Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Projekt domu

~bajtek niezalogowany
27 lutego 2013r. o 23:15
Witam
Czy ktoś z zaglądających na tą stronę wybudował może domek z użytkowym poddaszem o pow max 100m2 pow użytkowej ????
Zamierzamy z żoną wybudować mały domek a chcielibyśmy się przekonać jak w rzeczywistości wygląda taka powierzchnia oraz jak funkcjonalny będzie taki domek???
Bardzo prosiłbym o informację oraz ewentualną możliwość obejrzenia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 lutego 2013r. o 23:45
http://projekty.muratordom.pl/projekt_czarowny,433,0,0.htm?c=38&gclid=COOCha3H17UCFUvHtAodWGIAoA
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
87
#assassin nieaktywny
28 lutego 2013r. o 8:23
Każdy ma inne wymagania, dużo zależy od projektu no ale nawet dobry projekt może być klapą, poprzez złe wykonanie. Nie ma co oglądać domów w realu, tylko musicie poszukać to, czego potrzebujecie i co będzie Wam się podobało. Polecam projekty Z500, Archon i Archeton. Można wprowadzać zmiany jak np. przesunięcie ścian, okien drzwi (lub liwkidacja, doprojektowanie). Prosty dom bez szaleństw to ok. 1500zł/m2 za stan deweloperski. Później wykończenie od 400zł. Każde udziwnienia, jak daszki, lukarny, dachy wielospadowe, wykusze, podpiwniczenie zwiększa tylko koszty.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~barn niezalogowany
28 lutego 2013r. o 12:19
Myślę, że powinniście rozejrzeć się za większym domem. Pewne koszty są stałe (zgoda z wodociągów, prąd, ew. gaz, opłaty w starostwie, zakup ziemi, itp) niezależnie od wielkości domu.
Jeśli dom jest urozmaicony architektonicznie (ktoś już pisał o dachu) to automatycznie koszt jest wyższy.
Tak więc lepiej zbudować prosty dom, ale większy niż mały i urozmaicony (w Twoim przypadku - dach) Jeśli ma być garaż to wiadomo, że jednostanowiskowy wyjdzie taniej, ale dwu- podnosi koszty stosunkowo nieznacznie.
Warto zapoznać się z gazetką, którą teraz dają za darmo w Mrówce. Jest tam artykuł na ten temat.
Życzę powodzenia!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4596
#becia73 nieaktywny
28 lutego 2013r. o 14:11
Też miałam taki plan wybudować mały domek ok.100m, w rezultacie wyszło 125m mieszkalnych plus 30m garaż z kotłownią. Myślę że sami musicie sobie odpowiedzieć co jest wam niezbędne, np. takie pomieszczenia jak spiżarka-gdzie będziecie trzymać np.słoiki, drobne narzędzia i podobne rzeczy, w tym domku raczej będzie ciężko to upchać, następne istotne pytanie to jakie ogrzewanie? Jeśli nie będzie kotłowni to odpada piec na węgiel. A dzieci macie czy dopiero planujecie? To też ważne. Może warto pomyśleć o troszkę większym domku i zrobić najpierw część pomieszczeń (te najważniejsze) a resztę powoli sobie robić?Są projekty które to przewidują- np. najpierw dół a póżniej góra.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 lutego 2013r. o 14:22
ja wybudowałem 115m + garaż dla 3 osób, jak ktos przyjedzie jest gdzie sie przespac -uważam ze dla mojej rodziny to optymalne rozwiazanie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ERNEST niezalogowany
28 lutego 2013r. o 20:49
polecam projekt LK&506. Ja z żona prawdopodobnie zdecydujemy się na ten projekt.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 lutego 2013r. o 20:55
~ napisał(a): ja wybudowałem 115m + garaż dla 3 osób, jak ktos przyjedzie jest gdzie sie przespac -uważam ze dla mojej rodziny to optymalne rozwiazanie

dobry pomysł z tym garażem. Po co goście mają zajmować nam pokoje? ;)
Ja mam tylko garaż na 1 auto... ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza