Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

niski poziom nauczania w SP nr 2

~jasiu niezalogowany
9 czerwca 2014r. o 17:56
Wyniki testu szóstoklasistów wypadły bardzo słabo. Średni wynik jest 4 krotnie mniejszy niż w prywatnym okspresie. Proponuję pozamykać wszystkie małe klasy, polikwidować i wtedy będziemy mieli takich właśnie tumanów. Niech władza się zastanowi czy klasy 30 osobowe jest się w stanie czegokolwiek nauczyć. Kadrę w tej szkole też by trzeba było wymienić.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 czerwca 2014r. o 0:02
Trzeba się zastanowić... jak rodzice pilnują, by ich dziecko się uczyło. Brak konsekwencji ze strony rodzica to jedna z przyczyn tak nieogarniętych dzieci. Nie bronie nauczycieli bo pewnie też przyczyniają się do wyniku testu. Z tego co wiem to większość uczniów z SP4 mają rodziców,którzy pilnują dzieci by się uczyły i osiągnęły coś w życiu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Statystyk niezalogowany
10 czerwca 2014r. o 6:43
~jasiu napisał(a): Wyniki testu szóstoklasistów wypadły bardzo słabo. Średni wynik jest 4 krotnie mniejszy niż w prywatnym okspresie.


Średnio ja i mój pies mamy po 3 nogi ! Proszę podać ilu uczniów z Oxpressu wzięło udział w egzaminie i porównać z taką samą ilością z Sp-2 lub innej publicznej szkoły .

pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
10 czerwca 2014r. o 7:35
Moim skromnym zdaniem należy serdecznie podziękować Panu Prezydentowi Dwuimiennemu i Rajcom za administracyjne rozpieprzenie dwójki i przekazanie budynku Pijarom. Przy najbliższych wyborach.

Może Kolega Jasiu jest z jakiej tam prywatnej szkoły, ale rację ma pod tym względem : trzydzieści szkodników to przesada.

~ napisał(a): Trzeba się zastanowić... Z tego co wiem to większość uczniów z SP4 mają rodziców,którzy pilnują dzieci by się uczyły i osiągnęły coś w życiu.


Z tego , co wiem , to mamy jak najbardziej spolaryzowaną lokalną społeczność. Ci co są przeznaczeni do przyszłej " pracy " urzędniczej i działania w pseudo biznesie, chodzą do czwórki , albo do prywatnych. Reszta dla plebsu.
Już Orwell pisał o tym, że wszyscy Obywatele są równi , ale niektórzy równiejsi. Ja tam wolę nie być równiejszy :D

Miłego :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~matka ucznia niezalogowany
10 czerwca 2014r. o 9:10
Przygotowywane testy,sa autorstwa ludzi niekompetentnych.Nie przygotowują ich doświadczeni nauczyciele szkol podstawowych.Tylko ludzie,ktorzy w szkołach podstawowych nigdy nie pracowali.WYNIKI TESTOW NIE SWIADCZA O POZIOMIE NAUCZANIA.Tak samo jak nie można porownywac szkoły publicznej i prywatnej.Stosowane testy stresują tylko dzieci.SA NIKOMU NIEPOTRZEBNE!!! I tak kazde dziecko pojdzie do Gimnazjum bezwzgledu na wynik.Jestem za tym żeby je całkowicie zlikwidować!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~AN niezalogowany
10 czerwca 2014r. o 10:44
~ napisał(a): Trzeba się zastanowić... jak rodzice pilnują, by ich dziecko się uczyło. Brak konsekwencji ze strony rodzica to jedna z przyczyn tak nieogarniętych dzieci. Nie bronie nauczycieli bo pewnie też przyczyniają się do wyniku testu. Z tego co wiem to większość uczniów z SP4 mają rodziców,którzy pilnują dzieci by się uczyły i osiągnęły coś w życiu.

Właśnie o to chodzi. To szkoła ma uczyć. Rodzice mają wychowywać. Zły nauczyciel zawsze zwala winę na ucznia i rodzica. 4-ka jest mistrzem świata w takim odbijaniu piłeczki, bo od lat chodzą tam "dobre" dzieci "dobrych" rodziców.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~WYNIKI EGZAMINU niezalogowany
10 czerwca 2014r. o 11:17

wojew. 25,4 PUNKTY/40 MOŻLIWYCH
Gm. M B-c 26,3
SP nr 1 28,5
SP nr 2 19,7
SP nr 3 26,4
SP nr 4 27,7
SP nr 5 24,5
OXPRESS 32,5

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Mirka niezalogowany
10 czerwca 2014r. o 11:30
Tak to prawda w naszych szkołach ,przeprowadza się caly szereg sprawdzianow ,które nie sa do niczego potrzebne.We wszystkich typach szkol.Zabieraja nauczycielom czas wprowadzają nadzor oświatowy w blad,jezeli chodzi o wyniki.A uczniów otumaniają.Zaden naczelnik ,ani dyrektor się nie wychyli,bo boi się o swój stolek.I tak to trwa....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.