Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Nie ostrzegaj światłami
~MisterSz niezalogowany
17 października 2014r. o 13:17
~ napisał(a): Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym.

DZIAŁ II Ruch drogowy

Rozdział 3 Ruch pojazdów

Art. 29. 1. Kierujący pojazdem może używać sygnału dźwiękowego lub świetlnego, w razie gdy zachodzi konieczność ostrzeżenia o niebezpieczeństwie.

2. Zabrania się:

1) nadużywania sygnału dźwiękowego lub świetlnego;

2) używania sygnału dźwiękowego na obszarze zabudowanym, chyba że jest to konieczne w związku z bezpośrednim niebezpieczeństwem;

3) ostrzegania światłami drogowymi w warunkach, w których może to spowodować oślepienie innych kierujących.


to ja się tylko pytam gdzie punkt 4, w którym jest zapewne mowa:
"ostrzegania światłami innych użytkowników drogi przed kontrolą policji drogowej"
Ale ja tam ślepy jestem więc może nie widzę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3145
#hemi nieaktywny
17 października 2014r. o 15:41
Cyt ramaja : "A światłami ostrzegałem i ostrzegać będę,bo nie ostrzegam żadnych przestępców (jak mówi ten przygłup) tylko ludzi na których urządza się polowania.Polowania ,których celem jest: wyrwanie kasy,statystyki, a dopiero potem bezpieczeństwo."

Weź mi proszę wyjaśnij jak można z daleka rozpoznać niewinna zwierzyne łowną w postaci kierowcy ,od np.osoby ,która jest np.wypita ?

Ja jak mrugam ,to bardziej na osoby ,które jadą bez swiateł ,a jest np.szarówka, bo niestety sa osoby ,które "zapominają" włączyć światła nawet po zmroku ;)


Dopisane 17.10.2014r. o godz. 15:41:

~sem ja sem ja napisał(a): Panie dziennikarzu a czym są światła DŁUGIE?


Typowe czepianie się dla samego czepiania :)
Normalnym jest ,ale ,że używa się stwierdzenia "długie" nawet na kursie na prawko :)
Wiadomo,że kursant musi wiedzieć ,że długie ,to prawidłowo drogowe ,ale skoro takiej nazwy uzywa się na kursach ,czy też policja tez uzywa ,to chyba wiadomo ,że forma jest tez prawidłowa :)
Podobnie jak "migacz" / kierunkowskaz :)

sem ja ,a czy jak wjeżdżasz na jakąś drogę typu "S" to mówisz ,że np.że jedziesz"drogą ekspresową dwujezdniową" ,czy po prostu "ekspresówką"? :P

Szkoda naszej Europy-była taka piekna,teraz czeka nas MuslimEuropa :(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Blacha niezalogowany
17 października 2014r. o 16:48
Ja wogóle nie rozumiem takich łapanek bo..
Policjanci nie mają uprawnień do tego typu kontroli, bo zanim ją zaczną, powinni mieć uzasadnione podejrzenie, że kierujący jest pod wpływem alkoholu, w związku z tym naruszają wolność obywatela,

art. 128 Prawa o ruchu drogowym
Policjant, w związku z wykonywaniem czynności określonych w ust. 1, jest uprawniony do: ...(3)...żądania poddania się przez kierującego pojazdem lub przez inną osobę, w stosunku do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogła kierować pojazdem, badaniu w celu ustalenia zawartości w organizmie alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu

Chyba ze jest jakieś prawo do robienia owych Pierścieni ale nie znalazłem jeszcze.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Edward niezalogowany
17 października 2014r. o 17:06
szukaj dalej...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11564
#wilczek nieaktywny
17 października 2014r. o 17:14
Mnie zastanawia co innego bo prawo prawem ale matematyka nie kłamie.

258 kontroli a zbadali 407 kierowców ???????? Sorki ale jak to możliwe? Kierowca prowadzi auto a pasażer po mimo iz posiada prawko w danym momencie nie jest kierowca. Wiec skad tych 407 kierowców sie wzięło jak zatrzymali 258 aut? Czy moze dodatkowo zbadali 407 kierowców a nie jest to kontrola? Jak nie kontrola to co? Radzę przemyśleć to co sie pisze
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
7612
bax
17 października 2014r. o 19:27
mrygają-hmmm...pewnie kontrola? nie ! ot zapomniało się świateł włączyc' ...i też innym kierowcom czasem mrygnę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zorro niezalogowany
17 października 2014r. o 19:43
Nie dajcie się propagandzie - ostrzegam i będę ostrzegał, walka z Urzędem Skarbowym i Policją urządzającą łapanki na porządnych obywateli jest moim obywatelskim obowiązkiem i wyzwaniem. Z tego rozliczę sam siebie na starość. Kasa w budżecie się nie zgadza to hajda na kierowców - coś się wyszarpie. Do tego nagródka się trafi Panu Milicjantowi na święta na gnębienie drugiego Polaka - tak było za komuny i taktyka przeżyła zmiany ustroju.
Jeszcze nigdy Milicja nie odzyskała ukradzionego mi przedmiotu, nie złapała włamywacza na mojej ulicy, nie odzyskała skradzionego auta.
O Urzędzie Skarbowym nawet pisał nie będę, bo każdy wie, że szkoda nawet słów...
Dlatego nie poddam się tej propagandzie i będę ostrzegał. Dlaczego? Bo poprawa wśród kierowców (wolniejsza jazda, mniej pijanych za kółkiem) to efekt dojrzewania społeczeństwa, a nie pracy Milicji. Kiedyś ktoś kto biegał dla relaksu powodował uśmiechy na twarzach, a dzisiaj dla siebie, dla zdrowia, dla rozrywki biegają rzesze - tak jest z kierowcami i ogólnie ze społeczeństwem (mniej osób pali, mniej pije na umór itd.). Dojrzewamy i dojrzejemy bez opresji ze strony władzy. A kto nie ostrzega światłami przed Milicją ten... Tajny Współpracownik Żarówa :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~SG niezalogowany
17 października 2014r. o 22:32
Jak sie skończyła komuna to milicja obiecała że będzie dla obywatela i stała się policją. Ale po paru latach wróciła do starych praktyk prześladowania obywatela. Akcje ognisty pierścień, naloty, łapanki nie są ukierunkowane na przestępców tylko mają jak najbardziej uderzać w szarego obywatela i przynosić profity budżetowi. Dążą do tego że za sam fakt korzystania z drogi należy sie mandat, choc już taki w innej formie płacimy, ale ten gad nienasycony jest ciągle głodny.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza