Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Stawki za sakramenty

~ niezalogowany
23 listopada 2013r. o 16:13
~ napisał(a):
~mir.ko napisał(a): jak to jest ze bez protestow i zastanawiania zostawiamy w zakladach pogrzebowych lekko 5 tys a reka nam sie trzesie gdy ksiedzu dajemy 500 zł ...


A choćby dlatego że firma
pogrzebowa zajmuje się osobą zmarłą od A-Z czyli przygotowuje ciało do pochówku, kupujesz trumnę, ubrie, krzyż, tabliczkę, wieńce, opłacasz pracowników tzw. duszków :) A ksiądz? Koscielny gratis, ministrant gratis....więc za godzinę modlitwy lub nawet półtora co jest nie dobrą wolą a obowiązkiem księdza w stosunku do osoby zmarłej jeżeli była wierząca lub z szacunku dla jej wierzącej rodziny 500zł to dużo za dużo. Ludzie tyrają połowę misiąca aby taką kwotę zarobić. Nie rozumiem dlaczego księża aby utrzymać swoje plebanie-pałace-domy nie mogą normalnie pracować? Może jakby poczuli smak pracy doceniliby bardziej swoje owieczki.


Pogubiły sie literki :) ubranie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9176
kc
23 listopada 2013r. o 17:10
~ napisał(a):
~mir.ko napisał(a): jak to jest ze bez protestow i zastanawiania zostawiamy w zakladach pogrzebowych lekko 5 tys a reka nam sie trzesie gdy ksiedzu dajemy 500 zł ...


A choćby dlatego że firma pogrzebowa zajmuje się osobą zmarłą od A-Z czyli przygotowuje ciało do pochówku, kupujesz trumnę, ubrie, krzyż, tabliczkę, wieńce, opłacasz pracowników tzw. duszków :)


Ksiądz nie powinien brać za udzielane sakramenty żadnych pieniędzy.

Od dawna zastanawia mnie jednak fakt, dlaczego zakład pogrzebowy w Bolesławcu ma tak kuriozalnie wysokie ceny za wykonywane usługi. Może redakcja BolecInfo zainteresuje się tym tematem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
23 listopada 2013r. o 17:24
kc napisał(a):
Ksiądz nie powinien brać za udzielane sakramenty żadnych pieniędzy.


Nie powinno być żadnych cenników. Dopuszczalna jest forma wolnych datków :)

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9176
kc
23 listopada 2013r. o 17:30
alter napisał(a):
kc napisał(a): Ksiądz nie powinien brać za udzielane sakramenty żadnych pieniędzy.


Nie powinno być żadnych cenników. Dopuszczalna jest forma wolnych datków :)


Zgadzam się, każdy może ofiarować swoje pieniądze komu chce i za co chce.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mis z okienka niezalogowany
23 listopada 2013r. o 17:40
Ktoś wcześniej pytał: Dlaczego usługi firm pogrzebowych w Bolesławcu są droższe niż w okolicy? A to dlatego,że to nie usługi firm tak podrażają pogrzeby w Bolesławcu, tylko opłaty za miejsce , za nadzór,za rejestrację, za korzystanie z grobu (przez 20 lat), za kaplicę itd a są to opłaty pobierane przez administrację cmentarza komunalnego w Bolesławcu wg cennika ( zatwierdzonego przez RM), znacznie zawyżonego wobec opłat pobieranych na przez administratorów cmentarzy w okolicznych miastach (Zgorzelec, Lubań,Złotoryja itp).Dlatego pogrzeby w Bolesławcu są tak bardzo drogie. Warto o tym także pamiętać podczas wyborów samorządowych.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mir.ko niezalogowany
23 listopada 2013r. o 17:48
~ napisał(a):
~mir.ko napisał(a): jak to jest ze bez protestow i zastanawiania zostawiamy w zakladach pogrzebowych lekko 5 tys a reka nam sie trzesie gdy ksiedzu dajemy 500 zł ...


A choćby dlatego że firmapogrzebowa zajmuje się osobą zmarłą od A-Z czyli przygotowuje ciało do pochówku, kupujesz trumnę, ubrie, krzyż, tabliczkę, wieńce, opłacasz pracowników tzw. duszków :) A ksiądz? Koscielny gratis, ministrant gratis....więc za godzinę modlitwy lub nawet półtora co jest nie dobrą wolą a obowiązkiem księdza w stosunku do osoby zmarłej jeżeli była wierząca lub z szacunku dla jej wierzącej rodziny 500zł to dużo za dużo. Ludzie tyrają połowę misiąca aby taką kwotę zarobić. Nie rozumiem dlaczego księża aby utrzymać swoje plebanie-pałace-domy nie mogą normalnie pracować? Może jakby poczuli smak pracy doceniliby bardziej swoje owieczki.


ciekawe ze podsumowanie kosztów jest tak ladnie dobrane by zgarnąc caly zasilek pogrzebowy :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~chrzest niezalogowany
23 listopada 2013r. o 21:24
kc napisał(a): Zgadzam się, każdy może ofiarować swoje pieniądze komu chce i za co chce.

dokładnie tak, ja mam problem z chrzcinami dwojki moich dzieci 5 i 3 lata ... otóz ksiadz oznajmił mi ze mam wziac slub koscielny ... za tem ja odp ze jestem samotną matka wiec cennik za jedno usłyszałam 250 zł razem 500... usmiechnełam sie do księdza i odpowiedziałam czy zostanie chrzestnym :p owych dzieci... i w ramach prezentu ochrzci mi je :) obróciłam się i wyszłam.... wypisałam dzieci z religii w przedszkolu... do koscioła chodzimy... modlimy się do BOGA a nie do pieniedzy TEJ CZARNEJ ZARAZY DARMOZJADÓW.... pozdrawiam ks. Kusik'a

Zmoderowano 23.11.2013 godz.21:35 - powód: zbędne cytowanie (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
23 listopada 2013r. o 21:32
"Dajesz, Dajesz - nie przestajesz!"

Zmoderowano 23.11.2013 godz.21:35 - powód: zbędne cytowanie (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.