Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Projekt domu

~becia73 niezalogowany
7 czerwca 2013r. o 18:55
Ja w zeszłym roku wybudowałam taki domek; http://extradom.pl/projekt-domu-alaska-ii-BSD1155
Trochę go powiększyłam i poszło mi bez działki-230tyś (została do zrobienia jeszcze druga łazienka i w koło domu) budowaliśmy oszczędnie. Na pewno drożej wyjdzie jak zlecisz całą budowę deweloperowi, najlepiej samemu szukać tańszych materiałów (nie koniecznie gorszych) i negocjować ceny w sklepach.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
7 czerwca 2013r. o 18:59
Deweloperowi może nie ale zastanawiam się czy lepiej do wszystkiego jedną ekipę czy podzielić w ten sposób, że stan surowy wykonuje jedna ekipa a wykończeniówkę inna ekipa...działka to nie problem bo zarówno w obrębie Śluzowej jak i na Jaśminowej są do wzięcia za w sumie nieduże pieniądze...rozważam też kupno domu na rynku wtórnym, gotowego do zamieszkania ale głowa z tego powodu boli. Czy w Bolesławcu jest w ogóle firma godna polecenia, która zrobi rzetelny kosztorys i poprowadzi wszystko ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~becia73 niezalogowany
7 czerwca 2013r. o 19:28
Ja myślę że jeśli firma jest sprawdzona to warto robić jedną ponieważ wtedy nie ma na kogo zrzucić ewentualnych błędów i zapewne kompleksowo będzie taniej. Jakiś czas temu też szukałam małego domku do kupienia ale tego czego chciałam nie znalazłam więc zaczęłam budowę i nie żałuję, mam nowy i prawie taki jak chciałam domek!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 czerwca 2013r. o 18:09
A jakie firmy obecnie wykonują prace na Śluzowej ? Czy są to firmy, które między innymi sprzedają gotowe projekty czy też wyszukane samodzielnie. Zależy mnie na takiej, która poprowadzi całość inwestycji od a do z łącznie z papierologią.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Jestem gość :) niezalogowany
13 czerwca 2013r. o 9:15
Spytaj najlepiej pracowników. Jesteś pewien, że chcesz korzystać z usług developera?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
13 czerwca 2013r. o 9:31
Nie chcę korzystać z usług dewelopera, przyjąłbym chętnie wskazówkę dotycząca dobrej firmy, która może wybudować dom i zrobi rzetelny kosztorys przed inwestycją.
Zakładam, że na Śluzowej nie buduje deweloper.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
13 czerwca 2013r. o 10:58
Na Śluzowej buduje w większości jak narazie kilku inwestorów domy na sprzedaż. Ale moim skromnym zdaniem, lepiej samemu kupić działkę, załatwić projekt i znaleźć wykonawcę. bo wtedy można go przypilnować. A przy tym pominąć pośrednika który chce te ileś % zarobić ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
13 czerwca 2013r. o 11:09
W papierologii i pilnowaniu tkwi właśnie problem bo na to brakuje mi czasu. Lepszym chyba rozwiązaniem jest kupno na rynku wtórnym albo budowa z gotowych prefabrykatów
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMA Villaro zaprasza