Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Koniec świata na Jana Pawła

8375
#GosiaG nieaktywny
27 lipca 2013r. o 14:16
alter napisał(a):

Czysta WIARA nie potrzebuje roztrząsać tych wszystkich waszych filozoficznych dylematów :)


Zgadzam się z Tobą :)

Tylko pragnienie wiedzy poddaje ''rzecz'' logicznej analizie i weryfikacji :]

Lilith ^^
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
27 lipca 2013r. o 14:20
GosiaG
Tylko pragnienie wiedzy poddaje ''rzecz'' logicznej analizie i weryfikacji : napisał(a):


Właśnie! Istota Wiary nie pragnie, nie potrzebuje analizy i weryfikacji.

Ja wierze, szukam wiedzy tylko po to, aby lepiej zrozumieć Boga :)

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
983
#Calahan nieaktywny
27 lipca 2013r. o 14:27
~ napisał(a):
Calahan napisał(a):
Czy czlowiek ktory odnalazl zycie wieczne, bedzie jeszcze szukac smierci?

Na pewno nie będzie ale czy szukanie alternatywy jest szukaniem śmierci? życie wieczne to pojęcie bardzo abstrakcyjne a w życiu tutejszym dzieje się wiele niesprawiedliwości, wiec dlaczego tutaj (nie gdzieś tam może kiedyś) można zwątpić w boże działanie ? sama nadzieja i fanatyczna wiara to za mało żeby poznać prawdę
Jesli mamy droge zycia ktora jest w zywym Bogu to szukanie innego boga, innej drogi zawsze prowadzi do smierci. I doskonale rozumiem tych ktorzy szukaja - dopoki nie doswiadczymy tego sami, wciaz szukamy i ja tez kiedys szukalem. Dlatego zachecam kazdego by z serca zawolal do Boga i przeczytal Ewangelie jesli jej nie zna, aby mogl powierzyc z wiara zycie Bogu - a Bog odpowie i da nowe, zmienione zycie. Ja sam potrzebowalem pewnosci ze Bog o ktorym mowi Biblia jest prawdziwym Bogiem - i Bog w swojej cudownej lasce obnazyl klamstwa tego swiata najlepiej jak potrafil dla mnie i pozwolil sie poznac jako ten zywy, swiety, sprawiedliwy Bog. "Fanatyczna" wiara jak piszesz moze wynikac tylko z pewnosci poznania Prawdy, i nie moze byc o niej mowy jesli czlowiek nie ma tej pewnosci. Sam Bog daje te pewnosc :).

Jeśli chcemy żyć jak w bajce, najpierw sami musimy zostać bohaterami nie z tej bajki.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8375
#GosiaG nieaktywny
27 lipca 2013r. o 14:28
alter napisał(a):

Ja wierze, szukam wiedzy tylko po to, aby lepiej zrozumieć Boga :)

A to się tak da, bez analizy i weryfikacji 'danych' ? ;)

Lilith ^^
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
27 lipca 2013r. o 14:33
GosiaG napisał(a):
alter napisał(a):

Ja wierze, szukam wiedzy tylko po to, aby lepiej zrozumieć Boga :)

A to się tak da, bez analizy i weryfikacji 'danych' ? ;)


Jesteś Gosiu bardzo precyzyjna :) zbyt precyzyjna? Szukam wiedzy, aby dowiedzieć się czego oczekuje ode mnie Bóg w którego wierzę, i tylko w tym sensie używam analizy :) analiza może dotyczyć różnych aspektów wiary.

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
983
#Calahan nieaktywny
27 lipca 2013r. o 14:39
Polecam np. obejrzec swiadectwo czlowieka ktory byl muzulumanskim terrorysta a zostal uczniem Pana Jezusa :). To pokazuje jak zywy jest Bog i jego slowo.




Dopisane 27.07.2013r. o godz. 14:39:

alter napisał(a):
Jesteś Gosiu bardzo precyzyjna :) zbyt precyzyjna? Szukam wiedzy, aby dowiedzieć się czego oczekuje ode mnie Bóg w którego wierzę, i tylko w tym sensie używam analizy :) analiza może dotyczyć różnych aspektów wiary.
Ja nie wiem, czy Pan Jezus jest juz Twoim cudownym Zbawicielem i Panem, ale pamietaj, ze Bog widzi nasze szczere pragnienia i jesli szczerze chcemy poznac jaka ma Bog dla nas odpowiedz i co jest prawda to Bog da odpowiedz :).

Jeśli chcemy żyć jak w bajce, najpierw sami musimy zostać bohaterami nie z tej bajki.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
27 lipca 2013r. o 14:44
Calahan napisał(a): pamietaj, ze Bog widzi nasze szczere pragnienia i jesli szczerze chcemy poznac jaka ma Bog dla nas odpowiedz i co jest prawda to Bog da odpowiedz :).


dzięki, też tak myślę i kiedy zadaję pytania zawsze otrzymuję odpowiedź :) pozdrawiam


<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 lipca 2013r. o 14:46
Calahan napisał(a):
~ napisał(a):
Calahan napisał(a):
Czy czlowiek ktory odnalazl zycie wieczne, bedzie jeszcze szukac smierci?

Na pewno nie będzie ale czy szukanie alternatywy jest szukaniem śmierci? życie wieczne to pojęcie bardzo abstrakcyjne a w życiu tutejszym dzieje się wiele niesprawiedliwości, wiec dlaczego tutaj (nie gdzieś tam może kiedyś) można zwątpić w boże działanie ? sama nadzieja i fanatyczna wiara to za mało żeby poznać prawdę
Jesli mamy droge zycia ktora jest w zywym Bogu to szukanie innego boga, innej drogi zawsze prowadzi do smierci. I doskonale rozumiem tych ktorzy szukaja - dopoki nie doswiadczymy tego sami, wciaz szukamy i ja tez kiedys szukalem. Dlatego zachecam kazdego by z serca zawolal do Boga i przeczytal Ewangelie jesli jej nie zna, aby mogl powierzyc z wiara zycie Bogu - a Bog odpowie i da nowe, zmienione zycie. Ja sam potrzebowalem pewnosci ze Bog o ktorym mowi Biblia jest prawdziwym Bogiem - i Bog w swojej cudownej lasce obnazyl klamstwa tego swiata najlepiej jak potrafil dla mnie i pozwolil sie poznac jako ten zywy, swiety, sprawiedliwy Bog. "Fanatyczna" wiara jak piszesz moze wynikac tylko z pewnosci poznania Prawdy, i nie moze byc o niej mowy jesli czlowiek nie ma tej pewnosci. Sam Bog daje te pewnosc :).

Czytałem Ewangelię kilka razy i dobrze by było żeby jej przesłanie objawiło się na ziemi (w skrócie aby ludzie się miłowali i kochali Boga - w sumie nie wiadomo kogo abstrakcyjną postać mającą ten świat stworzyć) tu i teraz a nie gdzieś tam może kiedyś, nie wiadomo gdzie i kiedy, a tym czasem obecny świat jest doskonałym przykładem że może się dziać niesprawiedliwość, nikt za to odpowiedzialności nie ponosi, każdy myśli tylko o sobie i wychodzi na to , że człowiek sam jest stwórcą siebie i rzeczywistości którą może stwarzać często z nienawiści do innych, nie lepiej by było tu i teraz ten świat naprawiać ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza