Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Breslau powraca do Niemiec

~ niezalogowany
10 września 2014r. o 18:04
~klucz-nick napisał(a): ...jeżeli na tablicy przed drogowskazowej widnieje napis Breslau i kieruje na Wrocław,a tablica stoi w Niemiec to w czym problem ?? gdyby taka tablica stała w polsce to może byłby problem...
(...)


Czy Ty świadomie prowokujesz pisząc "Niemiec" (prawidłowo) z dużej litery a "w polsce" błędnie z małej litery "P"???
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 września 2014r. o 18:11
~ napisał(a):
~kicu napisał(a): Nasi też mówią że jechali auto-banem....a nie autostradą w czym problem ...


Bystry to Ty raczej nie jesteś! :D

Autobahn :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~@1 niezalogowany
10 września 2014r. o 18:45
~ napisał(a):
w Polsce na tablicach z odleglosciami czesto pisze sie "paryz 100 km" itp tymczasem dla anglika czy francuza nie ma takiego miasta jak paryz, jest paris. przestancie sie ludzie osmieszacZmoderowano 10.09.2014 godz.17:44 - powód: topposting (moderator)
A, z której części Polski mamy do:"paryz 100km",bo o stolicy Francji raczej nie myślisz :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zacofany moher niezalogowany
10 września 2014r. o 19:09
~ napisał(a):
My też używamy polskich nazw np. Lipsk a nie Leipzig, Drezno a nie Dresden itp.

Na drogowskazach czy też tablicach podających odległości w Polsce zawsze są podawane nazwy w oryginalnym brzmieniu (co najwyżej w transkrypcji). Czasami nazwa polska jest w nawiasie. Tak więc jest L'viv (Lwów), Dresden (Drezno) itd. Paryża nigdy na znaku nie widziałem.
Wszędzie w Niemczech do tej pory widziałem podobnie, czyli np. Wrocław (Breslau). To zdjęcie z gazety więc mnie dość zdziwiło.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2438
#rafi nieaktywny
10 września 2014r. o 19:09
~kierownik napisał(a): Tak więc należy wystosować odpowiednią petycję do władz niemieckich aby w ten sposób nie zmylić polskiego kierowcy. Swoja drogą wytłumacz mi jak można się w takim wypadku pomylić i jakie to mogą być tego skutki?
A na przykład tym że po Polskiej stronie będzie już inna nazwa. A turysta z Francji będzie się kierował tylko nazwą miasta po Polskiej stronie już będzie Wrocław a tam Breslau to jak trafi ??. Nie biorę tu pod uwagę GPS czy innych urządzeń, dlatego że dane w tych urządzeniach nie zawsze są poprawne. Ale cóż mają prawo do tego ja nic nie mogę ale takie jest moje zdanie na ten temat że to jest tworzenie jakiejś historii Niemieckiej

Lej na anonimów to wyrzutki bolec info. Wywalają swoje łzy na forum ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Thomas niezalogowany
10 września 2014r. o 20:03
Ja uwazac ze w boleslawiec miasto powinno byc urzedowy jezyk niemiecki , to normalna rzecz, mieszkajac tu w tym miasto dziwnie czuc sie polski slyszec.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 września 2014r. o 21:31
Tomasz ,ale łacha drzesz ,masz plus. ;) ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 września 2014r. o 21:37
~Thomas napisał(a): Ja uwazac ze w boleslawiec miasto powinno byc urzedowy jezyk niemiecki , to normalna rzecz, mieszkajac tu w tym miasto dziwnie czuc sie polski slyszec.
Może łużycki? Od kiedy mieszkasz w Bolesławcu?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego