Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Stawki za sakramenty

~ niezalogowany
22 listopada 2013r. o 13:08
~ napisał(a):
~NarzeczonaŚmierci napisał(a): Firma POgrzebowa AD. z L.bierze 4 tyś.więc jest to możliwe i bez klera
Pisz na temat.Komentarze dotyczą m.in kosztów pochówku w Bolesławcu a nie w L.

w maju widziałam jak firma z L. "N & O" obsługiwała pogrzeb na naszym cmentarzu w B-c i założę się że mają tańsze usługi niż nasze bolesławieckie firmy, a co śmieszniejsze bolesławieckie firmy taniej chowają np. na oklicznych wioskach niż na naszym komunalnym cmentarzu (za 4 tys.z groszami ) co w B-c jest raczej niewykonalne bo trzeba zapłacić ponad 5 tys. a ZUS daje tylko 4 tys. zasiłku pogrzebowego

a tak już na temat to cennika nie ma na pewno na Os.Kwiatowym i na Os.Staszica....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
22 listopada 2013r. o 13:13
MJ napisał(a): Ksiądz ze Staszica na pogrzeb mojego wujka spóźnił się chyba godz. dał wyraźnie odczuć co myśli o parafianach, którzy przyszli i zapłacili niewielkie co łaska (zwłaszcza, że pochowany był nieubezpieczony i wszystko poszło z naszej kieszeni). Msze odprawił chyba w 7 min!!!!

takie krótkie pogrzeby bez Mszy ksiądz dokonuje jeśli wie że "parafianin" nie był "praktykujący" zbytnio (z tego co zauważyłem)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~`obserwator niezalogowany
22 listopada 2013r. o 15:21
małe sprostowanie na O.Kwiatowym nie ma kościoła, jest natomias na O.Przylesie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
22 listopada 2013r. o 15:33
~ napisał(a):
takie krótkie pogrzeby bez Mszy ksiądz dokonuje jeśli wie że "parafianin" nie był "praktykujący" zbytnio (z tego co zauważyłem)


Normalnie dusza człowiek z księdza. Możesz pokazać w piśmie świętym zalecenie krótkiej mszy dla "półchrześcijanina"?
Albo coś o spóźnianiu się?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1906
#MJ nieaktywny
22 listopada 2013r. o 16:29
~ napisał(a):
MJ napisał(a): Ksiądz ze Staszica na pogrzeb mojego wujka spóźnił się chyba godz. dał wyraźnie odczuć co myśli o parafianach, którzy przyszli i zapłacili niewielkie co łaska (zwłaszcza, że pochowany był nieubezpieczony i wszystko poszło z naszej kieszeni). Msze odprawił chyba w 7 min!!!!

takie krótkie pogrzeby bez Mszy ksiądz dokonuje jeśli wie że "parafianin" nie był "praktykujący" zbytnio (z tego co zauważyłem)


Hmmm możliwe, ale nawet jeśli zmarły był człowiekiem małej wiary, to odrobina szacunku należy się dla rodziny i obecnych na pogrzebie osób. Odbębnienie pogrzebu w niecałe 10 min. po prawie godzinnym spóźnieniu to raczej kpina i żart ze wszystkich.

Trudno takie życie.

Z mojej strony temat wyczerpany, życzę wszystkim udanego weekendu :)

Zmoderowano 22.11.2013 godz.20:23 - powód: powielony post (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~niepraktykujacy niezalogowany
22 listopada 2013r. o 23:05
W Bazylice dziekan musi dać synowi kasę dlatego u niego tak drogo
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mir.ko niezalogowany
22 listopada 2013r. o 23:11
kto wie, moze 10 min to wlasnie ta oczekiwana odrobina szacunku
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
23 listopada 2013r. o 16:09
~mir.ko napisał(a): jak to jest ze bez protestow i zastanawiania zostawiamy w zakladach pogrzebowych lekko 5 tys a reka nam sie trzesie gdy ksiedzu dajemy 500 zł ...


A choćby dlatego że firmapogrzebowa zajmuje się osobą zmarłą od A-Z czyli przygotowuje ciało do pochówku, kupujesz trumnę, ubrie, krzyż, tabliczkę, wieńce, opłacasz pracowników tzw. duszków :) A ksiądz? Koscielny gratis, ministrant gratis....więc za godzinę modlitwy lub nawet półtora co jest nie dobrą wolą a obowiązkiem księdza w stosunku do osoby zmarłej jeżeli była wierząca lub z szacunku dla jej wierzącej rodziny 500zł to dużo za dużo. Ludzie tyrają połowę misiąca aby taką kwotę zarobić. Nie rozumiem dlaczego księża aby utrzymać swoje plebanie-pałace-domy nie mogą normalnie pracować? Może jakby poczuli smak pracy doceniliby bardziej swoje owieczki.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Villaro zaprasza