...pazdrawlialu was tawariśc fobiak :D :D

&feature=related

&feature=related

...Historia Magistra Vitae Est ...
:D :D

...Ale synowie ziemi nocą się zgromadzą śmieszni karbonariusze spiskowcy wolności będą czyścili swoje muzealne bronie przysięgali na ptaka i na dwa kolory...Z.H.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
1 marca 2012r. o 15:48
takiej propagandy jak ty tutaj serwujesz to nawet najwiekszy wywrotowiec z czasow prl by sie nie odwazyl, (...), ze nie ma sensu toba sobie glowy zawracac.

Zmoderowano 01.03.2012 godz.17:48 - powód: ubliżanie (sentinel)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 marca 2012r. o 16:16
fobiak, prawda jest, ze na bobrzanach dostales banera?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
1 marca 2012r. o 19:27
sentinel a od kiedy naduzywanie onanizmu jest obraza? wloz sobie lapki do kieszonek jak cie swedza, mnie gorzej tu obrazaja wyzywajac od komuchow a ja nie komuch tylko komunista. przestan usuwac posty.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.