Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Uczciwy fotograf - fotografia ślubna

~Do Realisty niezalogowany
28 kwietnia 2014r. o 13:56
za 2-3 tyś to nawet połowy dobrego obiektywu nie kupisz nie wspomnąć o aparacie lampie i innym niezbędnym wyposażeniu. Zdjęcia amatora nie można porównać ze zdjęciami osoby posiadającej aparat pełno-klatkowy+dobre szkło i przy tym wiedzę i doświadczenie :-)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
29
Bernard
28 kwietnia 2014r. o 14:35
~Realista napisał(a): A ja nie polecam nikogo . Za te ceny które sobie wołają kup dobry aparat . Poproś znajomego lub znajomą i niech cyka i filmuje całe wesele . W Bolesławcu cenią się jak w wielkich miastach a tak naprawdę 80% "fotografów " to zapaleni amatorzy którzy nie posiadają żadnego wykształcenia czy kursów w tym kierunku . Jest taki trend, że jak ktoś ma kasę kupuje najdroższy sprzęt i rżnie artystę . Po pół roku dorabiania na lewo , zakłada zakład ,studio, punkt - fotografii ślubnej , dziecięcej i Bóg wie jeszcze jakiej ( dobrze że już się nie praktykuje fotografii pośmiertnej , bo na pewno jakiś sęp by się znalazł do tej specjalizacji.
Zdjęcia to pamiątka , a nie sztuka . Zainwestuj w aparat i upamiętniaj całe życie . Jak lubisz sztukę zleć namalowanie obrazu ślubnego itd.
Ja miałem fotografa na weselu i znajomy mi też cykał foty . Przy fotografie każdy sztywnieje , pozuje , robi miny . Kumpla zdjęcia są bardziej "życiowe " , naturalne .
Szkoda kasy na pseudo fotografa .
Jeżeli jednak zdecydujesz się na jakiegoś "artystę " , to dowiedz się czy ma opłacony haracz u księdza który będzie dawał ślub , bo jak nie to koszta przejdą na ciebie i cena "usługi " wzrośnie 200-300 zł. Książęta :P dokładnie znają cenniki poszczególnych artystów :>


Bełkot.

Same zdjęcia ślubne kosztują 1500 - 4000 zł (są oczywiście droższe i tańsze od tego pułapu firmy, ale pierwsze to ryzyko a drugie to wypas z wysokiej półki)
Za kwotę 4000 zł kupisz przyzwoity, używany i nadający się do ślubów aparat, ale bez obiektywu.

Znam w Bolesławcu co najmniej czterech fotografów "z papierami", mówię to o panach z dużym doświadczeniem i parających się także ślubami. Nie pisz zatem że generalnie nie mają wykształcenia.

"Rżnięcie artysty" to faktycznie dość powszechna strategia marketingowa w tej branży, ale w Bolesławcu raczej nikt aż tak się nie wygłupia. Fotografia ślubna to po prostu rzemiosło, o sztukę... może czasem zahaczać, ale ze sztuką wiele wspólnego nie ma.

Fakt, że miałeś fotografa na weselu i źle go wybrałeś, bo ludzie przy nim sztywnieli itd. a na dodatek nie jesteś z niego zadowolony.... obciąża nie tyle fotografa, co Ciebie. To Ty go wybrałeś : )

Zrobiłem trochę zdjęć ślubnych i w życiu żadnemu księdzu nie odpalałem jakiegokolwiek "haraczu" i nigdy żaden ksiądz nawet nie sugerował mi że chciałby dostać jakąkolwiek działkę.

Poza tym nie wyobrażam sobie, aby ktoś podnosił cenę usługi po podpisaniu umowy a tym bardziej po wykonaniu zlecenia.

Piszesz jakieś bzdury zupełnie nie wiedząc o czym piszesz albo sugerując się swoimi doświadczeniami z fotografami z których usług korzystałeś. No ale jeśli takich fotografów sobie wybierałeś do pracy to pozostaje mi współczuć.


bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Realista niezalogowany
28 kwietnia 2014r. o 15:20
~ napisał(a): Każdy tu kogoś innego poleca/Ten tego, ten tamtego i bądż tu człowieku mądry.

Nie bierz pod uwagę tych którzy polecają - każda sroczka swój ogonek chwali, a jak im prawdę wywalisz na ławę to ci napiszą że bełkot ( który później komentują) :P , bo z tego żyją . :P
Prawda jest taka , że posiadają zazwyczaj studio fotograficzne jednoosobowe , a jak przychodzi dzień ślubu to pojawia się 2-3 osoby do obsługi ślubu-wesela . Profesjonaliści? :P Jak pisałem wcześniej , 70-80 % to ludzie którzy założyli po prostu działalność gospodarczą :> Profesjonalnych rzemieślników-fotografów w bolesławcu można policzyć na palcach jednej ręki. Dwóch z nich wymieniono już wcześniej :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 kwietnia 2014r. o 16:16
Ludzie na co wam filmy/zdjęcia pseudo-profesjonalne "z wesela"- tego później nikt nie ogląda.
Wystarczą "amatorskie", darmowe uczestników tej imprezy.

Jak macie potrzebę to możecie obejrzeć "Wesele" Smarzowskiego - za darmo.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Kasia niezalogowany
28 kwietnia 2014r. o 16:53
~ napisał(a): Ludzie na co wam filmy/zdjęcia pseudo-profesjonalne "z wesela"- tego później nikt nie ogląda.
Wystarczą "amatorskie", darmowe uczestników tej imprezy.

Jak macie potrzebę to możecie obejrzeć "Wesele" Smarzowskiego - za darmo.


zgadzam się ja też nie miałam żadnego fotografa zdjęcia robili goście :) o wiele lepsza pamiątka niż robione przez fotografa, przynajmniej są "prawdziwe" :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~nahukany konkubent niezalogowany
28 kwietnia 2014r. o 18:03
To musi być ta historia:

"Kiedyś kamerowałem wesele kumpla tak się nahukałem że padłem razem z kamerą i na filmie były tylko nogi gości i państwa młodych.ale kumpel nie miał do mnie żalu po 2 miesiącach się rozwiódł"
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 kwietnia 2014r. o 18:08
~Kasia napisał(a):
~ napisał(a): Ludzie na co wam filmy/zdjęcia pseudo-profesjonalne "z wesela"- tego później nikt nie ogląda.
Wystarczą "amatorskie", darmowe uczestników tej imprezy.

Jak macie potrzebę to możecie obejrzeć "Wesele" Smarzowskiego - za darmo.


zgadzam się ja też nie miałam żadnego fotografa zdjęcia robili goście :) o wiele lepsza pamiątka niż robione przez fotografa, przynajmniej są "prawdziwe" :)


No bo goście przyszli zdjęcia robić a nie się bawić. Żarcie na stoły też ci roznosili?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~:) niezalogowany
28 kwietnia 2014r. o 18:32
cena za fotografa to totalna przesada !!! kilka tysięcy za robienie zdjęć ? pogięło co niektórych. co z tego, ze sprzęt kosztował? Ma się zwrócić od razu po 1-2 weselach ? Bez przesady. Ludzie zapieprzają po 160 godzin miesięcznie na nockach również i tyle nie dostają. Sztuczne tworzenie kosztów i zmowa fotografów. W obecnych czasach, kiedy robi się zdjęcia cyfrówką, a późniiej tylko wykasowuje te co nie udane...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
REKLAMA Praca dla Ciebie