Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Praca jako operator CNC- pytanie

~byly asystent wyzszego czysciciela profi niezalogowany
5 kwietnia 2013r. o 1:00
..nie wiem jak u ciebie ale jak bedziesz mial chate i racunki na glowie + 2-ke malych dzieci, i masz zarobic 2tys to ja dziekuje i wypisuje sie z takiej polski....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10630
#CNC nieaktywny
5 kwietnia 2013r. o 1:10
To prawda ,2 tys to nie jest dużo za taka pracę, skoro ludzie na kasie maja 1450 lub produkcja guardian 1600 .Jest to największy hamulec dla pozostania tu i największy atut aby wyjechać.Lecz ja bede walczył , będę sie starał abym nie musiał tego robic.

widać ze masz pojęcie o tym i wiesz co piszesz :) dzieki za info ja uciekam bo oczy małe :D
pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 kwietnia 2013r. o 1:14
CNC napisał(a): No ładny element , to sprawia dużo przyjemności i satysfakcji gdy po napisaniu programu wszystko jest ok ;pomiary, chropowatość itp; za granica do dobrze płatny zawód :) lecz ja juz chce zyć w PL lub blisko niej aby spać w swoim łóżku :) Dopisane 05.04.2013r. o godz. 00:58:To było pisane cyklem x y kont do x linie- powtórzenie , ja jestem na początku ale załapałem bakcyla :) Dopisane 05.04.2013r. o godz. 01:00:korekcja narzędzia u nas robiona jest na kartę ale o co tam chodzi jeszcze nie wiem :)


nie panocku napisze ci cykl
np. t4 nawiertak

m01
t4 m6;
g43 h4;
s1000 m3,
m08,
g00 g90 g54 z100. x0. y0.;
g81 r1. z-1.5 f100.
g70 i50. j6. l30.
goo z100.

wpisz na google jesli zmasz angileski duzo pomoze


pdf PROGRAMMING WORKBOOK mozna znalezc na google i sie doksztalcac





Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 kwietnia 2013r. o 1:19
kurcze zapomnialem dodac (L0) przed wywolaniem g70 jak tego nie dodasz wwiercisz sie w srodek przedmiotu hihi

g81 r1. z-1.5 f100. L0; musi tu byc w razie jakis pytan to pisz jak bede umial to postaram sie pomoc pozdro
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~byly asystent wyzszego czysciciela profi niezalogowany
5 kwietnia 2013r. o 14:24
a to zdjecie jednej z 4 plyt zrobionych z TYTANU, zrobione przez mlodego angola, ten element jest dla firmy Ktora wydobywa jakies surowce z dna morza, nie udalo mi sie zrobic wiecej zdjec ,bo pozostale 3 wyszly do odbiorcy koszt samej jednej plyty to okolo 5tys funtow.. :) a ciekawe ile za robote hihih [img=1365164607_x7y6lqc.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10630
#CNC nieaktywny
5 kwietnia 2013r. o 19:11
To tylko pogratulowac , jak on to pisze na maszynie :) ma talent, wiedzę i na pewno odpowiednie zarobki :) i sam materiał kosztuje krocie ,czyli mu ufają...ja dzisiaj załatwiłem sobie sprutcam , trochę się pouczę ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 kwietnia 2013r. o 21:14
a ktora wersje spruta masz? wiesz ze mozesz kozystac zadarmo przez rok, co prawda nie ma obrobki zgrobnej ale jak jestes cwany lis to poradzisz sobie i bez tego obrobka 2d conturing mozna tez wiele zrobic ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 kwietnia 2013r. o 21:27
jak bys zobaczyl jak programuje sie TO zamienilbys HAASA NA HURCO, bo do opcji 3D nie potrzeba cad cama najpierw rysujesz sciezke po profilu i pozniej jednym blokiem programu zmieniasz 2D na 3D ostatnio chwycilem to na treningu i juz umiem troche programowac trudniejsze zeczy w 3D na HURCO, dzisiaj skonczylem nowego AIR BENCHA(STOL DO KTUREGO PODLACZAS ODKURZACZ I KLADZIESZ ROBOTE NA BLAT BEZ IMADLA) zaczelelm programowac na starym HURCO takiego buca dla AIRBUS-a nowa czes testowa jak zrobie cala to pokaze reszte zdjec hihihi[img=1365190030_yv5lwsh.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza