Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Rekordowo niskie bezrobocie
~kajtek niezalogowany
29 sierpnia 2014r. o 13:00
Początki zawsze bywają trudne ~On.
Kiedyś, dzięki "wielkiej płycie" stała się możliwa migracja z wiosek do miast i był problem z ojcowizną.
Teraz, dzięki "Schengen" stała się możliwa emigracja z Polski do innych państw i jest problem wyboru.
Jestem pewien, że poradzisz sobie z "trudnościami" i znajdziesz własną ścieżkę.
Zapewniam, że jako szary obywatel, nie byłbyś zadowolony z życia w gospodarce nakazowo-rozdzielczej.
Pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
29 sierpnia 2014r. o 13:29
~On napisał(a): Witam... mam 23 lata. Patrząc na moich rówieśników (którzy już dawno wyjechali).. zastanawiam się co ja jeszcze robię w tym chorym kraju. Patrząc na ulice miasta, czy to Bolesławiec, Chojnów, czy Legnica.... miasta nie tak powoli, stają się "miastami emerytów i rencistów". Chciałbym zobaczyć co będzie za 30-40 lat... kto będzie napędzał naszą gospodarkę. Może jeszcze nam wiek emerytalny podniosą, żeby miał kto zap***** :> Oczywiście mądrzy się odezwą . . . trzeba było się uczyć, robić kursy itp... Uwierzcie mi to nic nie daje. Robię studia techniczne, chodzę na różne dokształcające kursy, uczę się języka i co? Owszem znajdę prace ale za 1680 zł brutto z mega dużym zapierdzielem i mega dużą odpowiedzialnością. Zdaję sobie też sprawę, że od czegoś trzeba zacząć, nie oczekuje kokosów... ale bądźmy ludźmi za 1200 zł na ręke, jeżeli ktoś chce sam mieszkać, założyć rodzinę etc. uda mu się? Uda, ale w skrajnych warunkach... gdzie można zapomnieć o wypadach na weekend, jakiś swoich zainteresowaniach etc.
Pozdrawiam


Tak to właśnie podejście młodych - za 1200 to się wstać nie opłaca. Moja pierwsza wypłata to 295 zł - bo taka była w 1995 roku. Ale wstawałam pracowałam, teraz moje zarobki to około 3500 zł na rękę. I gdybym tak narzekała na ta najniższą krajową ( którą pobierałam ładnych parę lat) i olała pracę ( bo sie nie opłaca) pewnie bym siedziała tu na forum i narzekała jak pannazdzieckiem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
29 sierpnia 2014r. o 13:52
~ napisał(a):
~On napisał(a): Witam... mam 23 lata. Patrząc na moich rówieśników (którzy już dawno wyjechali).. zastanawiam się co ja jeszcze robię w tym chorym kraju. Patrząc na ulice miasta, czy to Bolesławiec, Chojnów, czy Legnica.... miasta nie tak powoli, stają się "miastami emerytów i rencistów". Chciałbym zobaczyć co będzie za 30-40 lat... kto będzie napędzał naszą gospodarkę. Może jeszcze nam wiek emerytalny podniosą, żeby miał kto zap***** :> Oczywiście mądrzy się odezwą . . . trzeba było się uczyć, robić kursy itp... Uwierzcie mi to nic nie daje. Robię studia techniczne, chodzę na różne dokształcające kursy, uczę się języka i co? Owszem znajdę prace ale za 1680 zł brutto z mega dużym zapierdzielem i mega dużą odpowiedzialnością. Zdaję sobie też sprawę, że od czegoś trzeba zacząć, nie oczekuje kokosów... ale bądźmy ludźmi za 1200 zł na ręke, jeżeli ktoś chce sam mieszkać, założyć rodzinę etc. uda mu się? Uda, ale w skrajnych warunkach... gdzie można zapomnieć o wypadach na weekend, jakiś swoich zainteresowaniach etc.
Pozdrawiam


Tak to właśnie podejście młodych - za 1200 to się wstać nie opłaca. Moja pierwsza wypłata to 295 zł - bo taka była w 1995 roku. Ale wstawałam pracowałam, teraz moje zarobki to około 3500 zł na rękę. I gdybym tak narzekała na ta najniższą krajową ( którą pobierałam ładnych parę lat) i olała pracę ( bo sie nie opłaca) pewnie bym siedziała tu na forum i narzekała jak pannazdzieckiem.


za 1200 nie oplaca sie pracowac i kropka. czlowiek pracujacy nie powinien byc biedny. bo wtedy nei ma motywacji do pracy. 1200 zl wystarczy ledwo na wynajecie pokoju , jedzenie i podstawowa chemie+ moze skarpety i gacie. to jest wegetacja a nie zycie. po co pracowac, skoro konczymy wegetujac? polacy sa wykorzystywnai i przez rzad (ogromne podatki, ktore wywindowaly ceny do poziomu prawie zachodniego ) i przez cwaniakow pracodawcow, ktotrzy nawet jak maja to wiecej nie dadza bo po co, skoro taka bieda do okola i nie ma konkurencji. jesli mldozi maja pracowac za 1200 zl to zamiast zapierdaL ac wyjada za granice. juz teraz mamy wielki problem demograficzny, bo w pl dzieci sie nie rodza bo rodzicow na nic nie stac - 1200 zarobia a podreczniki do szkoly 300-700 zeta, przedszkole 300-400, buty sportowe 150-300, zajecia jezykowe 180+. tak sie nie da zyc. szary pracownik zapierd a la i placi horrendalne podatki a budzetowka sie na tym pasie. juz teraz nie oplaca sie w bc np byc informatykiem - ja dostalem 2 oferty pracy i obie ponizej 2000 netto. za granica dostane 2000 ale euro. baj baj polsko. zdychaj jak najszybciej!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
29 sierpnia 2014r. o 13:57
To jedź za tą granicę i nie narzekaj. Tam na pewno na ciebie z otwartymi rękoma czekają.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~xxx niezalogowany
29 sierpnia 2014r. o 14:04
boleslawiec miasto emerytow i rencistow ludzie ktorzy pracuja w boleslawcu sa 40 procent nie z boleslawca . wystarczy popatrzec na ilosc mieszkancow z czego bardzo duzo nie mieszka w boleslawcu tylko tu sa zameldowani a przebywaja za granicami polski lub w innych miastach . z roku na rok jest boleslawian mniej ;( bedziemy wymarlym miasteczkiem jak gerlitz
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~kajtek niezalogowany
29 sierpnia 2014r. o 14:11
~ napisał(a): za 1200 nie oplaca sie pracowac i kropka...


Widzę, że ktoś jest już ekonomicznie uwarunkowany.
Pamiętaj, że gdzie indziej, podobnie jak w Polsce, gruszki na wierzbie nie rosną.

PS.
"Horrendalne" podatki płaci Gerard Depardieu, a nie zap... polski szary pracownik ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
29 sierpnia 2014r. o 14:55
Nie ma powodu aby piać z zachwytu.
Jeśli z grupy mającej zatrudnienie wyodrębnić tych na umowach zlecenie oraz tych z minimalną krajową i uzupełnić sezonową emigracją wyłoni się całkiem inny obraz .
Ta statystyka warta jest tyle ile wysokość wynagrodzenia według średniej krajowej.

Prawdziwym miernikiem poziomu życia może być jedynie wysokość mimimalnej pensi i kwoty wolnej.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~kol niezalogowany
29 sierpnia 2014r. o 16:43
PanM napisał(a): Nie ma powodu aby piać z zachwytu.
Jeśli z grupy mającej zatrudnienie wyodrębnić tych na umowach zlecenie oraz tych z minimalną krajową i uzupełnić sezonową emigracją wyłoni się całkiem inny obraz .
Ta statystyka warta jest tyle ile wysokość wynagrodzenia według średniej krajowej.

Prawdziwym miernikiem poziomu życia może być jedynie wysokość mimimalnej pensi i kwoty wolnej.


Typowe dla takich kwękaczy jak ten "pan..." jest wybrzydzanie na wszystko. Gdyby rząd znalazł złoża i uruchomił w Polsce potężne wydobycie ropy i złota to "pan..." napisałby że ta ropa jakaś taka ciemna a złoto za bardzo się błyszczy!
A poszli wy w cholerę! :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza