Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Stawki za sakramenty

~ niezalogowany
23 listopada 2013r. o 21:48
Można odnieść wrażenie, że księża sprzedając sakramenty (zwłaszcza chrztu i małżeństwa ) uzurpowali sobie prawo do odpłatnego szafowania łaską Bożą. Cieszyć możemy się ,że księża nie wpadli dotąd na pomysł handlowania wszystkimi siedmioma sakramentami a zwłaszcza sakramentem pojednania i komunii św.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
23 listopada 2013r. o 21:52
~ napisał(a): Można odnieść wrażenie, że księża sprzedając sakramenty (zwłaszcza chrztu i małżeństwa ) uzurpowali sobie prawo do odpłatnego szafowania łaską Bożą. Cieszyć możemy się ,że księża nie wpadli dotąd na pomysł handlowania wszystkimi siedmioma sakramentami a zwłaszcza sakramentem pojednania i komunii św.


Po tym wpisie na pewno już nad tym pracują. :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1906
#MJ nieaktywny
23 listopada 2013r. o 22:08
~chrzest napisał(a):
kc napisał(a):
Zgadzam się, każdy może ofiarować swoje pieniądze komu chce i za co chce.
dokładnie tak, ja mam problem z chrzcinami dwojki moich dzieci 5 i 3 lata ... otóz ksiadz oznajmił mi ze mam wziac slub koscielny ... za tem ja odp ze jestem samotną matka wiec cennik za jedno usłyszałam 250 zł razem 500... usmiechnełam sie do księdza i odpowiedziałam czy zostanie chrzestnym :p owych dzieci... i w ramach prezentu ochrzci mi je :) obróciłam się i wyszłam.... wypisałam dzieci z religii w przedszkolu... do koscioła chodzimy... modlimy się do BOGA a nie do pieniedzy TEJ CZARNEJ ZARAZY DARMOZJADÓW.... pozdrawiam ks. Kusik'a Zmoderowano 23.11.2013 godz.21:35 - powód: zbędne cytowanie (moderator)


Może warto przejść się do kościoła na os.kwiatowym i zapytać. Ja nie mam ślubu kościelnego i ksiądz ochrzcił mi córkę bez problemu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
23 listopada 2013r. o 23:17
to nie chodzi o to zeby isc do innej parafii... to jest w ich zakupczynym obowiązku ochrzscic... skad taka matka ma wziasc tyle pieniedzy... stanąc pod kosciołem z koszykiem z napisem zbieram na chrzest??? Pan Jezus nie brał za nic pieniedzy.... tylko ta mafia chyba o tym zapomniała co było priorytetem... oni sami odsuwają ludzi od koscioła... popieram mamę... dzieci kochac boga beda bez chrztu i wyrosną na rownie dobrych ludzi z chrztem za 500 czy tez bez niego... Boga ma sie w sercu a nie w portfelu drodzy księżulkowie... co rzescie przyrzekali skaładając sluby? ah ta amnezja....

Zmoderowano 24.11.2013 godz.15:12 - powód: zbędne cytowanie (moderator)

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
24 listopada 2013r. o 8:04
~ napisał(a): to jest w ich zakupczynym obowiązku ochrzscic...

ah ta amnezja....


"zakupczynym obowiązku" powiadasz? hehe

Wyraźnie masz kłopoty z pamięcią, selektywność bywa wygodna, ale szybko odbije ci się demencją :P Nienawiść w twoim wydaniu jest też chorobliwa, na szczęście nie zaraźliwa, więc dalej możesz się w niej kisić :D

Należysz do tych co lekką ręką rzucają w innych kamieniem? tylko pytam... ale ty wiesz najlepiej :)

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2041
#zula999 nieaktywny
24 listopada 2013r. o 14:05
~chrzest napisał(a):
kc napisał(a):
Zgadzam się, każdy może ofiarować swoje pieniądze komu chce i za co chce.
dokładnie tak, ja mam problem z chrzcinami dwojki moich dzieci 5 i 3 lata ... otóz ksiadz oznajmił mi ze mam wziac slub koscielny ... za tem ja odp ze jestem samotną matka wiec cennik za jedno usłyszałam 250 zł razem 500... usmiechnełam sie do księdza i odpowiedziałam czy zostanie chrzestnym :p owych dzieci... i w ramach prezentu ochrzci mi je :) obróciłam się i wyszłam.... wypisałam dzieci z religii w przedszkolu... do koscioła chodzimy... modlimy się do BOGA a nie do pieniedzy TEJ CZARNEJ ZARAZY DARMOZJADÓW.... pozdrawiam ks. Kusik'a Zmoderowano 23.11.2013 godz.21:35 - powód: zbędne cytowanie (moderator)

Właśnie,ja też byłam samotną mamą i córkę ochrzciłam na osiedlu kwiatowym i szczerze to dałam w kopertę 20zł,bo nie stać mnie było na więcej,w danym momencie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
24 listopada 2013r. o 14:15
~ napisał(a): ...to jest w ich zakupczynym obowiązku ochrzscic... tylko ta mafia chyba o tym zapomniała co było priorytetem... oni sami odsuwają ludzi od koscioła... .


Nie wiem czy to jest "ich" obowiązkiem ale na pewno jest w ich interesie. Jedna owieczka do strzyżenia więcej. :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza