Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Uczciwy fotograf - fotografia ślubna

29
Bernard
30 kwietnia 2014r. o 7:21
~Ja napisał(a): Ja skorzystałem z usług Bernarda i nie mam zastrzeżeń choć nie podoba mi się, że nie dostałem RAW'ów tylko fotki o zmniejszonych rozdzielczościach i w JPG. No cóż, tak sobie to fotografowie powymyślali. Mi się wydaje, że to trochę lęk przed pokazywaniem wersji roboczych przed puszczeniem batcha w Lightroomie i nałożeniem filtrów - upiększaczy. Pewnie dopiero po nich zdjęcia sprawiają wrażenie profesjonalnych (wszędobylska winieta itp).

Niemniej jednak... dziś chyba spróbowałbym poradzić sobie sam i poprosił koleżankę fascynatkę czy kolegę. Fakt, że ryzyko niepowodzenia się zwiększa (awaria sprzętu itp.) ale to tylko zdjęcia... 2000 które zapłaciłem przeznaczyłbym dziś na nowe szkło do swojego aparatu - raczej dorzucił do tego co już uzbierane...

Tak to widzę dziś ale zapłaciłem a Bernard nie zawiódł w sensie jakości wykonania czy zaangażowania. W mojej ocenie PRO. A fajne fotki pozostały :)


Nie jestem pewien kim jesteś, ale chyba się domyślam: )

Dzięki za miłe słowa i ocenę.

Wyjaśnienia:
RAWów nie daje chyba nikt (u nas akurat reguluje to umowa), bo to półprodukt. Winieta w wielu wypadkach to kwestia optyki a nie nakładania w LR (choć i tak bywa) : )
Pozdrawiam : )

bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~amator niezalogowany
30 kwietnia 2014r. o 17:40
~Realista napisał(a):
~ napisał(a): Każdy tu kogoś innego poleca/Ten tego, ten tamtego i bądż tu człowieku mądry.

Nie bierz pod uwagę tych którzy polecają - każda sroczka swój ogonek chwali, a jak im prawdę wywalisz na ławę to ci napiszą że bełkot ( który później komentują) :P , bo z tego żyją . :P
Prawda jest taka , że posiadają zazwyczaj studio fotograficzne jednoosobowe , a jak przychodzi dzień ślubu to pojawia się 2-3 osoby do obsługi ślubu-wesela . Profesjonaliści? :P Jak pisałem wcześniej , 70-80 % to ludzie którzy założyli po prostu działalność gospodarczą :> Profesjonalnych rzemieślników-fotografów w bolesławcu można policzyć na palcach jednej ręki. Dwóch z nich wymieniono już wcześniej :)


Myślę, że temat powstał po to aby uniknąć zatrudnienia właśnie takiego domorosłego artysty. Co się tyczy tych którzy zostali tu poleceni to nie widzę najmniejszego problemu aby zweryfikować ich zdolności przeglądając ich portfolia. Jeżeli ktoś decyduje się na zatrudnienie specjalisty i chce mieć z tego przyzwoitą pamiątkę to tylko i wyłacznie jego sprawa. Ty natomiast zadowoliłeś się pstrykami od szwagra no i git.
2-3 osoby do obsługi wesela to moim zdaniem bardzo profesjonalne podejście ale ty zapewne sam byś wszystko "ogarnął". ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zu niezalogowany
23 czerwca 2014r. o 5:27
Sezon ślubny w pełni więc Kogo możecie polecić do zrobienia i filmu i zdjęć? Zależy mi zeby zdjęcia były tez profesjonalnie wyretuszowane a nie jak to niektórzy potrafią upiększyć nad naturalnie lub wcale nie chcą.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3118
#sylvia nieaktywny
23 czerwca 2014r. o 15:46
becia73 napisał(a): Z czystym sumienie polecam Krzysztofa: http://krzysztof20d.digart.pl/
To fotograf artysta, maluje i rysuje również portrety, myślę że lepszego w okolicy nie znajdziesz!
Również polecam Krzyśka :)
https://www.facebook.com/pages/Studio-OKO/430595520286692?fref=ts
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ja niezalogowany
23 czerwca 2014r. o 17:43
http://www.fotopara.pl/ gorąco polecam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
41
#jegomosc nieaktywny
23 czerwca 2014r. o 22:42
Jeśli ktoś jeszcze o tej porze ma wolne terminy to kiepsko… no chyba, że szukasz na przyszły rok.

www.djdowynajecia.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ceria niezalogowany
23 stycznia 2015r. o 8:16
http://www.iriscream.pl/ - jedno z lepszych studiów z jakimi miałam do czynienia. Profesjonalny fotograf z bardzo dużym doświadczeniem. Robił mi i męzowi zdjęcia na naszym ślubie. Wszystko ze smakiem, zero udziwnień. Po prostu piękne foty. Album również wykonany fajnie.
Warto jest jednak zapisywać się dużo wcześniej ponieważ jest to bardzo popularne studio i często mają terminy porezerwowane dużo wcześniej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~domi niezalogowany
23 stycznia 2015r. o 12:40
Mój wybór też padł na Majewskiego może i nie jest tani ale za to fotki i filmy rewelacyjne :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza