Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Dni otwarte w Ultima
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Przerażeni prędkością

3145
#hemi nieaktywny
1 lutego 2013r. o 20:44
rafal napisał(a): Cierpliwości troszkę jeździmy po mieście do max 50km/h
A wyprzedzanie w mieście świadczy tylko i wyłącznie o jakimś narwańcu siedzącym za kierownicą. Pytam się dokąd się śpieszysz ? Trochę więcej wyrozumiałości i zrozumienia dla innych trzeba umieć panować nad emocjami a nie wpadać w furię. Pokaż innemu klasę. A jak chcesz się wyżyć to sport do tego jest najlepszy.


chyba odezwał się ten co jeździ 30km/h po mieście i jak jest wyprzedzany to mysli,że to jakis młody narwaniec :]

Ja sam po miescie nie piratuje ,ale właczam sie do ruchu dynamicznie,ruszam dynamicznie i w ogóle,ale nie,że dynamicznie to piski opon,czy inne duże prędkości;)

A sa tacy co właczy sie do ruchu lub startuje ze świateł i myźli,ze jak będzie pooowoooli wkręcał jedynke,wrzuci dwójkę,poooowolii do przodu i w okolicach 100-150m od np .świateł wrzuci trójke i osiągnie juz cos pod 30-35km/h to jedzie dobrze,bezpiecznie i zuzyje bardzo mało paliwa i w ogóle same plusy...
Skoro na mieście jest dozwolone 50km/h i wiadomo,że za te +10km/h jakos nie mandatują to jedźmy te 50-60km/h a nie 40km/h..
To naprawde irytuję,a w oczach osób ,które w tej sytuacji wyprzedzam (jak jest bezpiecznie) jestem wariatem,a dlaczego?
Bo nie moge nawet zgodnie z przepisami jechać:(

Szkoda naszej Europy-była taka piekna,teraz czeka nas MuslimEuropa :(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 lutego 2013r. o 21:13
Ja będę niedługo filmy o takich kierowcach umieszczał na YT. Niech podziwiają swoje wyczyny ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 lutego 2013r. o 22:11
~ napisał(a): Ja będę niedługo filmy o takich kierowcach umieszczał na YT. Niech podziwiają swoje wyczyny ;)


Chętnie oglądnę, by się uśmiechnąć :) Swoją drogą co do nauki jazdy - OK nie mam żadnych przeciwwskazań co do jazdy nawet 5 km/h, ale to instruktor jest po to by nauczyć dynamiki jazdy. Nie obwiniajmy prowadzących bo Oni są w tej "eLce" by się czegoś nauczyć. Jazda z szybkością dużo niższą od dozwolonej Panie i Panowie z reguły może być przyczyną stłuczek, kolizji i wypadków, gdyż jest to sytuacja odbiegająca od normy. Ponadto zwróćcie uwagę, że ograniczenie szybkości obowiązujące na terenie zabudowanym "spadło" z 60 km/h do 50 km/h pomimo tego, że układy hamulcowe w autach mają lepszą charakterystykę niż maluchy i inne pochodne im auta, którymi użytkowaliśmy nasze drogi kilka(naście) lat temu. Niestety - mamy coraz więcej kierowców niedzielnych na drogach, a skręcaniu na skrzyżowaniu coraz częściej towarzyszy redukcja biegu do "jedynki". Często człowiek ma ochotę zatrzymać się, dogonić delikwenta na pieszo i porozmawiać idąc spacerkiem obok. Nie rozumiem tylko po co takim ludziom auta - zdrowiej i taniej byłoby się przespacerować... Uprzedzając zarzuty typu "gdzie Ci się spieszy" odpowiadam - szanuję swój czas, ale trzymam się przepisów - zawsze. Jeżeli Tobie się nie spieszy - idź pieszo.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mimi niezalogowany
1 lutego 2013r. o 22:14
hemi napisał(a):
rafal napisał(a): Cierpliwości troszkę jeździmy po mieście do max 50km/h
A wyprzedzanie w mieście świadczy tylko i wyłącznie o jakimś narwańcu siedzącym za kierownicą. Pytam się dokąd się śpieszysz ? Trochę więcej wyrozumiałości i zrozumienia dla innych trzeba umieć panować nad emocjami a nie wpadać w furię. Pokaż innemu klasę. A jak chcesz się wyżyć to sport do tego jest najlepszy.


chyba odezwał się ten co jeździ 30km/h po mieście i jak jest wyprzedzany to mysli,że to jakis młody narwaniec :]

Ja sam po miescie nie piratuje ,ale właczam sie do ruchu dynamicznie,ruszam dynamicznie i w ogóle,ale nie,że dynamicznie to piski opon,czy inne duże prędkości;)

A sa tacy co właczy sie do ruchu lub startuje ze świateł i myźli,ze jak będzie pooowoooli wkręcał jedynke,wrzuci dwójkę,poooowolii do przodu i w okolicach 100-150m od np .świateł wrzuci trójke i osiągnie juz cos pod 30-35km/h to jedzie dobrze,bezpiecznie i zuzyje bardzo mało paliwa i w ogóle same plusy...
Skoro na mieście jest dozwolone 50km/h i wiadomo,że za te +10km/h jakos nie mandatują to jedźmy te 50-60km/h a nie 40km/h..
To naprawde irytuję,a w oczach osób ,które w tej sytuacji wyprzedzam (jak jest bezpiecznie) jestem wariatem,a dlaczego?
Bo nie moge nawet zgodnie z przepisami jechać:(


A mi się zawsze zdawała że prędkość należy dopasować do warunków atmosferycznych, zachować szczególną ostrożność na skrzyżowaniach w okolicach szkół a nie 50 bo tak mówia przepisy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 lutego 2013r. o 22:29
mimi z tego wynika ze niektóre przepisy się nakładają .Przy szkole i przejściu jest ustawiony znak.Policja tam często nabija kasę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Marcin niezalogowany
1 lutego 2013r. o 22:32
~mimi napisał(a):
hemi napisał(a):
rafal napisał(a): Cierpliwości troszkę jeździmy po mieście do max 50km/h
A wyprzedzanie w mieście świadczy tylko i wyłącznie o jakimś narwańcu siedzącym za kierownicą. Pytam się dokąd się śpieszysz ? Trochę więcej wyrozumiałości i zrozumienia dla innych trzeba umieć panować nad emocjami a nie wpadać w furię. Pokaż innemu klasę. A jak chcesz się wyżyć to sport do tego jest najlepszy.


chyba odezwał się ten co jeździ 30km/h po mieście i jak jest wyprzedzany to mysli,że to jakis młody narwaniec :]

Ja sam po miescie nie piratuje ,ale właczam sie do ruchu dynamicznie,ruszam dynamicznie i w ogóle,ale nie,że dynamicznie to piski opon,czy inne duże prędkości;)

A sa tacy co właczy sie do ruchu lub startuje ze świateł i myźli,ze jak będzie pooowoooli wkręcał jedynke,wrzuci dwójkę,poooowolii do przodu i w okolicach 100-150m od np .świateł wrzuci trójke i osiągnie juz cos pod 30-35km/h to jedzie dobrze,bezpiecznie i zuzyje bardzo mało paliwa i w ogóle same plusy...
Skoro na mieście jest dozwolone 50km/h i wiadomo,że za te +10km/h jakos nie mandatują to jedźmy te 50-60km/h a nie 40km/h..
To naprawde irytuję,a w oczach osób ,które w tej sytuacji wyprzedzam (jak jest bezpiecznie) jestem wariatem,a dlaczego?
Bo nie moge nawet zgodnie z przepisami jechać:(


A mi się zawsze zdawała że prędkość należy dopasować do warunków atmosferycznych, zachować szczególną ostrożność na skrzyżowaniach w okolicach szkół a nie 50 bo tak mówia przepisy.


Oczywiście masz rację, jednakże poruszasz nieco inny temat. Zgadzam się z tym co napisałeś i podobnie jak Ty uważam, że przepisy drogowe powinny zostać zmienione. Ale - prawa należy przestrzegać jakie by ono nie było, a za jego łamanie surowo karać. Przepisy drogowe obowiązujące w Polsce są często bzdurne, jako przykład mogę podać zapinanie pasów bezpieczeństwa - no bo co komu do tego, że chcę ponieść ryzyko utraty zdrowia bądź życia SWOJEGO? Jak tak dalej pójdzie, to zabronimy sprzedaży noży kuchennych, skoro można sobie lub innym zrobić nimi krzywdę....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
6336
#ciekawy nieaktywny
1 lutego 2013r. o 23:31
Ja pierdziu jacy tutaj sami wytrawni kierowcy się oburzają!! Po prostu Kubica!! Aż nie wierzę że taką ma konkurencję. Sami poprawni bolesławianie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1484
rafal
2 lutego 2013r. o 0:02
hemi napisał(a):
rafal napisał(a): Cierpliwości troszkę jeździmy po mieście do max 50km/h
A wyprzedzanie w mieście świadczy tylko i wyłącznie o jakimś narwańcu siedzącym za kierownicą. Pytam się dokąd się śpieszysz ? Trochę więcej wyrozumiałości i zrozumienia dla innych trzeba umieć panować nad emocjami a nie wpadać w furię. Pokaż innemu klasę. A jak chcesz się wyżyć to sport do tego jest najlepszy.


chyba odezwał się ten co jeździ 30km/h po mieście i jak jest wyprzedzany to mysli,że to jakis młody narwaniec :]

Ja sam po miescie nie piratuje ,ale właczam sie do ruchu dynamicznie,ruszam dynamicznie i w ogóle,ale nie,że dynamicznie to piski opon,czy inne duże prędkości;)

A sa tacy co właczy sie do ruchu lub startuje ze świateł i myźli,ze jak będzie pooowoooli wkręcał jedynke,wrzuci dwójkę,poooowolii do przodu i w okolicach 100-150m od np .świateł wrzuci trójke i osiągnie juz cos pod 30-35km/h to jedzie dobrze,bezpiecznie i zuzyje bardzo mało paliwa i w ogóle same plusy...
Skoro na mieście jest dozwolone 50km/h i wiadomo,że za te +10km/h jakos nie mandatują to jedźmy te 50-60km/h a nie 40km/h..
To naprawde irytuję,a w oczach osób ,które w tej sytuacji wyprzedzam (jak jest bezpiecznie) jestem wariatem,a dlaczego?
Bo nie moge nawet zgodnie z przepisami jechać:(


Ale bystry jesteś nic się tutaj przed Twoją intuicją nie da ukryć :) Nie przesadzaj Hemi. Zdarzają się rzeczywiście tacy kierowcy ale jest ich tak niewielu że dawno takiego nie spotkałem. A może to przez moje nastawienie poprostu uważam że w Polsce ludzie dają dobrze sobie radę za kółkiem. Jedyne czego nam brakuje to samodyscypliny i więcej życzliwości dla innych.

Apropo Twojego bezpiecznego wyprzedzania, powiedz mi na jakiej ulicy można kogoś wyprzedzić przecież w całym mieście jest całe mnóstwo skrzyżowań przejść dla pieszych sygnalizacji świetlnej już nie wspomnę tutaj o podwójnej ciągłej. A żeby wykonać ten manewr to trochę miejsca potrzeba.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza