Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Praca jako operator CNC- pytanie

~byly asystent wyzszego czysciciela profi niezalogowany
5 kwietnia 2013r. o 0:13
jesli chodzi o G KODY pisz wiecej programow z reki to cie zmusi do zapamietywania ich tak jak mnie, obecnie pracuje na HURCO VMX42 i na haasie vf0 z 98r po upgrade do TSC co prawda to nie vf2 z 2008 Jak u sachera un niego pisalem programy w sprutcam7 to latwizna, ale jak przyszlo napisac program na frezowanie z reki, gryzlem paznokcie i bralem ksiazke haasa do domu i po nocach siedzialem i sie nauczylem masz tam duzo przykladow kiedy wywolywac odpowiedzie kody np g70B.C. g41T.C. mysle ze po tym czasie mopglbym teraz bardzo mocno zdziwic swojego bylego prcodawce co umiem z reki napisc..
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10630
#CNC nieaktywny
5 kwietnia 2013r. o 0:23
~byly asystent wyzszego czysciciela profi napisał(a): ...jak odchodzilem od sachera potrafilem napisac program na wierceniebardzo prosty, a po do uczeniu prze mlodego angola o 7lat mlodszego pisze kosmosy na frezowanie powoli zaczynam chwtyac makra ale to jeszcze dluga droga ale juz blizej niz dalej ;)


jak tam podoba Ci sie praca na wyspach...warunki,sterowanie,obowiązki,szkolenia,wymagania na początku :)
choć ja sie tam nie wybieram ;)


Dopisane 05.04.2013r. o godz. 00:23:

Myśle ze mało kto pisze programy na frezarke ręcznie jak można sobie pomóc programem :) oczywiście najlepiej byc operator programista niz sam operator :) lecz zasady trzeba znać
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~byly asystent wyzszego czysciciela profi niezalogowany
5 kwietnia 2013r. o 0:23
Hm nic dodac nic ujac w pol roku sciagnelem zone i dzieci jest dobrze mam dobra stawke godzinowa nie robie od ponedzialku do piatku jak u pana sachera po 12h(oczywiscie jak sa nadgodziny bo jak nie ma to lipa), tylko po 9.30 i zarabiam tyle w tydzien co uniego w 1 mc a czasami wiecej, kamery mnie nie gonia maszyna czy pracuje szybciej czy wolniej nik nic nie mowi a jak chcem to i soboty pracuje a ze szkoleniem ostatnio po zakupie nowej maszyny HURCOvmx42 JA I PARU INNYCH ANGOLI zostalem wyslany na rozszezony kurs programowania HURCO za ktory placil pracodawca dojazd lunch i powrot pelen sponsoring hehe :]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 kwietnia 2013r. o 0:28
CNC napisał(a):
~byly asystent wyzszego czysciciela profi napisał(a): ...jak odchodzilem od sachera potrafilem napisac program na wierceniebardzo prosty, a po do uczeniu prze mlodego angola o 7lat mlodszego pisze kosmosy na frezowanie powoli zaczynam chwtyac makra ale to jeszcze dluga droga ale juz blizej niz dalej ;)


jak tam podoba Ci sie praca na wyspach...warunki,sterowanie,obowiązki,szkolenia,wymagania na początku :)
choć ja sie tam nie wybieram ;) Dopisane 05.04.2013r. o godz. 00:23:Myśle ze mało kto pisze programy na frezarke ręcznie jak można sobie pomóc programem :) oczywiście najlepiej byc operator programista niz sam operator :) lecz zasady trzeba znać


hm nie obraz sie ale malo jeszcze widziales tokaz u pana sachera pisze na tokarke haasa programy z reki proste bo proste ale pisze a w razie w maja Sprut cama7, a u mnie angol masakra jak bys zobaczyl co gosciu pisze u mnie w robocie z reki na tokarke toz to szoook malo tego ma 3 tokarki w rzedzie i na trzech robi i sam i pisze na nie programy i nawet dlugo mu to nie zajmuje...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10630
#CNC nieaktywny
5 kwietnia 2013r. o 0:41
No to ciesze sie, że sie powodzi , oby tak dalej :) fajnie jak ludzie dzielą sie wiedzą a nie trzymają tylko dla siebie...dobry klimat w pracy to podstawa aby dobrze sie robiło :) a tym bardziej jak robi sie to co sie lubi ...to juz bajka :) i jak jeszcze wypłata dobra to juz całkiem .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~byly asystent wyzszego czysciciela profi niezalogowany
5 kwietnia 2013r. o 0:43
to akurat duzo wiercenia uzywalem g70 i g13 do otworzenia otworow po wierceniu, akuart takie udalo mnie sie cyknac jesli widac, na haasie oczywiscie wszystko z reki od poczatku do konca :> teraz moge powiedziec ze to proscizna [img=1365115425_n6uj2u0.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~byly asystent wyzszego czysciciela profi niezalogowany
5 kwietnia 2013r. o 0:51
a to na starym hurco vmx64 program pisany z reki proscizna a jeszcze jak umiesz wyliczyc predkosci skrawania to juz calkiem nie ma problemow, stol taki ze trumne mozna wyfrezowac jutro przyniose zdjecia z frezowanych plyt tyutanowych prze mlodego angola gosc daje rady ale mysle ze jesli chodzi o maszyny hurco mamy ten sam poziom

ps. nie uzywam sond pomiarowych renishawa tlko czujniki zegarowe mitutoyo setkowe, do znalezenia centrum otworu mysle ze lepsze niz sondy bo one czytaja z czujnikow na serwomechanizmach w maszynie choc czasmi oddal bym reke za skalibrowana sode do lapania plaszczycn i dlugosci narzedzi[img=1365115867_xgeyazz.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10630
#CNC nieaktywny
5 kwietnia 2013r. o 1:00
No ładny element , to sprawia dużo przyjemności i satysfakcji gdy po napisaniu programu wszystko jest ok ;pomiary, chropowatość itp; za granica do dobrze płatny zawód :) lecz ja juz chce zyć w PL lub blisko niej aby spać w swoim łóżku :)


Dopisane 05.04.2013r. o godz. 00:58:

To było pisane cyklem x y kont do x linie- powtórzenie , ja jestem na początku ale załapałem bakcyla :)


Dopisane 05.04.2013r. o godz. 01:00:

korekcja narzędzia u nas robiona jest na kartę ale o co tam chodzi jeszcze nie wiem :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza