Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Breslau powraca do Niemiec

~ niezalogowany
11 września 2014r. o 16:38
... i jeszcze - coś mi wygląda, że zdjęcie ma grubo ponad 25 lat !

Na Breslau nie zjeżdża się z autostrady, tekim eneowskim, hitlerowskim jeszcze zjazdem - tego już nie ma. A ci szowiniści judzą!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
6336
#ciekawy nieaktywny
11 września 2014r. o 16:43
~też tylda napisał(a):
~ napisał(a):
Z tego co wiem to na Śląsku Opolskim nie piszą nazw miejscowości po Niemiecku tylko po Śląku. Więc nie wprowadzaj w błąd.


Z tego "co wiesz" wynika , że prawie nic nie wiesz w temacie nazw miejscowości na Opolszczyźnie. A więc po co zabierasz głos jeśli nic nie wiesz na pewno?



Wiem to na pewno,wiem wiecej niżeli Ci sie zdaje bo nazwy na Śląsku Opolskim są po Śląsku. Mój mąz jest rodowitym Hanysem ma pochodzenie niemieckie,jak jesteś taki cwany to on weźmie udział w tej polemice,choć on nie umie pisać po polsku tylko Śląsku
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~duch extazy niezalogowany
11 września 2014r. o 16:45
to zdjęcie tj wjazd na autostradę z landstrase,to nie wiem o co ten cały hałas,znowu rufio coś żle zrozumiał i powstała dyskusja,a pewnie najdalej to w Gorlitz był co i tak mało prawdopodobne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
6336
#ciekawy nieaktywny
11 września 2014r. o 17:08


Z tego "co wiesz" wynika , że prawie nic nie wiesz w temacie nazw miejscowości na Opolszczyźnie. A więc po co zabierasz głos jeśli nic nie wiesz na pewno?


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
11 września 2014r. o 17:17
~ napisał(a): Gorzej, że my Polacy u siebie, na Opolszczyźnie" stosujemy niemieckie nazwy miejscowości miejscowości , obok a właściwie pod nazwami polskimi. To moim zdaniem jest skandal i o dziwo władze państwowe tolerują tą samorządową hucpę na Śląsku Opolskim.


Ty jesteś taki niedouczony czy głupa palisz? Jeżeli na danym terenie/miejscowości mieszka odpowiedni % (chyba 20%- tu mogę się mylić) mniejszości narodowej to stosuje się nazwy dwujęzyczne. Jedź na Łużyce to się przekonasz, podobnie na opolszczyźnie i suwalszczyźnie. My przy naszej A4 stosujemy polskie nazewnictwo i nie sądzę żeby podobnej treści artykuły ukazywały się w niemieckiej prasie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~yx mango niezalogowany
11 września 2014r. o 17:20
oj ludzie co wy po swiecie nie jezdzicie czy co a jak po polsku mowia na ROMA MILANO;TORINO,MÜNCHEN inne miasta na swiecie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Hanys pochodzenia polskiego. niezalogowany
11 września 2014r. o 17:29
ciekawy napisał(a): Mój mąz jest rodowitym Hanysem ma pochodzenie niemieckie,jak jesteś taki cwany to on weźmie udział w tej polemice,choć on nie umie pisać po polsku tylko Śląsku


Z Twojej wypowiedzi wynika, że w Polsce to Twój mąż jest analfabetą. Może szkoły niemieckie skończył, to niech popisze po niemiecku, bo szkół z językiem i pisownią śląską jak dotąd jeszcze nie ma. Ale jak potrafi , nich próbuje napisać nazwy, choćby kilku opolskich miejscowości po śląsku. Poczytamy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~boleslawiec ty niuku niezalogowany
11 września 2014r. o 22:07
boleslawiec nigdy nibyl niemiecki tylko polski ani jakis tam slaski wara od polski :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo