Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

terapeuta uzaleznień od alkoholu

~5lattrzeźwy niezalogowany
8 października 2013r. o 16:39
~Jak pomóc napisał(a): Podłączę się pod temat w imieniu moich bliskich... Poradźcie, jak pomóc osobie, która od kilku lat jest uzależniona, co roku jest gorzej... straciła już wiele, a przede wszystkim kontrolę nad własnym bytem? Wszyscy mówią, że osoba uzależniona musi poddać się leczeniu dobrowolnie, a co z oddziałami zamkniętymi itp.? Czy jest coś co można zrobić by pomóc mimo woli? Dodam, ze osoba ta już dwukrotnie była poddawana "leczeniu" na 1000lecia... ale w naszej opinii detoks i pogadanki o tym, ze się pije to zbyt mało.
Co możemy jako bliscy zrobić więcej? Do kogo się udać?
Leczenie na Tysiąclecia trwa 6 tygodni.Detoks to tylko odtrucie poalkoholowe,ale w trakcie jego trwania można starać się o terapię - LECZENIE.Człowiek po leczeniu nie wychodzi "zdrowy"ale z umiejętnościami,narzędziami do życia bez alkoholu.Jak mawiał nieżyjący szef terapii p.Krzywdziński "Najlepszym do leczenia alkoholikiem jest ten,który na kolanach przychodzi po pomoc"Do kogo się udać? Do Poradni Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,również na Tysiąclecia.Pierwszy mały budynek,zaraz po wejściu po prawej stronie.Tam znajdziesz profesjonalnych terapeutów,którzy pracują również na terapii stacjonarnej.Wiedzą i znają alkoholików jak nikt.To oni wyciągnęli mój tyłek 5 lat temu.WIELKIE DZIĘKI.Jednakże najważniejsze to CHCIEĆ PRZESTAĆ PIĆ.Życzę pogody ducha.

Osiągasz wielkość gdy nie pamiętasz o pozycji tych ponad Tobą i sprawiasz, że Ci poniżej Ciebie nie pamiętają o Twojej. Gdy nie jesteś wyniosły wobec pokornych, ani pokorny wobec wyniosłych.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Papuga niezalogowany
8 października 2013r. o 17:15
Do "Jak pomóc". Otóż prawda (przykra i bolesna) jest taka, że dopóki to sam zainteresowany/uzależniony nie będzie chciał przestać, Wy nic nie możecie zrobić. Alkoholizm to bardzo ciężka, postępująca i - niestety - śmiertelna choroba ;(
Ale życzę powodzenia. Mimo wszystko...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~jak pomoc niezalogowany
8 października 2013r. o 18:14
Dziekuje wszystkim za odpowiedz... Niestety zdajemy sobie sprawe, ze chocbysmy na uszach stawali sam chory musi poczynic chocby najmniejszy krok.... Chodzi jednak o to, ze alkoholizm ten zniszczyl nasza rodzine, relacje ze znajomymi... A sam chory doznal jakby zmiany osobowosci.... Wszyscy cierpia przez to, a im wiecej sie pomaga tym gorzej, bo uwaza ze to przeciw niemu... Niestety picie stalo sie przyczyna calej rzeki problemow... Wiele lat i wiele prob... Nam juz powoli brak sil ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Papuga niezalogowany
8 października 2013r. o 18:29
Piszesz, że chory jakby zmienił osobowość... Wiedz, że alkoholizm to inaczej tzw. choroba CUD tj. Ciała, Umysłu i Duszy. To choroba zaprzeczeń, iluzji i przekłamywania rzeczywistości na swoje potrzeby. I niestety nie zawsze sprawdza się powiedzenie, że zacznie coś robić, jak osiągnie SWOJE dno... Smutne to i tragiczne, ale statystyki są nieubłagalne ;( W tej chwili pozostaje wam tylko nadzieja. Niestety. Wiem o czym piszę...:(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~5lattrzeźwy niezalogowany
8 października 2013r. o 19:36
~jak pomoc napisał(a): Dziekuje wszystkim za odpowiedz... Niestety zdajemy sobie sprawe, ze chocbysmy na uszach stawali sam chory musi poczynic chocby najmniejszy krok.... Chodzi jednak o to, ze alkoholizm ten zniszczyl nasza rodzine, relacje ze znajomymi... A sam chory doznal jakby zmiany osobowosci.... Wszyscy cierpia przez to, a im wiecej sie pomaga tym gorzej, bo uwaza ze to przeciw niemu... Niestety picie stalo sie przyczyna calej rzeki problemow... Wiele lat i wiele prob... Nam juz powoli brak sil ...
Brak sił? To zgłoście się do Poradni Przeciwdziałania Alkoholizmowi na 1000-lecia,tam wsparciem są objęte nie tylko sami z problemem alkoholowym ale też bliscy.Tam dowiecie się jak z taką osobą postępować,spotkać się z ludźmi z identycznym problemem.TAM a nie na tutejszym forum znajdziecie to,czego Wam potrzeba.Głowa do góry,zacznijcie od profesjonalnej pomocy.Będzie OK.

Osiągasz wielkość gdy nie pamiętasz o pozycji tych ponad Tobą i sprawiasz, że Ci poniżej Ciebie nie pamiętają o Twojej. Gdy nie jesteś wyniosły wobec pokornych, ani pokorny wobec wyniosłych.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Papuga niezalogowany
8 października 2013r. o 20:19
5lattrzeźwy dobrze Ci radzi, bo trzeba wiedzieć, że przy chorobie alkoholowej choruje nie tylko uzależniony, ale cała rodzina. I paradoksem jest, że ze współuzależnienia wychodzi się dłużej jak z alkoholizmu...
Pwodzenia
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
[email protected] niezalogowany
8 października 2013r. o 20:23
Czytam i śmiać mi się chce co ludzie opisują.W Bolesławcu terapie dwa razy odbyłem zaliczyłem i co zero efektów. Po dwóch miesiącach od nowa robiłem z siebie szmate.Po długich namowach rodziny i przyjaciół dałem się namówić na terapie w Szklarskiej Porębie (Radzimowice).Nie pije rok wiem że to mało ale uważam to za wielki sukces.Tam są wspaniali ludzie którzy potrafią ci pomóc.Do nich bez wątpienia należy mgr. Marek Garbacz wraz z żoną oni postawili mnie na nogi. [img=1381256543_ta3bpse.gif]
[img=1381256634_tg55bar.gif]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~5lattrzeźwy niezalogowany
8 października 2013r. o 20:38
[email protected] napisał(a): Czytam i śmiać mi się chce co ludzie opisują.W Bolesławcu terapie dwa razy odbyłem zaliczyłem i co zero efektów. Po dwóch miesiącach od nowa robiłem z siebie szmate.Po długich namowach rodziny i przyjaciół dałem się namówić na terapie w Szklarskiej Porębie (Radzimowice).Nie pije rok wiem że to mało ale uważam to za wielki sukces.Tam są wspaniali ludzie którzy potrafią ci pomóc.Do nich bez wątpienia należy mgr. Marek Garbacz wraz z żoną oni postawili mnie na nogi. [img=1381256543_ta3bpse.gif][img=1381256634_tg55bar.gif]
Gratuluję.Ja zaczynałem od Radzimowic i zjechałem na dno.Bolesławiec mnie wyprostował.Bez sensu jest licytowanie.Jedno jest pewne.Tylko profesjonaliści i gdziekolwiek.Najważniejsza jest motywacja i chęć trzeźwienia.Pogody ducha życzę.

Osiągasz wielkość gdy nie pamiętasz o pozycji tych ponad Tobą i sprawiasz, że Ci poniżej Ciebie nie pamiętają o Twojej. Gdy nie jesteś wyniosły wobec pokornych, ani pokorny wobec wyniosłych.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Villaro zaprasza