Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Stawki za sakramenty

~mis z okienka niezalogowany
22 listopada 2013r. o 10:20
MJ napisał(a):
Ksiądz ze Staszica na pogrzeb mojego wujka spóźnił się chyba godz. dał wyraźnie odczuć co myśli o parafianach, którzy przyszli i zapłacili niewielkie co łaska (zwłaszcza, że pochowany był nieubezpieczony i wszystko poszło z naszej kieszeni). Msze odprawił chyba w 7 min!!!!


toudi140 napisał(a): da się , byłam kiedyś na 10 minutowym chrzcie , we wsi pod Bolesławcem , chrzestny nawet nie zdążył świecy odpalić

Wyraźnie widać , że wypowiadają się tu ludzie nie mający najmniejszego pojęcia o tym o czym piszą. Powtarzam więc: Nie da się odprawić mszy św w 7 minut. Natomiast udzielić sakramentu chrztu można dokonać w tak krótkim czasie albowiem chrzest to nie jest msza św. Oczywiście często chrztu udziela się w czasie mszy św ale nie zawsze, bo nie jest to obligatoryjną normą.

Zmoderowano 22.11.2013 godz.10:47 - powód: błąd cytowania (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2256
#dyrmaz nieaktywny
22 listopada 2013r. o 10:40
to ile byscie dali za chrzciny bo jutro ide gadac z czarnuchem :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Don niezalogowany
22 listopada 2013r. o 10:42
Dwie stewki max
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
22 listopada 2013r. o 10:43
ja dalam 50zl do reki. nie mam wiecej to nie dam. i chrzest sie odbyl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mir.ko niezalogowany
22 listopada 2013r. o 10:46
jak to jest ze bez protestow i zastanawiania zostawiamy w zakladach pogrzebowych lekko 5 tys a reka nam sie trzesie gdy ksiedzu dajemy 500 zł ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1906
#MJ nieaktywny
22 listopada 2013r. o 10:54
~mis z okienka napisał(a): Wyraźnie widać , że wypowiadają się tu ludzie nie mający najmniejszego pojęcia o tym o czym piszą. Powtarzam więc: Nie da się odprawić mszy św w 7 minut. Natomiast udzielić sakramentu chrztu można dokonać w tak krótkim czasie albowiem chrzest to nie jest msza św. Oczywiście często chrztu udziela się w czasie mszy św ale nie zawsze, bo nie jest to obligatoryjną normą.

Może mylę pojęcia, bo to co odstawił ksiądz w kaplicy na cmentarzu przed pogrzebem mszą nie było, ale trwało to nie więcej jak 10 min! To po pierwsze. Po drugie po co mam perfidnie kłamać? Niestety internet ma to, do siebie, że pisać może każdy i wszystko.Nie zawsze da się we wszystko uwierzyć na słowo, nie mam zamiaru tutaj zarzekać się na świętości, że mówię prawdę. Ksiądz potraktował nas bardzo nieprzyjemnie, a moja koleżanka, która jest zagorzałą katoliczką, należy to tej właśnie parafii wydzwaniała sama za księdzem, bo nie mogła uwierzyć, że go nie ma. Było tam kilkanaście osób i wszyscy byli zniesmaczeni, nie tylko ja. Jeżeli ten ksiądz jest taki dobry i fajny jak piszecie, to tym bardziej mi przykro, że zaliczył taką wpadkę właśnie na pogrzebie mojego bliskiego. Nikomu nie życzę ostatniego pożegnania z bliską osobą w takim stylu!

Zmoderowano 22.11.2013 godz.11:02 - powód: zbędne cytowanie (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mis z okienka niezalogowany
22 listopada 2013r. o 11:17
Do MJ . W pańskim poście szczególnie zirytowało mnie kłamstwo cytuję: "Msze odprawił chyba w 7 min!!", które dodatkowo wzmocnił Pan dwoma wykrzyknikami i m.in. dlatego nazwałem je "perfidnym". Pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2041
#zula999 nieaktywny
22 listopada 2013r. o 12:30
~mis z okienka napisał(a): Wyraźnie widać , że wypowiadają się tu ludzie nie mający najmniejszego pojęcia o tym o czym piszą. Powtarzam więc: Nie da się odprawić mszy św w 7 minut. Natomiast udzielić sakramentu chrztu można dokonać w tak krótkim czasie albowiem chrzest to nie jest msza św. Oczywiście często chrztu udziela się w czasie mszy św ale nie zawsze, bo nie jest to obligatoryjną normą.

Właśnie widać kto ma o czym pojęcie :> Ja chrzciłam córkę i chrzest odbywał się bez mszy nie trwał dłużej niż 15minut

Zmoderowano 22.11.2013 godz.12:54 - powód: zbędne cytowanie (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.