Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Niech każdy robi to, co do niego należy
~zniesmaczony niezalogowany
29 stycznia 2015r. o 10:21
~ napisał(a):
~poldek napisał(a):
~mdm napisał(a): Czas pokazać ratuszowym że powiatowi potrafią oddać, co najmniej równie mocno;)


Ale co pokazać? w czym?
A Warsztaty niepełnosprawnych podlegają pod prezesa, który jest z komitetu Romana, tylko nie bardzo rozumiem dlaczego z tego powodu mają cierpieć dzieci.


Z publikowanych materiałów wcale nie wynika, że ucierpią na tym dzieci. Myślę, że wręcz przeciwnie. Mam wrażenie, że chodzi o to kto będzie zarządzał kasą przekazywaną na WTZ. Kto powiedział, że zmiana oznacza, że będzie gorzej? Nie ulega wątpliwości, że rodzice wiedzą co jest najlepsze dla ich dzieci, ale to nie oznacza, że znają się na zarządzaniu. Myślę, że może być tylko lepiej.




Kurcze ludzie nie jesteście w temacie a piszecie pierdoły aż chce się targnąć na własne życie czytając te dyrdymały. Pozwólcie że wyjaśnię tą sytuację z WTZ żeby nie było niedomówień. Wszyscy myślą że tam jest nie wiadomo jaka kasa. Oczywiście ze są pieniądze ale tylko te i tylko tyle ile potrzeba jest do terapii osoby niepełnosprawnej ( każda nadwyżka jest oddawana do kasy PFRON skąd przychodzi). Czepiacie się prezesa że chce zarządzać. Ludzie to są funkcje społeczne - czyt. bezpłatne. Stowarzyszenie które otworzyło WTZ składa się z rodziców osób niepełnosprawnych, które tam uczestniczą. łatwo jest krytykować i pomawiać szczególnie siedząc przed komputerem nie znając całej sytuacji. Ja wiem, że akurat w tym przypadku Starosta zachował się w sposób bulwersujący i sam swoje słowa neguje, zależnie jak toczy się rozmowa z mediami. W jednym wywiadzie mówi że nie podpisze umowy na prowadzenie WTZ ale za to nie ma żadnych zastrzeżeń, ale zaraz w innym wywiadzie po poruszeniu problemu przez media mówi znowu że jest na etapie rozmów jeśli tylko WTZ ustosunkuje się do zastrzeżeń pokontrolnych. No kurka wodna jak można być tak nieogarniętym człowiekiem i nie przygotować się do swoich wypowiedzi. Pamiętajcie ludzie że WTZ jest stworzone od samego początku przez Stowarzyszenie, sami wypracowali wszystko przez te 10 lat, sami musieli sobie radzić z każdą złą sytuacją jaka ich dopadał a teraz kiedy już jest w miarę połapane to co? Starostwo sobie przypomniało o ich istnieniu żeby się lansować jaki to Pan Starosta przyjaciel osób niepełnosprawnych. Rzygać mi się chce kiedy słucham jego wypowiedzi. Nie dajcie się omamić kwiecistej mowie. To jest zły i zachłanny człowiek.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13054
#kajtek68 nieaktywny
29 stycznia 2015r. o 10:36
~zniesmaczony napisał(a): ... aż chce się targnąć na własne życie czytając te dyrdymały...


Jesteś IDIOTĄ, czy masz tylko problem ?
Z WTZ, czy Dariuszem Kwaśniewskim ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
29 stycznia 2015r. o 10:59
kajtek68 napisał(a):
~zniesmaczony napisał(a): ... aż chce się targnąć na własne życie czytając te dyrdymały...


Jesteś IDIOTĄ, czy masz tylko problem ?
Z WTZ, czy Dariuszem Kwaśniewskim ?


Z takimi osobami jak Ty, które wyrywają kilka słów z kontekstu i myślą że są za krec iści bo dogryzą komuś.

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13054
#kajtek68 nieaktywny
29 stycznia 2015r. o 11:16
Gdybyś zaznaczył, że Twoje słowa to tylko kontekst, a nie sedno, to nie miałbyś problemu ze mną.
Nie pisz więc więcej, że chcesz się targnąć na własne życie.
Pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
29 stycznia 2015r. o 11:22
kajtek68 napisał(a): Gdybyś zaznaczył, że Twoje słowa to tylko kontekst, a nie sedno, to nie miałbyś problemu ze mną.
Nie pisz więc więcej, że chcesz się targnąć na własne życie.
Pozdrawiam



Nie będziesz mi mówił co mam robić albo czego nie mam robić. A to Ty masz ze sobą problem jak widać i ukojenie daje Ci czepianie się innych. Ciebie jednak też mi żal.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13054
#kajtek68 nieaktywny
29 stycznia 2015r. o 12:26
OK :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
29 stycznia 2015r. o 12:55
nie bardzo coś rozumie więc proszę o wytłumaczenie :)
jeśli WTZ powstało na zasadach ''stowarzyszenia'' rodziców to po co tam jakikolwiek urząd -czy to starostwo czy tez UM się w nie wtrąca...
wygląda mi to na kolejny ''skok na kasę'' lub zwykły ''lans''
jeśli coś dobrze funkcjonuje,ludzie pomimo zapewne trudności dają sobie radę ,to po co ?...czy po to by kolejną sprawę ''spieprzyć''?
obecności ''sióstr z Caritasu'' nie będę komentował bo zarzucicie mi tendencyjność ... ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
29 stycznia 2015r. o 13:24
falco napisał(a): nie bardzo coś rozumie więc proszę o wytłumaczenie :)
jeśli WTZ powstało na zasadach ''stowarzyszenia'' rodziców to po co tam jakikolwiek urząd -czy to starostwo czy tez UM się w nie wtrąca...
wygląda mi to na kolejny ''skok na kasę'' lub zwykły ''lans''
jeśli coś dobrze funkcjonuje,ludzie pomimo zapewne trudności dają sobie radę ,to po co ?...czy po to by kolejną sprawę ''spieprzyć''?
obecności ''sióstr z Caritasu'' nie będę komentował bo zarzucicie mi tendencyjność ... ;)



falco już Ci tłumaczę o co tam chodzi:
Ponad 10 lat temu spotkało się kilkoro rodziców, którzy maja dzieci niepełnosprawne. Siedzieli i dumali co można zrobić żeby dzieci się nie uwsteczniały siedząc w domu po ukończeniu edukacji w szkole specjalnej. Siedzieli, dumali i w końcu założyli Stowarzyszenie Rodziców Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski ( dalej zwanym Stowarzyszeniem). No ale to nie wszystko bo jako Stowarzyszenie na nie wiele mogli sobie pozwolić więc odciążając Powiat postanowili że poprowadzą Warsztaty Terapii Zajęciowej (zaznaczę tylko że to było zadanie powiatu a Stowarzyszenie widząc że Powiat się do tego nie pali zaczęło rozmowy w tym temacie i w końcu uzyskali zgodę na prowadzenie). Umowa Stowarzyszenia ze Starostwem na prowadzenie Warsztatów była na 10 lat (max. czas jaki jest jednorazowo możliwy). Teraz po 10 latach okazało się ze "nowy" już Pan Starosta próbuję zrobić sobie lans na niepełnosprawnych udając że zależy mu na ich dobru i chcąc oddać pod opiekę CARITASU Warsztaty nie bierze pod uwagę tego czy CARITAS jako można nazwać "sieciówka" zapewni takie zaangażowanie w pracę z tymi ludźmi jak ta grupka instruktorów, która już nie jedno z nimi przeżyła. A, że przy okazji Prezes Stowarzyszenia i zarząd mają innych kolegów niż Pan Starosta (czyt. partyjnych) to już całkiem jest nie po nosie. Zaznaczę tylko że funkcja Prezesa i całej reszty zarządu Stowarzyszenia jest funkcją społeczną - nie płatną. Tak że nie mieszajmy Panie Starosto polityki w wychowanie bo z tego nic dobrego nie wyjdzie i najbardziej na tym ucierpią Ci niepełnosprawni.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza