Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Projekt domu

4596
#becia73 nieaktywny
2 marca 2013r. o 9:38
~ napisał(a): Wiesz tak ciężko mi jest ocenic kosztorys mysmy wzieli 215tys.kredytu i nam starczyło ale wszystko nami firmy robiły i duzo to zależy co chcesz w srodku bo np:piec mamy z podajnikiem a mozna bez to juz mniejszy koszt,okna kupilismy z potrójną szybą a mozna z pojędynczą,kafelki tez wzieliśmy z sredniej półki a mozna z najniszej.Takze tak ogólnie to ciężko jest okreslić kwote budowy.


215tyś, wam starczyło? To chyba już jakiś czas temu się budowaliście bo mi na podobny domek poszło więcej, a nie mam pieca z podajnikiem ani drogich okien.Ogólnie budowaliśmy oszczędnie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 marca 2013r. o 9:51
1,5roku temu budowaliśmy i nam starczyło.Nie mamy tylko tylko na zewnatrz,balkonu,tarasu no i wokół domu podwórka wykończonego a tak w środku to wszystko.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 marca 2013r. o 10:01
Temat jak rzeka,a co tam...:) jak Amazonka :):) Można wybudować taki domek za 250 tysi, a można za 1 000 000 zyli - oczywiście zakładam,że masz już działkę,uzgodnienia, przyłącza itp,itd..:) W moim przypadku podstawowa zasada kosztorysowania się sprawdziła - do obliczonych kosztów dodaj lekka ręką 25% i będziesz miał przybliżony koszt budowa. NIGDY ale to NIGDY nie przywidzisz dodatkowych wydatków, a takie na 1000 % poniesiesz :) Ale nie zrażaj się :) Popatrz naokoło, tysiące ludzi się pobudowało i uwierz mi, nie każdy miał na koncie milion złotych :):):)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 marca 2013r. o 14:33
tak jak piszesz to prawda że nigdy dokładnie nie przewidzisz dokładnej wyceny!!!jedna firma moze byc tańsza od drugiej to jakies rabaty mozna uzyskać itp.ale póżniej z ośiągniętego celu człowiek się cieszy :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~bajtek niezalogowany
2 marca 2013r. o 15:57
Po długich poszukiwaniach wspólnie z żona wybraliśmy taki oto projekt
http://www.lk-projekt.pl/lkand506-produkt-471.html.
Zakładamy ( mamy taka nadzieję) że zamkniemy się w kwocie 200 tyś bez wykończenia góry ona może trochę poczekać.
Oczywiście działkę mamy no i będzie trochę pracy własnej przy wykańczaniu. :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~xxx niezalogowany
2 marca 2013r. o 22:59
:D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Michał-kichał niezalogowany
7 czerwca 2013r. o 12:28
Chciałem zobaczyć jaki projekt wybraliście, ale tam tylko pusta strona :( a zaglądaliście na http://www.dominanta.pl ? Tam też są całkiem fajne domki
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
7 czerwca 2013r. o 17:50
I ja zastanawiam się nad małym domkiem do 100m2, nie większym. Przymierzam się do zakupu działki ale jestem zielony. Projekt może być gotowy ale zastanawiam się czy zmieszczę się w kwocie do 300 000. Dom ma być nie podpiwniczony a co do poddasza to nie wiem czy bardzo zwiększa koszty czy też nie. Jaka firmę wybrać do całości ? Widziałem te domki budowane na Śluzowej i zastanawiam się co to za firmy budują. Może ktoś chciałby zrobić mi jakiś taki kosztorys ? W razie czego proszę pisać : [email protected]
Pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza