Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Co z tobą Europo?
~ niezalogowany
23 lipca 2014r. o 15:08
a o czym tu można POpisać z tobą? wódki, chleba i rozrywki (taniej oczywiście) to wszystko co ci potrzebne do szczęścia

Zmoderowano 23.07.2014 godz.18:32 - powód: spam (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~z niezalogowany
23 lipca 2014r. o 15:27
Każdy zakład by zbankrutował jakby co chwilę pół Polski stawało tylko dlatego, że cena cukru albo chleba skoczyła o 10 gr (zamieszki na pomorzu w latach 60-tych). Dzisiaj wszyscy mają to w d... ale wtedy nawet zwolnienie solidarnościowego działacza powodowało, że strajkowały całe województwa. Tylko nie było takich problemów z administracją jak dzisiaj. Różnica jest taka, że kiedyś nie można było narzekać, a dzisiaj można, ale wszyscy mają to w d..pie. Za komuny Trynkiewicz by wisiał, a dzisiaj może czuć się szkalowanym przez rodziny ofiar w majestacie prawa... jeszcze mu będziemy renty płacić. Za komuny na emeryturę odchodziło się w wieku 60 lat, dzisiaj już 68. Akcje przymusowego szczepienia dzieci... dzisiaj już nie przechodzą. Aaaa, za komuny wybudowano tysiąc szkół na tysiąclecie Polski a za demokracji 2000 krzyży na nowe millenium. To ostatnie dobitnie pokazuje w jakim kraju żyjemy. Nie hołubię tamtych czasów ale miejmy choć krztę wiedzy i szacunku do dokonań minionego ustroju. Bo z gruzów odbudowano ten kraj nie dla PZPR tylko dla nas przyszłych pokoleń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
23 lipca 2014r. o 15:46
~ napisał(a): a o czym tu można POpisać z tobą? wódki, chleba i rozrywki (taniej oczywiście) to wszystko co ci potrzebne do szczęścia

Tak jak wszystkim tęskniącym do prl-u. Wtedy za takich myślało państwo, dziś w czasach społeczeństwa obywatelskiego, gdy jest w końcu możliwość dokonywania zmian i wpływania na rzeczywistośc bez konsekwencji ze strony "aparatu władzy", starym pierdzielom zostaje tylko marudzenie.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
23 lipca 2014r. o 18:12
''stary pierdziel'' wrócił z wczasów a młodzi napieprzają dalej bezproduktywnie w klawiszki... :P
ja wypoczęty,opalony i zadowolony a wy nadal dusicie się własną miernotą i bezsilnością kisząc się we własnej złości że inny może mieć lepiej i w tych waszych wyświechtanych sloganach... :D

zdrówka życzę i weny twórczej w pisaniu kolejnych pierdół :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
23 lipca 2014r. o 18:53
skorn napisał(a):
Tak jak wszystkim tęskniącym do prl-u. Wtedy za takich myślało państwo, dziś w czasach społeczeństwa obywatelskiego, gdy jest w końcu możliwość dokonywania zmian i wpływania na rzeczywistośc bez konsekwencji ze strony "aparatu władzy", starym pierdzielom zostaje tylko marudzenie.replica watches uk
replica watches


skroniu ty nie pojmujesz swiata. w afrycena pustyni tez maja plazmy komorki i mercedesy. polakom nie jest teskno za prl-em. polakom jest przykro, ze to co zbudowalo wczesniejsze pokolenie zostalo rozkradzione. oni budowali polske w jakiej zyli z zapalem, wszystkie zielence przy blokach kondradzkich zostaly zbudowane w czynie spolecznym, budowano swietlice i drogi w czynach. oni to budowali dla swoich dzieci a lekko nie mieli.
dzisiaj nie mamy zadnej mozliwosci dokonywania jakichkolwiek zmian bo wszystko co nam zostawilo poprzednie pokolenie puscilismy z dymem. nie mamy nawet narzedzi aby cos zmienic.
swiadomie wybieramy sobie zlodziei, ktory nas okradaja i przy okazji przetrzepuja doopinke. nie wolno tobie porownywac lat 80-tych z okresu plr-u bo to byl okres demontowania prl-u finansowany i wspierany z zachodu. czyli te 9 lat bylo okresem przejsciowym dla czlonkow pzpr-u, zmiana systemu i zabezpieczenie dla czlonkow partii i elity solidarnosci majatku panstwowego. niemozliwym bylo dokonania tego bez rozbicia narodu, ktory byl za czasow prl-u jednym narodem. wszystkie partie polityczne obecne maja swoje korzenie w pzpr, niezaleznie od tego jak sie nazywaja i jak czesto powstaja nowe. bez tzw. elity politycznej nie mozna uprawiac polityki a elite tworzyla pzpr wylapujac najzdolniejszych polakow.
nie myl prl-u z pzpr-em bo prl to wszycy polacy a pzpr to czesc polityczna, przewaznie karierowicze i zlodzieje.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
23 lipca 2014r. o 19:19
skorn napisał(a):
~ napisał(a): a o czym tu można POpisać z tobą? wódki, chleba i rozrywki (taniej oczywiście) to wszystko co ci potrzebne do szczęścia

Tak jak wszystkim tęskniącym do prl-u. Wtedy za takich myślało państwo, dziś w czasach społeczeństwa obywatelskiego, gdy jest w końcu możliwość dokonywania zmian i wpływania na rzeczywistośc bez konsekwencji ze strony "aparatu władzy", starym pierdzielom zostaje tylko marudzenie.


na chlebuś zarabiam dlatego stać mnie na rozrywki i nie koniecznie tanie :P wódka nigdy nie była mi do życia potrzebna ...
za mnie kiedyś myślało państwo?...heh-jak dzisiaj to państwo myśli o tobie Skornie?...śmieciówka?...wynajmowana kawalerka bo brak perspektyw na własną chatę?...złodziejski kredyt?
co ty mi tu pierdzielisz o ''społeczeństwie obywatelskim'' o możliwości dokonywania zmian i wpływania na rzeczywistość? :|
jakie to obywatelskie społeczeństwo kiedy jeden drugiemu wsadziłby nóż w plecy za lepszy samochód,za lepszą pracę za ładniejsza żonę :D
jakiej ty możesz dokonać zmiany i kto ci na to pozwoli ;)
więcej ja przeżyłem szczęścia w ''komunie'' niż ty przeżyjesz w tej swojej ''wolnej ,demokratycznej Polsce''
pozostaje ci wierzyć bo nic innego nie możesz :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~RRR niezalogowany
23 lipca 2014r. o 20:24
Dzisiaj tego autora pokazano w TV B-c w prezydium jakiejś PISowskiej konferencji.Czyli wszystko jasne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
24 lipca 2014r. o 0:29
falco napisał(a): więcej ja przeżyłem szczęścia w ''komunie'' niż ty przeżyjesz w tej swojej ''wolnej ,demokratycznej Polsce''

Póki co jestem zadowolony, że w komunie spędziłem jedynie dzieciństwo. Więc już gorzej być nie może.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo